loading
Arbejder ...

Odensemesterskabet i lynskak - indledende grupper

Vis Gruppe : ParringerPGN
Indledende gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17861988
6
1
2
½
3
1
4
0
5
1
23,251794
2Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20842123
5
1
1
½
6
1
3
1
4
1
14,62084
3Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
18822032
4
0
5
1
1
0
2
0
6
1
24 - 53,71831
4Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
13351405
3
1
6
1
5
0
1
1
2
0
330,951475
5Jonas Bangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
15091482
2
0
3
0
4
1
6
1
1
0
24 - 51,81518
6Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12841431
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
060,71253

Indledende gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Markus Maagaard
Frem Skakklub
17151816
6
1
2
0
3
0
4
0
5
1
24 - 52,351705
2Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17191662
5
1
1
1
6
0
3
0
4
0
24 - 52,41707
3IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24092404
4
0
5
1
1
1
2
1
6
1
424,92400
4Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
20022044
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
13,72018
5Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
10571272
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
060,051055
6Lucas Montagne
Frem Skakklub
15651686
1
0
4
½
2
1
5
1
3
0
31,61604

Indledende gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Ahmad Mahir Sadaldin Othman
Frem Skakklub
17031626
8
1
2
1
3
+
4
0
5
0
6
0
7
1
43 - 43,31694
2Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15091678
7
1
1
0
8
1
3
+
4
0
5
0
6
0
352,21500
3Bye
6
-
7
-
1
-
2
-
8
-
4
-
5
-
08
4Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
18771780
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
+
8
1
714,31934
5Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21352133
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
+
625,552124
6Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18741956
3
+
4
0
5
0
8
1
7
0
1
1
2
1
43 - 44,31835
7Steen Petersen
Frem Skakklub
12211448
2
0
3
+
4
0
5
0
6
1
8
0
1
0
26 - 70,851228
8Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
11481333
1
0
5
0
2
0
6
0
3
+
7
1
4
0
26 - 70,551168
Odensemesterskabet i lynskak - indledende grupper

Odensemesterskabet i lynskak

I samarbejde med Fyns Skak Union indbyder Frem Skakklub til Odensemesterskabet i lynskak.

Dato: Fredag den 4. november 2022 kl. 19.00 til forventet kl. 22.00

Spillested: Caféen i stueetagen af Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C

Format: Format afhænger af antal deltagere. Vi sikrer mindst syv partier til hver deltager. Hvis deltagerantallet tillader, vil vi forsøge os med indledende grupper og semifinaler/finaler inspireret af DM i lynskak. 

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sek. pr. træk 

Ratet: Dansk ratet. Ikke Elo ratet 

Præmier: Vinderen erhverver titlen som Odensemester i lynskak.
Præmier oplyses senest efter første runde; alt indskud samt yderligere 750,- går til præmier. 
Garanteret førstepræmie på 500,-.

Indskud: 30 kr. 

Tilmeldingsfrist: fredag den 4. november kl. 18.30 her på turneringssiden eller på spillestedet.

Spørgsmål kan rettes til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk.

Periode 2022-11-04 .. 2022-11-04 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Jess Nykjær
Dommere

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet i lynskak - indledende grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende gruppe 1 6 2022-11-04 2022-11-04
Indledende gruppe 2 6 2022-11-04 2022-11-04
Indledende gruppe 3 8 2022-11-04 2022-11-04
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301938 1461044 1. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1786 1988 2022-10-31
100301708 1436988 2. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2084 2123 2022-10-30
100901471 1437135 3. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1882 2032 2022-10-27
100301842 1443089 4. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1335 1405 2022-11-02
100901805 1466097 5. Jonas Bangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1509 1482 2022-10-18
100302011 1467220 6. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1284 1431 2022-10-31
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301919 1451294 1. Markus Maagaard Frem Skakklub 1715 1816 2022-10-29
100301965 1462440 2. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1719 1662 2022-10-31
100301631 1401610 3. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2409 2404 2022-11-03
100202497 1467352 4. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 2002 2044 2022-10-31
100301722 1465775 5. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1057 1272 2022-11-03
100302102 1472631 6. Lucas Montagne Frem Skakklub 1565 1686 2022-10-29
Deltagere i gruppen Indledende gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101096214 1464566 1. Ahmad Mahir Sadaldin Othman Frem Skakklub 1703 1626 2022-11-01
103102089 1444026 2. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1509 1678 2022-10-27
- - 3. Bye - 2022-11-05
100301927 1451669 4. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1877 1780 2022-10-23
100301751 1437089 5. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2135 2133 2022-10-27
100300140 1419404 6. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1874 1956 2022-11-02
100302130 1473840 7. Steen Petersen Frem Skakklub 1221 1448 2022-11-03
100301937 1461036 8. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1148 1333 2022-10-31