loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus XV dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
A-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mikael Ramkilde
Hillerød Skakklub
18271873
6
1
2
1
3
1
4
0
5
 
322,6518382,781877
2Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18041883
5
1
1
0
6
½
3
1
4
 
32,4518062,861876
3Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
16931778
4
0
5
0
1
0
2
0
6
 
061,616452,011738
4Erik Løveid
Helsingør Skakklub
20341913
3
1
6
½
5
1
1
1
2
 
14,120343,111921
5Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17341740
2
0
3
1
4
0
6
½
1
 
51,917221,711736
6Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17771842
1
0
4
½
2
½
5
½
3
 
42,2517552,531821

B-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Bent Nielsen
Hillerød Skakklub
15231560
6
1
2
1
3
1
4
0
5
 
313,1515232,741570
2Erik Holm
Hillerød Skakklub
13141440
5
0
1
0
6
½
3
0
4
 
½61,512691,791414
3Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
15691673
4
1
5
1
1
0
2
1
6
 
323,515693,591661
4Flemming Andersen
Allerød Skakklub
13471427
3
0
6
½
5
½
1
1
2
 
231,813561,681433
5Henrik Damm
Hillerød Skakklub
14071476
2
1
3
0
4
½
6
½
1
 
242,2513962,071475
6Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
14821611
1
0
4
½
2
½
5
½
3
 
52,814243,131578

C-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10111141
2
1
4
0
8
0
5
1
7
 
242,110071,631148
2Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
8621155
1
0
8
0
6
0
3
0
5
 
081,157931,551124
3Farzad Shahriarifar
12250
4
0
6
0
5
1
2
1
8
 
252,75119101000
4Finn Eldor
Gribskov Skakklub
11861380
3
1
1
1
7
1
8
1
6
 
412,7512542,561389
5Hans-Carl Nielsen
Hillerød Skakklub
9171159
6
1
7
0
3
0
1
0
2
 
171,68811,761129
6Niels Nedergaard
Hillerød Skakklub
10571248
5
0
3
1
2
1
7
0
4
 
262,110082,031207
7Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11701274
8
½
5
1
4
0
6
1
1
 
23,0511452,541273
8Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
12611425
7
½
2
1
1
1
4
0
3
 
33,512162,931416
Hillerød Brohus XV dagturnering

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 15. dagturning i Brohuset over 5 runder. 
Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  
Spilledage og tider: 5 onsdage:  02.11, 09.11, 23.11, 30.11 og 14.12 alle dage fra kl. 12.30. Onsdag den 16.11 er afsat til udsatte partier.
Bemærk:  Maksimalt 24 deltagere - efter princippet "først til mølle".
Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.
Turneringsform: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, men hvis der er store ratingforskelle kan det betyde andre grupper.
Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.
Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.
Indskud: 50 kr. der går til EMT-afgift og vinpræmier.
Tilmelding: Senest 30. oktober 2022 kl. 23.59. Husk emailadresse

Periode 2022-11-02 .. 2022-12-14 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus XV dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 6 2022-11-02 2022-10-30
B-gruppe 6 2022-11-02 2022-10-30
C-gruppe 8 2022-11-02 2022-10-30
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802760 1439391 1. Mikael Ramkilde Hillerød Skakklub 1827 1873 2022-10-12
100800462 1406841 2. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1804 1883 2022-10-26
100800467 1411152 3. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1693 1778 2022-10-30
100803186 1520067 4. Erik Løveid Helsingør Skakklub 2034 1913 2022-10-30
100800680 1467530 5. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1734 1740 2022-10-05
100800341 1426680 6. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1777 1842 2022-10-22
Deltagere i gruppen B-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802166 1468405 1. Bent Nielsen Hillerød Skakklub 1523 1560 2022-10-19
100802809 1445103 2. Erik Holm Hillerød Skakklub 1314 1440 2022-10-22
100803123 1515942 3. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1569 1673 2022-10-23
100803118 1467522 4. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1347 1427 2022-10-17
100100593 1425013 5. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1407 1476 2022-10-16
100100624 1426125 6. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1482 1611 2022-10-26
Deltagere i gruppen C-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800683 1439421 1. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1011 1141 2022-10-06
100802816 1445111 2. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 862 1155 2022-10-22
101097386 1476289 3. Farzad Shahriarifar 1225 2022-10-17
100802947 1453700 4. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1186 1380 2022-10-13
100803234 1473980 5. Hans-Carl Nielsen Hillerød Skakklub 917 1159 2022-10-19
100803300 1475584 6. Niels Nedergaard Hillerød Skakklub 1057 1248 2022-10-30
100100398 1442651 7. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1170 1274 2022-10-20
100800118 1426230 8. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1261 1425 2022-10-04