loading
Arbejder ...

Odensemesterskabet i lynskak - finalegrupper

Vis Gruppe : ParringerPGN
Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20842126
6
0
2
1
3
1
4
1
5
1
41 - 22,82112
2Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17861926
5
0
1
0
6
1
3
½
4
0
50,851806
3Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
18771780
4
0
5
0
1
0
2
½
6
0
½61,41850
4Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24092404
3
1
6
1
5
0
1
0
2
1
334,62386
5Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21352175
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
41 - 23,152152
6Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
20022044
1
1
4
0
2
0
5
0
3
1
242,251996

Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Markus Maagaard
Frem Skakklub
17151816
6
1
2
0
3
½
4
1
5
1
23,21724
2Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18741956
5
0
1
1
6
0
3
0
4
1
244,151810
3Lucas Montagne
Frem Skakklub
15651686
4
1
5
1
1
½
2
1
6
1
12,11691
4Jonas Bangsgaard
Vejlby-Risskov Skakklub
15091494
3
0
6
1
5
0
1
0
2
0
15 - 61,751475
5Ahmad Mahir Sadaldin Othman
Frem Skakklub
17031646
2
1
3
0
4
1
6
1
1
0
333,11700
6Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
13351405
1
0
4
0
2
1
5
0
3
0
15 - 60,71349

Finalegruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
10571272
8
0
2
0
3
1
4
0
5
+
6
0
7
1
350,951104
2Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17191671
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
+
6
1
61 - 24,91722
3Steen Petersen
Frem Skakklub
12211448
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
+
26 - 71,951178
4Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
12841431
5
+
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
8
1
532,351365
5Bye
4
-
8
-
6
-
7
-
1
-
2
-
3
-
08
6Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15091659
3
1
4
1
5
+
8
1
7
1
1
1
2
0
61 - 23,81563
7Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
11481333
2
0
3
1
4
0
5
+
6
0
8
0
1
0
26 - 71,451128
8Niels Henrik Sørensen
Frem Skakklub
18822032
1
1
5
+
2
1
6
0
3
0
7
1
4
0
445,61804
Odensemesterskabet i lynskak - finalegrupper

Odensemesterskabet i lynskak

I samarbejde med Fyns Skak Union indbyder Frem Skakklub til Odensemesterskabet i lynskak.

Dato: Fredag den 4. november 2022 kl. 19.00 til forventet kl. 22.00

Spillested: Caféen i stueetagen af Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C

Format: Format afhænger af antal deltagere. Vi sikrer mindst syv partier til hver deltager. Hvis deltagerantallet tillader, vil vi forsøge os med indledende grupper og semifinaler/finaler inspireret af DM i lynskak. 

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sek. pr. træk 

Ratet: Dansk ratet. Ikke Elo ratet 

Præmier: Vinderen erhverver titlen som Odensemester i lynskak.
Præmier oplyses senest efter første runde; alt indskud samt yderligere 750,- går til præmier. 
Garanteret førstepræmie på 500,-.

Indskud: 30 kr. 

Tilmeldingsfrist: fredag den 4. november kl. 18.30 her på turneringssiden eller på spillestedet.

Spørgsmål kan rettes til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk.

Periode 2022-11-04 .. 2022-11-04 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Jess Nykjær
Dommere

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet i lynskak - finalegrupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finalegruppe 1 6 2022-11-04 2022-11-04
Finalegruppe 2 6 2022-11-04 2022-11-04
Finalegruppe 3 8 2022-11-04 2022-11-04
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301708 1436988 1. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2084 2126 2022-11-05
100301938 1461044 2. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1786 1926 2022-11-05
100301927 1451669 3. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1877 1780 2022-11-05
100301631 1401610 4. Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2409 2404 2022-11-05
100301751 1437089 5. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2135 2175 2022-11-05
100202497 1467352 6. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 2002 2044 2022-11-05
Deltagere i gruppen Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301919 1451294 1. Markus Maagaard Frem Skakklub 1715 1816 2022-11-05
100300140 1419404 2. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1874 1956 2022-11-05
100302102 1472631 3. Lucas Montagne Frem Skakklub 1565 1686 2022-11-05
100901805 1466097 4. Jonas Bangsgaard Vejlby-Risskov Skakklub 1509 1494 2022-11-05
101096214 1464566 5. Ahmad Mahir Sadaldin Othman Frem Skakklub 1703 1646 2022-11-05
100301842 1443089 6. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1335 1405 2022-11-05
Deltagere i gruppen Finalegruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301722 1465775 1. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1057 1272 2022-11-05
100301965 1462440 2. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1719 1671 2022-11-05
100302130 1473840 3. Steen Petersen Frem Skakklub 1221 1448 2022-11-05
100302011 1467220 4. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1284 1431 2022-11-05
- - 5. Bye - 2022-11-05
103102089 1444026 6. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1509 1659 2022-11-05
100301937 1461036 7. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1148 1333 2022-11-05
100901471 1437135 8. Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub 1882 2032 2022-11-05