loading
Arbejder ...

Brønshøj almindelig Weekend 2023

Brønshøj almindelig Weekend 2023

En epoke er slut. Der bliver ikke Lang Weekend i 2023.

Vi indbyder i år i stedet til en almindelig weekend turnering, 5 runder på fredag, lørdag og søndag med indskud 200,00.

Der inddeles i to grupper efter FIDE-rating. Grupperne bliver ikke nødvendigvis lige store.

Max 44 deltagere.

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid:

1. runde           Fredag 10. februar 2023         18:00

2. runde           Lørdag 11. februar 2023         11:00

3. runde           Lørdag 11. februar 2023         16:30

4. runde           Søndag 12. februar 2023        11:00

5. runde           Søndag 12. februar 2023        16:30

 

Fremmøde: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud: 200,- kr. betales senest fredag 3. februar til Jacob Carstensen, konto 2520 2551727478 eller Mobile Pay, 29 90 50 35

Tilmelding senest fredag 3/2 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2023-02-10 .. 2023-02-12 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere Alle grupper:  Jacob Carstensen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj almindelig Weekend 2023 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Reserveliste 13 2023-02-10 2023-02-03
- 44 2023-02-10 2023-02-03
Totalt antal tilmeldte 57
Deltagere i gruppen Reserveliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800374 1409182 1. Svend Steenstrup Brønshøj Skakforening 1957 1911 2023-01-11
100700388 1406329 2. Finn Nøhr Hillerød Skakklub 1938 1948 2023-01-11
103111069 1441230 3. WFM Ellen Fredericia Nilssen Gentofte Skakklub 2160 2169 2023-01-11
100104897 1475908 4. Christian Olivarius Stausholm Nørrebro Skakklub 1304 1498 2023-01-12
100104604 1472330 5. Diya Shekar Skak for sjov 1208 1220 2023-01-12
100105037 1478150 6. Matilde Gjørup Gregersen Gentofte Skakklub 928 2023-01-12
100202448 1465716 7. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1966 2026 2023-01-15
100101086 1413368 8. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1406 1492 2023-01-16
45059730 9. Vedant Kumar Saravana 1854 1854 2023-01-16
100104947 1476505 10. Benjamin Frandsen Hvidovre Skakklub 1043 2023-01-16
101097228 1473301 11. Oliver Fluck Valby Skakklub 1408 1500 2023-01-20
101096501 1466488 12. Marius Enevold Gjesme Skakforeningen ØBRO 2097 2083 2023-01-25
103107336 1414720 13. Oskar Steen Jensen Frederiksberg Skakforening 1708 1902 2023-01-25
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103836 1442589 Angelo Nielsen Amager Skakforening 1587 1677 2022-12-31
100104886 - Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1221 0 2023-01-04
100202550 1472119 Anna Sofie Li Køge Skakklub 1500 1458 2023-01-08
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1766 1888 2023-01-02
103109616 1441540 Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 2041 2069 2023-01-07
100100138 1406175 Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1733 1806 2022-12-31
100104605 1471759 August Jalving Frederiksberg Skakforening 1876 1807 2023-01-10
100104637 1471350 Bent Werther Brønshøj Skakforening 1165 1371 2023-01-04
100201725 1423401 Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2070 2076 2023-01-08
100100322 1411225 Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1453 1551 2023-01-04
100101289 1415484 Bjarne Mielow Amager Skakforening 1418 1552 2023-01-09
101095747 1462482 Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1779 1798 2023-01-01
100105011 14174456 Dmitry Perets Sjælsø Skakklub 1791 1934 2023-01-10
100803186 1520067 Erik Løveid Helsingør Skakklub 2032 2018 2022-12-30
100104150 1454153 FM Casper Yukun Liu BMS Skak 2235 2311 2023-01-06
100104811 1473336 Hans van den Brink Caïssa Gladsaxe 1151 1353 2022-12-31
100800410 1400452 Henrik Holmsgaard Brønshøj Skakforening 2170 2171 2023-01-03
100101176 1427342 Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO 1826 1816 2023-01-02
100201798 1435329 Jan Gregor Gentofte Skakklub 1654 1687 2023-01-08
100300620 1401475 Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2122 2114 2023-01-05
100100104 1416111 Jens Gade Amager Skakforening 1503 1591 2023-01-02
101096089 1464981 Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2077 2129 2023-01-02
100103837 1441400 Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1542 1685 2022-12-31
100104958 1477161 Lasse Sonne Skak for sjov 1590 1517 2023-01-10
101095257 1461613 Lukas Iskos BMS Skak 1970 1951 2022-12-31
100800163 1413040 Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub 1835 1828 2023-01-09
100102729 1408658 Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2050 2058 2023-01-09
100202262 1447890 Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1657 1661 2023-01-02
100201921 1435582 Michael Alexandersen Poulsen Enkeltmedlem 2HK 1539 2023-01-09
100103890 1440969 Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2067 2120 2023-01-08
100104149 1452568 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1750 1758 2022-12-31
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen Brønshøj Skakforening 2013 1984 2023-01-05
100803171 1470345 Oliver Lehmann Hillerød Skakklub 1739 1782 2023-01-04
100202092 1447955 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2121 2042 2023-01-09
102101032 1447432 Paul Brøndal Caïssa Gladsaxe 2003 2040 2023-01-02
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 2172 2115 2023-01-06
100100852 1401696 Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe 2132 2145 2023-01-03
100103593 1417673 Petruli Petrovski Valby Skakklub 1780 1798 2022-12-31
100104752 2852638 Radu-Stefan Mihaila Gentofte Skakklub 1622 1619 2023-01-08
100101578 1402706 Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2102 2106 2022-12-31
101096436 1466267 Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1787 1772 2022-12-31
100202396 1462768 Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 1812 1821 2023-01-09
100202461 12816990 Virginija Meskeniene Køge Skakklub 1419 1618 2023-01-09
100100428 1404113 WFM Louise Winther Fredericia Gentofte Skakklub 1980 1990 2023-01-02