loading
Arbejder ...

2. Hovedkreds UGP 2022 - 2023 Finalestævne i Næstved

Vis Gruppe : ParringerPGN
Turnering Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn
1Mathilde Rath Vesterbæk
Skak for sjov
9190
2
1
3
0
33
1
21
½
31
1
15
0
11 - 141,91016
2Zahra Abdal
Næstved Skakklub
10000
1
0
4
1
35
1
27
0
11
1
29
0
315 - 213,05997
3Phillip Jensen
Næstved Skakklub
10000
4
1
1
1
7
0
15
0
21
0
30
1
315 - 212,951002
4Ingolf Madsen
Næstved Skakklub
8200
3
0
2
0
34
0
9
0
22
0
35
½
½341,75745
5Saurabh Prasath
Halsskov Skakforening
10000
6
1
7
0
10
1
33
0
17
0
11
1
315 - 212,71014
6Vilje Bjerregaard Hagen
8930
5
0
8
0
9
½
35
½
20
1
13
0
226 - 292,4869
7David Berner Nielsen
Næstved Skakklub
10000
8
1
5
1
3
1
23
0
15
1
25
0
46 - 102,051108
8Jamie Jessen Hansen
Næstved Skakklub
10010
7
0
6
1
11
0
18
1
29
0
34
1
315 - 213,55968
9Axel Lundby Grønlund
Næstved Skakklub
9380
10
0
11
0
6
½
4
1
14
0
28
0
30 - 313,3830
10Magne Skov
Maribo Skakklub
8660
9
1
12
0
5
0
31
0
30
0
18
1
226 - 292,55833
11Aksel Emil Larsen
Halsskov Skakforening
9250
12
0
9
1
8
1
16
0
2
0
5
0
226 - 292,5895
12Valdemar Peter Hansen
Næstved Skakklub
9830
11
1
10
1
15
½
25
0
24
0
31
1
11 - 142,851017
13Darin Sherwan Karim
Næstved Skakklub
10450
14
1
15
0
21
0
29
0
18
1
6
1
315 - 213,351029
14Gustav Damodar Olsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8980
13
0
16
0
22
1
30
½
9
1
26
0
22 - 252,2916
15Saidarshish Saravanan
Skak for sjov
12120
16
1
13
1
12
½
3
1
7
0
1
1
4 - 54,651205
16Siljas Keller
10000
15
0
14
1
18
1
11
1
27
0
17
0
315 - 212,61018
17Lena Yussif Daibess
Præstø Skakklub
13071224
18
1
19
1
23
0
32
0
5
1
16
1
46 - 104,651278
18Siri Svane Olsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
7750
17
0
20
1
16
0
8
0
13
0
10
0
132 - 331,5745
19Johannes Andersen
10000
20
0
17
0
    035 - 360,9947
20Tobias Rath Vesterbæk
8000
19
1
18
0
24
0
34
0
6
0
22
0
132 - 332740
21Anas Ali
Næstved Skakklub
11060
22
1
23
0
13
1
1
½
3
1
32
0
11 - 143,31115
22Liyana Fallahi
Køge Skakklub
10000
21
0
24
0
14
0
28
0
4
1
20
1
226 - 293,5911
23Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
14561502
24
1
21
1
17
1
7
1
25
½
33
0
4 - 551434
24Tor Birk Hansen
Køge Skakklub
10000
23
0
22
1
20
1
26
1
12
1
27
0
46 - 102,551065
25Sebastian Petersen
Præstø Skakklub
11851402
26
1
27
1
32
1
12
1
23
½
7
1
13,551293
26Marius Kock Plinius
10000
25
0
28
1
31
½
24
0
34
1
14
1
11 - 143,251011
27Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12171189
28
1
25
0
29
1
2
1
16
1
24
1
52 - 34,351246
28Elias Fallahi
Køge Skakklub
10000
27
0
26
0
30
0
22
1
35
½
9
1
22 - 252,8983
29Alexander Storm Nymark
Køge Skakklub
10861384
30
1
32
0
27
0
13
1
8
1
2
1
46 - 103,31118
30Sebastian Snegaard
10000
29
0
31
0
28
1
14
½
10
1
3
0
22 - 253,4947
31Noah Rath Vesterbæk
Skak for sjov
8310
32
0
30
1
26
½
10
1
1
0
12
0
22 - 251,9867
32Magnus Sejersbøl Yttri
Næstved Skakklub
10500
31
1
29
1
25
0
17
1
33
0
21
1
46 - 102,351131
33Julian Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12950
34
1
35
1
1
0
5
1
32
1
23
1
52 - 34,61313
34Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
8980
33
0
37
+
4
1
20
1
26
0
8
0
315 - 212,05895
35Alva Ernst-Rasmussen
Køge Skakklub
10000 
33
0
2
0
6
½
28
½
4
½
30 - 312,55937
37Bye
 
34
-
    035 - 36

Gruppe C (2 spillere)Gruppe D (14 spillere)Gruppe E (9 spillere)Gruppe F (10 spillere)

2. Hovedkreds UGP 2022 - 2023 Finalestævne i Næstved

Næstved Skakklub indbyder til finalestævne i 2. hovedkreds Junior Grand Prix.

Turneringen afvikles lørdag den 18. marts 2023 på Næstved Bibliotek, Kvægtorvet 4-6, 4700 Næstved.

Turneringen er åben for alle, både begyndere og øvede, der ikke er fyldt 21 år på spilletidspunktet.

Betænkningstiden er 20 min. pr. spiller til hele partiet.

Der spilles i alt 6 runder.

Første runde starter kl. 10.00, næste runde ca. 10 minutter efter afslutningen af forrige runde.

Der er indlagt en kort frokostpause efter 3. runde.

Deltagelse i turneringen koster kr. 50.

Betaling på MobilePay 28 71 76 05 (Jón Rasmussen), eller kontant på dagen.

Tilmelding på Dansk Skak Unions turneringsside eller på mail til mikkelstrange@outlook.dk gerne inden 17/3.

Eftertilmelding på mail er muligt, indtil kl. 9.00 på spilledagen.

Der spilles i fire aldersgrupper:

C: 2002-2008

D: 2009-2010,

E: 2011-2013,

F: 2014 eller yngre.

Grupper bliver slået sammen, hvis der er mindre end 8 deltagere i én gruppe.

Der er præmieuddeling efter sidste runde.

Der er præmier til alle deltagere.

Periode 2023-03-18 .. 2023-03-18 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer John Kristensen
Dommere Alle grupper:  Finn Kristiansen
Turnering:  Finn Kristiansen

Tilmeldings muligheder til 2. Hovedkreds UGP 2022 - 2023 Finalestævne i Næstved

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Turnering 36 2023-03-18 2023-03-17
- 1 2023-03-18 2023-03-17
Totalt antal tilmeldte 37
Deltagere i gruppen Turnering
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100105007 - 1. Mathilde Rath Vesterbæk Skak for sjov 919 0 2023-02-06
100202703 - 2. Zahra Abdal Næstved Skakklub 1000 0 2023-02-04
100202683 - 3. Phillip Jensen Næstved Skakklub 1000 0 2023-03-13
100202686 - 4. Ingolf Madsen Næstved Skakklub 820 0 2023-03-13
100202653 - 5. Saurabh Prasath Halsskov Skakforening 1000 0 2023-03-17
101097510 - 6. Vilje Bjerregaard Hagen 893 2022-11-13
100202713 - 7. David Berner Nielsen Næstved Skakklub 1000 0 2023-03-07
100202712 - 8. Jamie Jessen Hansen Næstved Skakklub 1001 0 2023-01-09
100202717 - 9. Axel Lundby Grønlund Næstved Skakklub 938 0 2023-03-03
100202679 - 10. Magne Skov Maribo Skakklub 866 0 2023-02-10
101097574 - 11. Aksel Emil Larsen Halsskov Skakforening 925 0 2023-03-17
100202684 - 12. Valdemar Peter Hansen Næstved Skakklub 983 0 2023-03-13
100202715 - 13. Darin Sherwan Karim Næstved Skakklub 1045 0 2023-02-04
101097562 - 14. Gustav Damodar Olsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 898 2023-02-11
101097422 1477790 15. Saidarshish Saravanan Skak for sjov 1212 0 2023-03-16
101097596 - 16. Siljas Keller 1000 2023-03-14
100202632 1475231 17. Lena Yussif Daibess Præstø Skakklub 1307 1224 2023-03-02
101097567 - 18. Siri Svane Olsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 775 2023-02-11
101097597 - 19. Johannes Andersen 1000 2023-03-09
101097598 - 20. Tobias Rath Vesterbæk 800 2023-03-15
100202701 - 21. Anas Ali Næstved Skakklub 1106 0 2023-02-04
100202728 - 22. Liyana Fallahi Køge Skakklub 1000 0 2023-03-14
100202278 1457942 23. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1456 1502 2023-03-02
100202726 - 24. Tor Birk Hansen Køge Skakklub 1000 0 2023-03-14
100202442 1465163 25. Sebastian Petersen Præstø Skakklub 1185 1402 2023-03-05
101097599 - 26. Marius Kock Plinius 1000 2023-03-14
101096723 1472089 27. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1217 1189 2022-11-13
100202727 - 28. Elias Fallahi Køge Skakklub 1000 0 2023-03-14
100202658 1477650 29. Alexander Storm Nymark Køge Skakklub 1086 1384 2023-03-02
101097600 - 30. Sebastian Snegaard 1000 2023-03-07
100105008 - 31. Noah Rath Vesterbæk Skak for sjov 831 0 2023-02-06
100202685 - 32. Magnus Sejersbøl Yttri Næstved Skakklub 1050 0 2023-03-02
101097319 1477730 33. Julian Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1295 0 2022-11-13
100202652 1477048 34. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 898 2023-03-18
101097601 - 35. Alva Ernst-Rasmussen Køge Skakklub 1000 2023-03-18
- - 37. Bye - 2023-03-18
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- - 36. Bye - 2023-03-18