loading
Arbejder ...

KSU´s Junior Grand Prix i ØBRO

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mestergruppen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPl
1Anders Askjær Mikkelsen
Gentofte Skakklub
11800
2
1
4
1
11
½
18
1
20
0
17
1
2 - 3
2Carsten Yan
Caïssa Gladsaxe
10050
1
0
8
1
6
0
7
0
4
0
16
+
217 - 18
3Jacob Dam
10001000
4
0
6
0
12
0
16
+
8
0
19
0
119
4Lucas Skjold Østergren Johansen
Skakforeningen ØBRO
10000
3
1
1
0
20
0
14
0
2
1
6
1
311
5Arun Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
7970
6
1
9
½
15
½
10
0
7
½
11
0
12 - 16
6Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
10741375
5
0
3
1
2
1
15
0
13
0
4
0
217 - 18
7Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
12210
8
½
20
½
14
½
2
1
5
½
13
½
6 - 10
8Gleb Leonchuk
Helsingør Skakklub
11830
7
½
2
0
17
0
19
½
3
1
12
½
12 - 16
9Benjamin Frandsen
Hvidovre Skakklub
10000
10
1
5
½
18
0
17
0
19
1
14
1
6 - 10
10Albert Yubo Liu
Gentofte Skakklub
10610
9
0
12
1
13
1
5
1
15
0
18
1
44 - 5
11Sejer Benjamin Brinck Billig
Caïssa Gladsaxe
13000
12
1
14
1
1
½
20
0
17
0
5
1
6 - 10
12Jingsong Ning Nielsen
Skak for sjov
9700
11
0
10
0
3
1
13
0
16
+
8
½
12 - 16
13Naif Shaikh
Ishøj Skakklub
10000
14
0
16
1
10
0
12
1
6
1
7
½
6 - 10
14William Theil Riedel
Skakforeningen Odysseus
10590
13
1
11
0
7
½
4
1
18
0
9
0
12 - 16
15Nykyfor Melnychenko
Ishøj Skakklub
10000
16
1
18
½
5
½
6
1
10
1
20
1
51
16Cornelius Bille
Amager Skakforening
12490
15
0
13
0
19
0
3
-
12
-
2
-
020
17Hayk Nahapetyan
Skakforeningen Odysseus
13340
18
0
19
1
8
1
9
1
11
1
1
0
44 - 5
18Simon Regmi
Ishøj Skakklub
10000
17
1
15
½
9
1
1
0
14
1
10
0
6 - 10
19Samuel Bundgaard
10000
20
0
17
0
16
1
8
½
9
0
3
1
12 - 16
20Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12871189
19
1
7
½
4
1
11
1
1
1
15
0
2 - 3

Basisgruppen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPl
1Asbjørn Skafte Nielsen
Skakforeningen ØBRO
10000
2
1
3
1
6
0
33
0
34
0
22
½
21 - 24
2Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
9980
1
0
33
0
34
½
32
1
5
1
9
1
12
3Mathias Kempel Winsløw
Ishøj Skakklub
10000
4
1
1
0
33
0
34
0
13
1
21
1
313 - 20
4Mads Frederik Carøe
Gentofte Skakklub
10000
3
0
5
1
8
1
11
0
18
0
23
0
225 - 30
5Lukas Ginsbo
Ishøj Skakklub
10000
6
0
4
0
7
1
30
½
2
0
10
1
21 - 24
6Julian Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
10730
5
1
8
1
1
1
16
1
29
1
33
0
52 - 4
7Johan Rishede Juhlin
Skakforeningen ØBRO
10000
8
0
10
0
5
0
40
1
27
0
20
0
131 - 33
8Joakim Stentebjerg Schmidt
Skak for sjov
10000
7
1
6
0
4
0
13
1
23
1
31
1
46 - 11
9Jegor Shabunevich
5000
10
1
12
1
16
0
24
0
26
0
2
0
225 - 30
10Isabelle Chen
Amager Skakforening
10000
9
0
7
1
11
0
18
0
21
0
5
0
131 - 33
11Falke Elias Lind
Amager Skakforening
9820
12
0
14
1
10
1
4
1
28
0
19
0
313 - 20
12Charlie Mitachi Vejen
5000
11
1
9
0
13
1
26
1
19
0
29
1
46 - 11
13Casper Refsgaard Hein
10000
14
1
16
0
12
0
8
0
3
0
30
0
131 - 33
14Casper Gjøl Dam
10000
13
0
11
0
1
25
1
30
1
18
0
313 - 20
16Wilson Andersen
Skak for sjov
10000
1
13
1
9
1
6
0
33
0
34
0
313 - 20
17Cornelius Dyhrberg Breinholst
Amager Skakforening
10140
18
1
19
0
21
1
22
1
24
1
28
1
52 - 4
18Tristan Lund Elnegaard
10000
17
0
1
22
0
10
1
4
1
14
1
46 - 11
19Asbjørn Winther
7240
20
1
17
1
24
1
29
0
12
1
11
1
52 - 4
20Anthon Lava Sand Rasmussen
Skakforeningen ØBRO
10000
19
0
21
0
25
0
27
0
40
1
7
1
225 - 30
21Arthur Isager Clarke
Skakforeningen ØBRO
9220
22
0
20
1
17
0
23
0
10
1
3
0
225 - 30
22Zack Petersen
Ishøj Skakklub
10000
21
1
24
0
18
1
17
0
31
0
1
½
21 - 24
23Theodor Bjørn Kjøller
Skak for sjov
9850
24
0
25
1
28
0
21
1
8
0
4
1
313 - 20
24Solal Højlund Arnfred
Skak for sjov
8650
23
1
22
1
19
0
9
1
17
0
26
0
313 - 20
25Sofus Grove Knorborg
Amager Skakforening
6550
26
0
23
0
20
1
14
0
32
1
27
1
313 - 20
26Samuel Rafn Andreasen
8000
25
1
28
1
29
0
12
0
9
1
24
1
46 - 11
27Safina Hosseini
10000
28
0
30
0
32
0
20
1
7
1
25
0
225 - 30
28Gabriel
5000
27
1
26
0
23
1
31
1
11
1
17
0
46 - 11
29Abdullah Rakha
5000
30
1
31
1
26
1
19
1
6
0
12
0
46 - 11
30Josef
5000
29
0
27
1
31
0
5
½
14
0
13
1
21 - 24
31Alfred
5000
32
1
29
0
30
1
28
0
22
1
8
0
313 - 20
32Danyang Zhang
Skakforeningen Odysseus
10000
31
0
34
0
27
1
2
0
25
0
40
1
225 - 30
33Andreas Peitersen
5000
34
1
2
1
3
1
1
1
16
1
6
1
61
34Carl
5000
33
0
32
1
2
½
3
1
1
1
16
1
5
40Oversidder
5000   
7
0
20
0
32
0
034

Begyndergruppen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPl
1Adam Shaikh
8000
2
0
10
1
6
0
13
0
8
0
6
0
111 - 12
2Rishi Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
10000
1
1
3
1
7
0
5
1
10
1
11
1
51 - 2
3Holger Hjulmand
8000
4
1
2
0
9
1
7
½
5
1
8
1
3
4Vilje Bjerregaard Hagen
8000
3
0
6
0
1
10
0
13
0
9
0
111 - 12
5Albert Stevnhoved
Skak for sjov
10000
6
1
7
½
11
1
2
0
3
0
13
1
4 - 5
6Aicha Koulij
10000
5
0
4
1
1
1
11
0
9
0
1
0
29 - 10
7Albert Lund Petersen
Skak for sjov
10000
8
1
5
½
2
1
3
½
11
1
10
1
51 - 2
8Julian Holten Seidelin
Skak for sjov
10000
7
0
1
10
0
9
½
1
1
3
0
6 - 8
9Jesper Yan
Caïssa Gladsaxe
10000
10
½
11
½
3
0
8
½
6
1
4
1
4 - 5
10Aksel Kreiner
8000
9
½
1
0
8
1
4
1
2
0
7
0
6 - 8
11Rohan Shekar
Skak for sjov
8450
1
9
½
5
0
6
1
7
0
2
0
6 - 8
13Oskar Rauhe
10001000   
1
1
4
1
5
0
29 - 10
KSU´s Junior Grand Prix i ØBRO

Indbydelse til Junior Grand Prix (JGP) søndag den 22. januar i ØBRO

Alle børn og unge er velkomne til Københavns Skak Unions grandprix-turnering søndag den 22. januar i Skakforeningen ØBRO, Rosenvænget allé 31, København Ø. Første runde begynder kl. 10.00, og børnene skal møde senest kl. 9.45 til indskrivning. Vi forventer at være færdige senest kl. 16.00.

Tilmeld dit barn i en af disse tre grupper:
Begynder - for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid
Basis - for børn som er let øvede, men endnu ikke har meget turneringserfaring
Mester - for børn som har et ratingtal over 1100

Evt. hjælp til tilmelding, kontakt hrhaarmark@gmail.com . Tilmeldingsfristen er fredag den 20. januar.

Der er plads til 60 deltagere, og hvis der tilmeldes flere, gælder først-til-mølle princippet, og der oprettes venteliste.

Indskud på 50 kr. betales på dagen kontant eller mobile pay.

Medbring selv madpakke og drikkelse. Der kan købes sodavand og chokolade i vores kiosk.

Til alle JGP får børnene point for at deltage, så jo flere turneringer, de er med i, jo bedre bliver det samlede resultat. Turneringerne er ikke ratet. Resultaterne for hver turnering og den samlede stilling vises på  KSU's hjemmeside.

Venlig hilsen
Skakforeningen ØBRO

Periode 2023-01-22 .. 2023-01-22 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU´s Junior Grand Prix i ØBRO

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mestergruppen 20 2023-01-22 2023-01-20
Basisgruppen 34 2023-01-22 2023-01-20
Begyndergruppen 12 2023-01-22 2023-01-20
Totalt antal tilmeldte 66
Deltagere i gruppen Mestergruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097418 1477765 1. Anders Askjær Mikkelsen Gentofte Skakklub 1180 0 2022-12-16
100104903 - 2. Carsten Yan Caïssa Gladsaxe 1005 0 2023-01-09
- 3. Jacob Dam 1000 1000 2023-01-14
100105031 - 4. Lucas Skjold Østergren Johansen Skakforeningen ØBRO 1000 0 2023-01-14
101096422 1478206 5. Arun Singh Kaushal Ishøj Skakklub 797 0 2023-01-12
100104570 1472860 6. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1074 1375 2022-12-29
100104886 - 7. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1221 0 2022-12-14
100803348 - 8. Gleb Leonchuk Helsingør Skakklub 1183 0 2022-12-30
100104947 1476505 9. Benjamin Frandsen Hvidovre Skakklub 1000 0 2023-01-03
101097198 1473018 10. Albert Yubo Liu Gentofte Skakklub 1061 0 2023-01-05
100105044 1478087 11. Sejer Benjamin Brinck Billig Caïssa Gladsaxe 1300 0 2023-01-17
100104926 1477773 12. Jingsong Ning Nielsen Skak for sjov 970 0 2023-01-14
100104994 - 13. Naif Shaikh Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
100104657 - 14. William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus 1059 0 2023-01-14
100105004 - 15. Nykyfor Melnychenko Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
101097361 - 16. Cornelius Bille Amager Skakforening 1249 0 2023-01-13
100104955 - 17. Hayk Nahapetyan Skakforeningen Odysseus 1334 0 2023-01-14
100104995 1478192 18. Simon Regmi Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
- 19. Samuel Bundgaard 1000 2023-01-12
101096723 1472089 20. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1287 1189 2023-01-15
Deltagere i gruppen Basisgruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104890 - 1. Asbjørn Skafte Nielsen Skakforeningen ØBRO 1000 0 2022-12-31
100104780 - 2. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 998 0 2023-01-03
100105083 - 3. Mathias Kempel Winsløw Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
100105001 1477749 4. Mads Frederik Carøe Gentofte Skakklub 1000 0 2022-12-27
100105048 - 5. Lukas Ginsbo Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
101097319 1477730 6. Julian Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1073 0 2023-01-15
100104766 - 7. Johan Rishede Juhlin Skakforeningen ØBRO 1000 0 2023-01-11
100104990 - 8. Joakim Stentebjerg Schmidt Skak for sjov 1000 0 2022-12-26
- 9. Jegor Shabunevich 500 2023-01-09
100104965 - 10. Isabelle Chen Amager Skakforening 1000 2022-12-12
100104940 - 11. Falke Elias Lind Amager Skakforening 982 0 2022-12-17
- 12. Charlie Mitachi Vejen 500 2023-01-09
- 13. Casper Refsgaard Hein 1000 2023-01-12
- 14. Casper Gjøl Dam 1000 2023-01-14
100105010 1477722 16. Wilson Andersen Skak for sjov 1000 0 2023-01-14
101097376 - 17. Cornelius Dyhrberg Breinholst Amager Skakforening 1014 0 2023-01-16
- 18. Tristan Lund Elnegaard 1000 2023-01-05
- 19. Asbjørn Winther 724 2023-01-10
100104914 - 20. Anthon Lava Sand Rasmussen Skakforeningen ØBRO 1000 0 2022-12-20
100104815 - 21. Arthur Isager Clarke Skakforeningen ØBRO 922 0 2022-12-20
100105002 - 22. Zack Petersen Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
100104944 - 23. Theodor Bjørn Kjøller Skak for sjov 985 0 2023-01-16
101097372 1477757 24. Solal Højlund Arnfred Skak for sjov 865 0 2023-01-03
100104967 - 25. Sofus Grove Knorborg Amager Skakforening 655 0 2023-01-13
- 26. Samuel Rafn Andreasen 800 2023-01-05
- 27. Safina Hosseini 1000 2023-01-12
- 28. Gabriel 500 2023-01-22
- 29. Abdullah Rakha 500 2023-01-22
- 30. Josef 500 2023-01-22
- 31. Alfred 500 2023-01-22
100105003 1477714 32. Danyang Zhang Skakforeningen Odysseus 1000 0 2023-01-09
- 33. Andreas Peitersen 500 2023-01-16
- 34. Carl 500 2023-01-22
- 40. Oversidder 500 2023-01-22
Deltagere i gruppen Begyndergruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Adam Shaikh 800 2023-01-14
100105051 - 2. Rishi Singh Kaushal Ishøj Skakklub 1000 0 2023-01-12
- 3. Holger Hjulmand 800 2023-01-08
- 4. Vilje Bjerregaard Hagen 800 2023-01-15
100105000 - 5. Albert Stevnhoved Skak for sjov 1000 0 2023-01-08
- 6. Aicha Koulij 1000 2023-01-17
100104998 - 7. Albert Lund Petersen Skak for sjov 1000 0 2023-01-10
100105023 - 8. Julian Holten Seidelin Skak for sjov 1000 0 2023-01-10
100104904 - 9. Jesper Yan Caïssa Gladsaxe 1000 0 2023-01-09
- 10. Aksel Kreiner 800 2023-01-08
101097311 - 11. Rohan Shekar Skak for sjov 845 0 2023-01-03
- 13. Oskar Rauhe 1000 1000 2022-12-30