loading
Arbejder ...

Sydøstfyn Forår 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Kaas
Sydøstfyn
18111935
6
½
2
½
3
½
4
0
5
½
252,817873,201917
2Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17341799
5
½
1
½
6
½
3
1
4
½
32 - 42,1517602,081813
3Lean Lønne Schier
Årslev Skakklub
17511827
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,316972,311800
4Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17831862
3
1
6
½
5
0
1
1
2
½
32 - 42,617952,611868
5Carsten Mikkelsen
Sydøstfyn
17821812
2
½
3
1
4
1
6
0
1
½
32 - 42,617942,191824
6Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
17781862
1
½
4
½
2
½
5
1
3
1
12,5518072,611875

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
14451532
6
½
2
1
3
½
4
½
5
½
32 - 32,514682,301543
2Martin Hansen
Tårnet Svendborg
15841675
5
1
1
0
6
1
3
1
4
½
13,5515843,401677
3Magnus Silcowitz
Sydøstfyn
11661384
4
½
5
1
1
½
2
0
6
1
32 - 30,713281,211411
4Erik Hansen
Tårnet Svendborg
16191712
3
½
6
0
5
0
1
½
2
½
63,7515283,651680
5Ulla Hansen
Sydøstfyn
14051499
2
0
3
0
4
1
6
½
1
½
24 - 52,2513942,051498
6Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
14131544
1
½
4
1
2
0
5
½
3
0
24 - 52,314002,391538
Sydøstfyn Forår 2023

Sydøstfyn Forår 2023.

5 runders turnering i 6 mands grupper, nederst evt. monrad.

Indskud 150 kr.

Spillested Stokkebækskolen afd.Gudbjerg skole kl. 19 00.

Hvornår. 7/3, 14/3, 28/3, 11/4, og 18/4, 

Betænkningstid 90 min. Til 40 træk, derefter 15 min. Ekstra, plus 30 sekunder pr. Træk i tillæg.

Det er tiladt at komme op til en time for sent.

Sidste tilmelding søndag  6/3-2022 kl.18

Periode 2023-03-07 .. 2023-04-18 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Forår 2023

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2023-03-07 2023-03-06
Gruppe 2 6 2023-03-07 2023-03-06
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300610 1434942 1. Thomas Kaas Sydøstfyn 1811 1935 2023-03-05
100300609 1428020 2. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1734 1799 2023-01-10
100400403 1443879 3. Lean Lønne Schier Årslev Skakklub 1751 1827 2023-03-05
100300828 1443240 4. Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg 1783 1862 2023-02-21
100300617 1454668 5. Carsten Mikkelsen Sydøstfyn 1782 1812 2023-02-22
100300815 1401718 6. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1778 1862 2023-03-05
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300632 1440888 1. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1445 1532 2023-01-10
100300511 1440942 2. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1584 1675 2023-02-21
100302171 1476734 3. Magnus Silcowitz Sydøstfyn 1166 1384 2023-02-14
100300826 1413503 4. Erik Hansen Tårnet Svendborg 1619 1712 2023-02-28
100300616 1443119 5. Ulla Hansen Sydøstfyn 1405 1499 2023-02-19
100300920 1445081 6. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1413 1544 2023-02-01