loading
Arbejder ...

KSU's Junior Grand Prix i Valby Skakklub

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester (for børn som har et ratingtal over 1100) Direkte link
#Navn123456PoPl
1Gleb Leonchuk
Helsingør Skakklub
2
1
4
½
20
0
16
0
17
0
10
½
216
2Daniil Perapechka
Skakforeningen ØBRO
1
0
16
0
15
0
17
0
6
1
8
0
119
3Jingsong Ning Nielsen
Skak for sjov
4
0
6
1
10
1
19
0
13
0
12
0
217
4Sejer Benjamin Brinck Billig
Caïssa Gladsaxe
3
1
1
½
5
0
15
1
16
0
18
½
310
5Jacob Dam
Lyngby-Virum Skakklub
6
1
7
½
4
1
13
1
9
0
19
1
2
6Cornelius Bille
Amager Skakforening
5
0
3
0
8
0
12
0
2
0
15
0
020
7Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
8
1
5
½
16
1
11
½
20
1
9
0
43
8Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
7
0
10
0
6
1
14
0
12
0
2
1
218
9Arun Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
10
1
11
1
13
1
20
½
5
1
7
1
1
10Nykyfor Melnychenko
Ishøj Skakklub
9
0
8
1
3
0
18
0
15
1
1
½
15
11Naif Shaikh
Ishøj Skakklub
12
1
9
0
18
1
7
½
19
0
14
1
8
12Bastian Rynkjøb
Hvidovre Skakklub
11
0
14
0
17
0
6
1
8
1
3
1
312
13Samuel Bundgaard
Ishøj Skakklub
14
1
18
1
9
0
5
0
3
1
17
1
45
14Anders Askjær Mikkelsen
Gentofte Skakklub
13
0
12
1
19
0
8
1
18
1
11
0
39
15William Theil Riedel
Skakforeningen Odysseus
16
½
20
0
2
1
4
0
10
0
6
1
14
16Simon Regmi
Ishøj Skakklub
15
½
2
1
7
0
1
1
4
1
20
½
47
17Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
18
0
19
0
12
1
2
1
1
1
13
0
311
18Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
17
1
13
0
11
0
10
1
14
0
4
½
13
19Adrian Prohnitchi
Skak for sjov
20
0
17
1
14
1
3
1
11
1
5
0
46
20Marius Gregor
Hvidovre Skakklub
19
1
15
1
1
1
9
½
7
0
16
½
44

Basis (for børn som er let øvede, men endnu ikke har meget turneringserfaring) Direkte link
#Navn123456PoPl
1Danyang Zhang
Skakforeningen Odysseus
2
1
4
0
7
0
30
1
13
0
18
0
232
2Wilson Andersen
Skak for sjov
1
0
3
1
5
0
32
0
24
1
19
1
324
3Ask Otto Kleinert
Skak for sjov
4
0
2
0
28
0
38
0
25
0
14
½
½39
4Carsten Yan
Caïssa Gladsaxe
3
1
1
1
6
1
10
1
22
0
26
½
5
5Keerthan Reddy Gaddam
BMS Skak
6
0
8
1
2
1
27
½
39
1
29
1
8
6Tristan Lund Elnegaard
Gentofte Skakklub
5
1
7
1
4
0
17
0
20
0
28
1
317
7Arthur Isager Clarke
Skakforeningen ØBRO
8
1
6
0
1
1
37
0
23
0
32
0
234
8Asbjørn Skafte Nielsen
Skakforeningen ØBRO
7
0
5
0
30
0
14
1
31
0
40
+
235
9Laurits Skovgård Justesen
10
0
11
0
14
1
36
1
18
1
21
½
14
10Michael Ye
Lyngby-Virum Skakklub
9
1
12
1
17
1
4
0
26
0
37
0
316
11Cornelius Dyhrberg Breinholst
Amager Skakforening
12
0
9
1
19
1
23
1
16
1
34
1
52
12Thorvald Børsen
Sjælsø Skakklub
11
1
10
0
13
1
20
1
33
1
22
1
51
13Ian Park
Skakforeningen Odysseus
14
1
17
0
12
0
24
1
1
1
23
1
411
14Safina Sabah Hosseini
Ishøj Skakklub
13
0
19
0
9
0
8
0
40
+
3
½
37
15Gabriel Zanetta
Ishøj Skakklub
16
½
37
0
38
1
28
1
27
1
17
1
7
16Samuel Rafn Andreasen
Nørrebro Skakklub
15
½
38
1
35
1
26
0
11
0
27
1
12
17Mathias Kempel Winsløw
Ishøj Skakklub
18
1
13
1
10
0
6
1
34
0
15
0
319
18Lukas Ginsbo
Ishøj Skakklub
17
0
21
0
25
1
31
1
9
0
1
1
323
19Frej Foldberg Winther
Amager Skakforening
20
0
14
1
11
0
21
0
36
1
2
0
231
20Alexander Storm Nymark
Køge Skakklub
19
1
22
0
24
1
12
0
6
1
33
1
410
21Max Rud Albrechtsen
Skak for sjov
22
0
18
1
23
0
19
1
32
1
9
½
15
22Carl Hofman
Gentofte Skakklub
21
1
20
1
26
½
34
1
4
1
12
0
4
23Sofus Grove Knorborg
Amager Skakforening
24
0
25
1
21
1
11
0
7
1
13
0
321
24Falke Elias Lind
Amager Skakforening
23
1
26
0
20
0
13
0
2
0
36
1
230
25Louis Ong Kirkelund
Skak for sjov
26
0
23
0
18
0
40
+
3
1
31
0
233
26Villum Graulund Tirsgaard
Skak for sjov
25
1
24
1
22
½
16
1
10
1
4
½
53
27Abdullah Rakha
Skak for sjov
28
1
29
0
32
1
5
½
15
0
16
0
26
28Casper H Refsgaard Hein
Ishøj Skakklub
27
0
30
½
3
1
15
0
35
1
6
0
28
29Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
30
1
27
1
34
0
39
1
37
½
5
0
13
30Daniel Zhihao Zhang
Skak for sjov
29
0
28
½
8
1
1
0
38
1
39
0
29
31Mikkel Marott Knudsen
Lyngby-Virum Skakklub
32
0
33
0
40
+
18
0
8
1
25
1
325
32Pragnya Bhalla
Amager
31
1
34
0
27
0
2
1
21
0
7
1
322
33Isabelle Chen
Amager Skakforening
34
0
31
1
36
1
35
1
12
0
20
0
318
34Solal Højlund Arnfred
Skak for sjov
33
1
32
1
29
1
22
0
17
1
11
0
49
35Mattis Stissing Jensen
Allerød Skakklub
36
1
39
½
16
0
33
0
28
0
38
0
36
36Emanuel Majland Harder
Allerød Skakklub
35
0
40
+
33
0
9
0
19
0
24
0
138
37Willum Malthe Henriksen
Skakforeningen Odysseus
38
½
15
1
39
½
7
1
29
½
10
1
6
38Tor Baillie Warren
Skak for sjov
37
½
16
0
15
0
3
1
30
0
35
1
27
39Loucas Zander Henriksen
Skakforeningen Odysseus
40
+
35
½
37
½
29
0
5
0
30
1
320
40Bye
39
-
36
-
31
-
25
-
14
-
8
-
040

Begynder (for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid) Direkte link
#Navn123456PoPl
1Holger Hjulmand
Gentofte
2
1
3
1
8
0
10
1
11
1
7
1
52
2Jesper Yan
Caïssa Gladsaxe
1
0
4
1
7
0
6
0
12
0
5
+
29
3Bertram Fabiansen
4
1
1
0
11
0
7
0
6
0
12
1
28
4Elias Bjørn Harrus
3
0
2
0
9
0
12
1
5
+
6
0
210 - 11
5Aicha Koulij
6
-
7
-
12
-
9
-
4
-
2
-
012
6Rishi Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
5
+
8
0
10
0
2
1
3
1
4
1
44
7Albert Stevnhoved
Skak for sjov
8
0
5
+
2
1
3
1
10
0
1
0
36
8Albert Lund Petersen
Skak for sjov
7
1
6
1
1
1
11
1
9
1
10
1
61
9Julian Holten Seidelin
Skak for sjov
10
0
12
1
4
1
5
+
8
0
11
0
37
10Aksel Brandt Kreiner
Lyngby-Virum Skakklub
9
1
11
0
6
1
1
0
7
1
8
0
35
11Theodor Bjørn Kjøller
Skak for sjov
12
1
10
1
3
1
8
0
1
0
9
1
43
12Aaisha Shaikh
11
0
9
0
5
+
4
0
2
1
3
0
210 - 11
KSU's Junior Grand Prix i Valby Skakklub

Indbydelse til Junior Grand Prix (JGP) søndag den 12. marts i Valby

Alle børn og unge er velkomne til Københavns Skak Unions grandprix-turnering søndag den 12. marts 2023 i Valby Skakklub, Høffdingsvej 10, 2500 Valby. Dette bliver det afsluttende arrangement med præmieudeling for hele JGP sæsonen.

Første runde begynder kl 10.00, og børnene bedes møde til indskrivning senest kl 9:45, men gerne allerede fra kl. 9:15. Vi forventer at være færdige senest kl. 16.00. 

Børnene spiller i disse tre grupper:

* Begynder - for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid
Basis - for børn som er let øvede, men endnu ikke har meget turneringserfaring
Mester - for børn som har et ratingtal over 1100

Tilmeldingsfristen er torsdag den 9. marts her på siden eller via email til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com). Der er plads til 72 deltagere, og hvis der tilmeldes flere, gælder først-til-mølle princippet, og der oprettes venteliste.

Indskud på 50 kr. betales kontant ved ankomst, eller på forhånd i netbank til klubbens konto i Nordea: Reg. nr 2111 og konto nr. 0567185117.

Der kan købes sodavand og chokolade på spillestedet samt kaffe til forældrene. Medbring selv madpakke.

Til alle JGP får børnene point for at deltage, så jo flere turneringer, de er med i, jo bedre bliver det samlede resultat. Turneringerne er ikke ratet. Efter denne sidste turnering kåres vinderne i de enkelte grupper. Resultaterne for hver turnering og den samlede stilling vises på KSU's hjemmeside.

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com) eller Alex Hansen (fredes@mail.tele.dk).

Periode 2023-03-12 .. 2023-03-12 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU's Junior Grand Prix i Valby Skakklub

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester (for børn som har et ratingtal over 1100) 20 2023-03-12 2023-03-09
Basis (for børn som er let øvede, men endnu ikke har meget turneringserfaring) 40 2023-03-12 2023-03-09
Begynder (for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid) 12 2023-03-12 2023-03-09
- 4 2023-03-12 2023-03-09
Totalt antal tilmeldte 76
Deltagere i gruppen Mester (for børn som har et ratingtal over 1100)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803348 - 1. Gleb Leonchuk Helsingør Skakklub 1183 2023-02-02
100105026 - 2. Daniil Perapechka Skakforeningen ØBRO 1000 0 2023-01-22
100104926 1477773 3. Jingsong Ning Nielsen Skak for sjov 970 0 2023-01-14
100105044 1478087 4. Sejer Benjamin Brinck Billig Caïssa Gladsaxe 1300 2023-02-25
100105050 - 5. Jacob Dam Lyngby-Virum Skakklub 1200 2023-03-02
101097361 - 6. Cornelius Bille Amager Skakforening 1249 0 2023-01-13
100803218 1477196 7. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1270 2023-02-20
100104570 1472860 8. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1074 1375 2022-12-10
101096422 1478206 9. Arun Singh Kaushal Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100105004 1478770 10. Nykyfor Melnychenko Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100104994 1478753 11. Naif Shaikh Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100104573 1473557 12. Bastian Rynkjøb Hvidovre Skakklub 1280 1264 2023-01-22
100105086 - 13. Samuel Bundgaard Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
101097418 1477765 14. Anders Askjær Mikkelsen Gentofte Skakklub 1180 0 2022-12-16
100104657 - 15. William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus 1059 0 2023-01-14
100104995 1478192 16. Simon Regmi Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100104886 - 17. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1221 0 2022-12-14
100104727 1472801 18. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1471 1258 2022-12-09
100104983 1477692 19. Adrian Prohnitchi Skak for sjov 1000 0 2023-01-19
100104882 1474448 20. Marius Gregor Hvidovre Skakklub 1000 0 2023-01-19
Deltagere i gruppen Basis (for børn som er let øvede, men endnu ikke har meget turneringserfaring)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100105003 1477714 1. Danyang Zhang Skakforeningen Odysseus 1000 0 2023-01-09
100105010 1477722 2. Wilson Andersen Skak for sjov 1000 2023-02-06
100105096 - 3. Ask Otto Kleinert Skak for sjov 1000 2023-03-09
100104903 - 4. Carsten Yan Caïssa Gladsaxe 1005 2023-02-19
100105104 - 5. Keerthan Reddy Gaddam BMS Skak 1000 2023-03-02
100105047 - 6. Tristan Lund Elnegaard Gentofte Skakklub 1000 0 2022-12-10
100104815 - 7. Arthur Isager Clarke Skakforeningen ØBRO 922 0 2022-12-10
100104890 - 8. Asbjørn Skafte Nielsen Skakforeningen ØBRO 1000 0 2022-12-10
- 9. Laurits Skovgård Justesen 1000 2023-03-07
100105049 - 10. Michael Ye Lyngby-Virum Skakklub 1000 2023-02-21
101097376 - 11. Cornelius Dyhrberg Breinholst Amager Skakforening 1014 0 2023-01-16
100803292 - 12. Thorvald Børsen Sjælsø Skakklub 1131 2023-02-15
100105082 - 13. Ian Park Skakforeningen Odysseus 1000 0 2023-01-21
100105114 - 14. Safina Sabah Hosseini Ishøj Skakklub 800 2023-02-08
100105095 - 15. Gabriel Zanetta Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100105107 - 16. Samuel Rafn Andreasen Nørrebro Skakklub 1000 2023-01-29
100105083 - 17. Mathias Kempel Winsløw Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100105048 - 18. Lukas Ginsbo Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100105066 - 19. Frej Foldberg Winther Amager Skakforening 1000 0 2023-01-24
100202658 1477650 20. Alexander Storm Nymark Køge Skakklub 1086 1000 2023-02-05
- 21. Max Rud Albrechtsen Skak for sjov 1000 2023-03-12
100105017 1478168 22. Carl Hofman Gentofte Skakklub 1000 2023-02-07
100104967 - 23. Sofus Grove Knorborg Amager Skakforening 655 0 2023-01-13
100104940 - 24. Falke Elias Lind Amager Skakforening 982 2023-02-05
100105043 - 25. Louis Ong Kirkelund Skak for sjov 1000 2023-02-03
100105111 - 26. Villum Graulund Tirsgaard Skak for sjov 1000 2023-02-16
100105057 - 27. Abdullah Rakha Skak for sjov 1000 2023-01-30
100105087 - 28. Casper H Refsgaard Hein Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100104780 - 29. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 998 0 2023-01-03
100105046 - 30. Daniel Zhihao Zhang Skak for sjov 1000 0 2023-01-12
100105120 - 31. Mikkel Marott Knudsen Lyngby-Virum Skakklub 1000 2023-03-04
- 32. Pragnya Bhalla Amager 1000 2023-03-01
100104965 - 33. Isabelle Chen Amager Skakforening 1000 2023-01-13
101097372 1477757 34. Solal Højlund Arnfred Skak for sjov 865 0 2023-01-03
100803240 - 35. Mattis Stissing Jensen Allerød Skakklub 832 0 2023-01-25
100803207 - 36. Emanuel Majland Harder Allerød Skakklub 1005 0 2023-01-26
100105069 - 37. Willum Malthe Henriksen Skakforeningen Odysseus 1000 2023-02-07
100105061 - 38. Tor Baillie Warren Skak for sjov 600 2023-02-06
100105068 - 39. Loucas Zander Henriksen Skakforeningen Odysseus 1000 2023-02-07
- - 40. Bye - 2023-03-12
Deltagere i gruppen Begynder (for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Holger Hjulmand Gentofte 800 2023-02-12
100104904 - 2. Jesper Yan Caïssa Gladsaxe 1000 2023-02-19
- 3. Bertram Fabiansen 1000 2023-03-10
- 4. Elias Bjørn Harrus 1000 2023-03-08
- 5. Aicha Koulij 1000 2023-02-05
100105051 - 6. Rishi Singh Kaushal Ishøj Skakklub 1000 2023-02-05
100105000 - 7. Albert Stevnhoved Skak for sjov 1000 0 2023-01-08
100104998 - 8. Albert Lund Petersen Skak for sjov 1000 0 2023-01-10
100105023 - 9. Julian Holten Seidelin Skak for sjov 1000 0 2023-01-10
100105099 - 10. Aksel Brandt Kreiner Lyngby-Virum Skakklub 1000 2023-03-03
100104944 - 11. Theodor Bjørn Kjøller Skak for sjov 985 2023-03-05
- 12. Aaisha Shaikh 1000 2023-03-12
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- Celil Sari 1000 2023-02-06
- Frederik Andersen 1000 2023-02-07
101097311 - Rohan Shekar Skak for sjov 845 0 2023-01-03
101097422 1477790 Saidarshish Saravanan Skak for sjov 1212 2023-03-04