loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus XVI dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
A-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17581850
6
1
2
½
3
 
4
 
5
 
1 - 22,4517582,781824
2Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
17021775
5
½
1
½
6
 
3
 
4
 
13216722,181751
3Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18291862
4
1
5
0
1
 
2
 
6
 
14 - 53,0517682,881824
4Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
16841741
3
0
6
0
5
 
1
 
2
 
061,916271,911703
5Mikael Ramkilde
Hillerød Skakklub
18781920
2
½
3
1
4
 
6
 
1
 
1 - 23,418783,331883
6Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17221743
1
0
4
1
2
 
5
 
3
 
14 - 52,1516881,921725

B-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
15611641
6
0
2
0
3
 
4
 
5
 
05 - 62,4514512,861584
2Bent Nielsen
Hillerød Skakklub
15611569
5
1
1
1
6
 
3
 
4
 
212,4515612,281563
3Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
16431417
4
0
5
0
1
 
2
 
6
 
05 - 63,115251,151394
4Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
14241594
3
1
6
½
5
 
1
 
2
 
2 - 31,414292,461575
5Jan Gregor
Gentofte Skakklub
16541687
2
0
3
1
4
 
6
 
1
 
143,215823,211643
6Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
15451663
1
1
4
½
2
 
5
 
3
 
2 - 32,3515073,041632

C-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10071165
2
0
10
0
8
 
  0100,79680,791149
2Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11901298
1
1
3
½
5
1
  11,912171,691314
3Flemming Andersen
Allerød Skakklub
13791442
4
1
2
½
10
 
  31,9513591,711438
4Henrik Damm
Hillerød Skakklub
13961484
3
0
8
½
9
 
  ½81,6513441,671461
5Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
8171148
6
½
7
1
2
0
  20,358950,791162
6Niels Nedergaard
Hillerød Skakklub
10531271
5
½
9
½
7
 
  15 - 61,110491,141265
7Erik Holm
Hillerød Skakklub
12921435
8
1
5
0
6
 
  172,312342,171412
8Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12541358
7
0
4
½
1
 
  ½91,5512071,471339
9Peter Langer
Hillerød Skakklub
14241527
10
½
6
½
4
 
  15 - 62,213702,061506
10Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
12161387
9
½
1
1
3
 
  41,312251,511387
Hillerød Brohus XVI dagturnering

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 16. dagturning i Brohuset over 5 runder. 
Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  
Spilledage og tider: 5 onsdage:  11.01, 18.01, 01.02, 08.02 og 22.02 alle dage fra kl. 12.30. Onsdag den 25.01 og 15.02 er begge afsat til udsatte partier.
Bemærk:  Maksimalt 24 deltagere - efter princippet "først til mølle".
Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.
Turneringsform: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, men hvis der er store ratingforskelle kan det betyde andre grupper.
Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.
Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.
Indskud: 50 kr. der går til EMT-afgift og vinpræmier.
Tilmelding: Senest 8. januar 2023 kl. 23.59. Husk emailadresse!

Periode 2023-01-11 .. 2023-02-22 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
A-gruppe:  Finn Eldor
B-gruppe:  Hans Endrup Jacobsen
C-gruppe:  Torben Winther Jensen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus XVI dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 6 2023-01-11 2023-01-08
B-gruppe 6 2023-01-11 2023-01-08
C-gruppe 10 2023-01-11 2023-01-08
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800341 1426680 1. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1758 1850 2022-12-17
100102012 1433768 2. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1702 1775 2023-01-04
100800462 1406841 3. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1829 1862 2022-12-14
100800467 1411152 4. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1684 1741 2023-01-05
100802760 1439391 5. Mikael Ramkilde Hillerød Skakklub 1878 1920 2022-12-06
100800680 1467530 6. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1722 1743 2022-12-03
Deltagere i gruppen B-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800478 1417118 1. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1561 1641 2023-01-02
100802166 1468405 2. Bent Nielsen Hillerød Skakklub 1561 1569 2022-12-16
100803040 1463578 3. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1643 1417 2022-12-23
100100624 1426125 4. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1424 1594 2022-12-14
100201798 1435329 5. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1654 1687 2022-11-29
100803123 1515942 6. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1545 1663 2022-12-15
Deltagere i gruppen C-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800683 1439421 1. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1007 1165 2022-12-15
100100398 1442651 2. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1190 1298 2022-12-12
100803118 1467522 3. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1379 1442 2022-12-02
100100593 1425013 4. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1396 1484 2022-12-06
100802816 1445111 5. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 817 1148 2022-11-30
100803300 1475584 6. Niels Nedergaard Hillerød Skakklub 1053 1271 2022-12-15
100802809 1445103 7. Erik Holm Hillerød Skakklub 1292 1435 2022-12-26
100802947 1453700 8. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1254 1358 2022-11-29
100800465 1425781 9. Peter Langer Hillerød Skakklub 1424 1527 2022-12-15
100800118 1426230 10. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1216 1387 2022-12-01