loading
Arbejder ...

Sæby Grand Prix 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Søren K. Mortensen
Randers Skakklub
1853
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
½
81,951840
2Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
2004
7
½
1
1
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
2 - 33,352027
3Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
1896
6
1
7
0
1
1
2
0
8
1
4
1
5
0
442,351950
4Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2156
5
0
6
½
7
1
1
1
2
1
3
0
8
1
2 - 34,82150
5FM Bjarne Hansen
Nørresundby Skakklub
2313
4
1
8
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
162323
6FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2180
3
0
4
½
5
½
8
1
7
1
1
0
2
0
354,952141
7Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1918
2
½
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
½
26 - 72,551902
8Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1868
1
1
5
0
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
26 - 72,11865

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Esben Munch
Sæby Skakklub
1751
8
½
2
0
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
42 - 34,61733
2Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
1699
7
0
1
1
8
1
3
0
4
0
5
0
6
0
284,051638
3Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1732
6
1
7
0
1
0
2
1
8
1
4
1
5
0
42 - 34,41720
4Ricardo De La Calle Aramburu
Aalborg Skakforening af 1889
1722
5
1
6
0
7
½
1
0
2
1
3
0
8
1
4 - 64,31698
5Sigitas Dagilis
Aalborg Skakforening af 1889
1464
4
0
8
0
6
0
7
½
1
1
2
1
3
1
4 - 61,71559
6Aage Kristian Andersen
Aars Skakklub
1592
3
0
4
1
5
1
8
1
7
½
1
½
2
1
512,91676
7Brian Sørensen
Skørping Skakklub
1585
2
1
3
1
4
½
5
½
6
½
8
0
1
0
4 - 62,851609
8Claus Christensen
Nørresundby Skakklub
1617
1
½
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
0
73,21594

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Chr. Hæsum
Sæby Skakklub
1179
8
0
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
0
27 - 83,151127
2Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1174
7
0
1
1
8
0
3
0
4
1
5
1
6
0
35 - 63,151167
3Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
1247
6
½
7
0
1
0
2
1
8
0
4
1
5
1
3 - 43,851231
4Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1309
5
0
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
1
27 - 84,51197
5Per Christensen
Sæby Skakklub
866
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
35 - 60,651044
6Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1269
3
½
4
1
5
0
8
0
7
0
1
1
2
1
3 - 44,051244
7Jens Ole Van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1220
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
613,61369
8Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
1368
1
1
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
525,051366
Sæby Grand Prix 2022

Sæby Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP 

i Cafeteriet på Trafikcenter Sæby Syd

lørdag den 5. november 2022 fra kl. 10,00 til ca. 16,30

Der spilles 7 runder Monrad eller alle mod alle i grupper inddelt i ratingorden.

Betænkningstiden er 15 minutter +5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Indskud 100 kr. pr. spiller.

Præmier: 70% af indskudet går til præmier i turneringen, og 20% går til den samlede GP-præmiepulje.

Tilmelding her på siden senest den 3. november 2022.

Kontakt eventuelt Jens Riis, Harmonien 12, 9300 Sæby tlf. 3013 0749 - jariis@outlook.dk.

Reglement for Nordjysk GP

Periode 2022-11-05 .. 2022-11-05 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Riis
Dommere Alle grupper:  Jens Chr. Hæsum

Tilmeldings muligheder til Sæby Grand Prix 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2022-11-05 2022-11-03
Gruppe 2 8 2022-11-05 2022-11-03
Gruppe 3 8 2022-11-05 2022-11-03
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100600277 1421859 1. Søren K. Mortensen Randers Skakklub 1853 1841 2022-11-01
100700367 1401670 2. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2004 2091 2022-10-30
100700393 1403257 3. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1896 1972 2022-10-30
100700185 1439847 4. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2156 2093 2022-10-23
100600615 1403176 5. FM Bjarne Hansen Nørresundby Skakklub 2313 2307 2022-10-31
100700375 1402820 6. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2180 2148 2022-10-30
101095048 1454200 7. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1918 1715 2022-11-02
100700677 1406159 8. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1868 1931 2022-10-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100801216 1451197 1. Esben Munch Sæby Skakklub 1751 1897 2022-11-03
100700369 1428357 2. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1699 1691 2022-10-27
100700678 1418580 3. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1732 1833 2022-10-26
100201713 1409280 4. Ricardo De La Calle Aramburu Aalborg Skakforening af 1889 1722 1760 2022-11-02
100701495 1418521 5. Sigitas Dagilis Aalborg Skakforening af 1889 1464 1778 2022-11-03
100700340 1440799 6. Aage Kristian Andersen Aars Skakklub 1592 1689 2022-10-30
103110205 1475207 7. Brian Sørensen Skørping Skakklub 1585 1559 2022-11-03
100700434 1445847 8. Claus Christensen Nørresundby Skakklub 1617 1528 2022-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100700487 1453793 1. Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1179 1538 2022-09-29
100701176 1435167 2. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1174 1184 2022-10-11
100700523 1435159 3. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1247 1477 2022-10-26
100701497 1444913 4. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1309 1348 2022-11-02
100701638 1453785 5. Per Christensen Sæby Skakklub 866 1105 2022-10-27
100701631 1450549 6. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1269 1441 2022-10-15
100700601 1453521 7. Jens Ole Van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1220 1371 2022-10-21
100201715 1409700 8. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1368 1385 2022-10-15