loading
Arbejder ...

Brønshøj Mesterskabet 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Marius Enevold Gjesme
Skakforeningen ØBRO
20972083
10
2
3
4
5
6
7
8
9
72 - 3421373,822127
2Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21232143
9
1
10
3
4
5
6
7
8
465,0521024,532132
3Svend Steenstrup
Brønshøj Skakforening
19781956
8
9
1
2
10
4
5
6
7
91,2519860,861949
4Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
21092124
7
8
9
1
2
3
10
5
6
54,1520964,312092
5Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
20782023
6
7
8
9
1
2
3
4
10
72 - 33,821263,102139
6Noah Krug Wahlgreen
Brønshøj Skakforening
20032034
5
10
7
8
9
1
2
3
4
7 - 82,919933,232005
7Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
20812090
4
5
6
10
8
9
1
2
3
7 - 83,8520543,902062
8Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
20062039
3
4
5
6
7
10
9
1
2
½103,519193,901971
9FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22602297
2
3
4
5
6
7
8
10
1
816,7522857,122315
10Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20992064
1
6
2
7
3
8
4
9
5
44,7521144,232089

Svend Steenstrup har trukket sig før 6. runde.

 

2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Anders Bork Hansen
Sjælsø Skakklub
18941934
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
½
7
½
8
1
9
0
714,819664,641981
2Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
19541991
9
0
1
0
10
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
0
54 - 55,619365,441982
3Rune Eriksson
Skakforeningen ØBRO
18201943
8
1
9
0
1
0
2
0
10
1
4
1
5
½
6
½
7
-
473,2518434,131938
4Thomas Nielsen
Amager Skakforening
19181938
7
1
8
1
9
1
1
0
2
0
3
0
10
1
5
0
6
1
54 - 55,119154,711944
5John Holm Nielsen
Enkeltmedlem KSU
19301958
6
½
7
0
8
1
9
1
1
0
2
1
3
½
4
1
10
½
35,319364,971969
6Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19241949
5
½
10
½
7
0
8
½
9
0
1
½
2
0
3
½
4
0
9 - 105,218434,861902
7Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
18001837
4
0
5
1
6
1
10
½
8
½
9
-
1
½
2
0
3
+
62,6518262,681853
8Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
17911860
3
0
4
0
5
0
6
½
7
½
10
½
9
0
1
0
2
1
9 - 103,417643,651837
9Karl Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
19071981
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
+
8
1
10
0
1
1
624,319284,591997
10Morten Rasmussen
Enkeltmedlem KSU
17941836
1
0
6
½
2
0
7
½
3
0
8
½
4
0
9
1
5
½
383,417823,331829

 

 

 

 

 

 

 

3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
17751841
10
1
2
1
3
0
4
-
5
0
6
0
7
0
8
-
9
-
2103,317363,461783
2Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17261745
9
½
1
0
10
0
3
0
4
1
5
½
6
0
7
1
8
½
7 - 84,1517073,861738
3Petruli Petrovski
Valby Skakklub
17791830
8
1
9
0
1
1
2
1
10
1
4
½
5
½
6
0
7
1
62 - 34,918125,041849
4Sven Løntoft
Amager Skakforening
17391780
7
0
8
0
9
1
1
+
2
0
3
½
10
0
5
0
6
1
7 - 83,916973,931751
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17111750
6
0
7
1
8
½
9
1
1
1
2
½
3
½
4
1
10
+
13,5517703,481790
6Jan Bauner
Skakklubben K41
17301797
5
1
10
0
7
1
8
0
9
1
1
1
2
1
3
1
4
0
62 - 34,217844,571826
7Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17201808
4
1
5
0
6
0
10
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
0
554,0517494,741813
8Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
17741795
3
0
4
1
5
½
6
1
7
0
10
½
9
1
1
+
2
½
44,3517794,121803
9Steen Nielsen
Frederiksberg Skakforening
17731784
2
½
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
10
0
1
+
94,316893,991734
10Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
17841780
1
0
6
1
2
1
7
0
3
0
8
½
4
1
9
1
5
-
64,3517893,811794

Anton Bønsvig Wehding udgået før 8. runde

 

 

4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15661632
10
½
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
7
½
8
½
9
0
53 - 54,9515684,521642
2Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15851666
9
0
1
0
10
1
3
0
4
½
5
0
6
1
7
1
8
1
6 - 85,215544,991656
3Jan Løfberg
Brønshøj Skakforening
16981793
8
½
9
1
1
½
2
1
10
½
4
1
5
1
6
½
7
½
16,616986,571792
4Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
14571526
7
½
8
0
9
0
1
0
2
½
3
0
10
-
5
0
6
0
1103,313542,881488
5Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
14481644
6
½
7
0
8
1
9
0
1
1
2
1
3
0
4
1
10
½
53 - 53,4515184,701650
6Jens Gade
Amager Skakforening
14691579
5
½
10
1
7
½
8
0
9
1
1
0
2
0
3
½
4
1
6 - 83,715053,821593
7Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14231547
4
½
5
1
6
½
10
½
8
½
9
½
1
½
2
0
3
½
6 - 83,1514843,401569
8Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
14081530
3
½
4
1
5
0
6
1
7
½
10
0
9
0
1
½
2
0
92,9514333,181536
9Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16101676
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
½
8
1
10
0
1
1
25,516105,101684
10Kenneth Møller Nielsen
Herlev Skakklub
16451712
1
½
6
0
2
0
7
½
3
½
8
1
4
+
9
1
5
½
53 - 55,2516084,841695

5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Joachim Christoffersen
Brøndby Skakklub
10000
10
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
7
0
8
1
9
0
91,4105000
2Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
13721585
9
1
1
1
10
1
3
1
4
1
5
½
6
½
7
1
8
1
815,6514945,191657
3Mikkel Dyhrberg
Brønshøj Skakforening
13381524
8
½
9
½
1
1
2
0
10
1
4
0
5
0
6
½
7
½
46 - 85,212844,491464
4Frank Laursen
Herlev Skakklub
14061488
7
0
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
10
½
5
0
6
½
53 - 46,0513594,041487
5Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
13231516
6
½
7
0
8
1
9
0
1
0
2
½
3
1
4
1
10
0
46 - 85,0512764,391508
6Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
12561408
5
½
10
½
7
0
8
½
9
½
1
½
2
½
3
½
4
½
46 - 84,1512493,081416
7Thorben Landstrøm Pedersen
Brønshøj Skakforening
13681567
4
1
5
1
6
1
10
0
8
1
9
½
1
1
2
0
3
½
625,613864,981567
8Bent Werther
Brønshøj Skakforening
11201353
3
½
4
0
5
0
6
½
7
0
10
1
9
0
1
0
2
0
2102,5510952,441344
9Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
13741504
2
0
3
½
4
0
5
1
6
½
7
½
8
1
10
½
1
1
53 - 45,6513454,221500
10Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12201415
1
1
6
½
2
0
7
1
3
0
8
0
4
½
9
½
5
1
53,712563,171422

 

 

 

 

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2023

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Brønshøj Mesterskabet 2023

Brønshøj Mesterskabet 2023

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2023 fra 9/3 - 8/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 9/3 - 16/3 - 23/3 - 30/3 - 20/4 - 27/4 - 11/5 - 25/5 - 8/6

Udsatte partier 13/4- 4/5 - 1/6

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk  Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 200,- kr., som betales 9/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1: 1250,- kr. - 625,- kr.

Gruppe 2-5: 1050,- kr. - 525,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 2. marts

 

Tilmelding:

Kun via SKAK.dk.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2023-03-09 .. 2023-06-08 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite

Esben Christensen, Brønshøj

Niels Erik Andersen, Brønshøj

Kenneth Møller Nielsen, Herlev

Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2023

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 10 2023-03-09 2023-03-02
2 10 2023-03-09 2023-03-02
3 10 2023-03-09 2023-03-02
4 10 2023-03-09 2023-03-02
5 10 2023-03-09 2023-03-02
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101096501 1466488 1. Marius Enevold Gjesme Skakforeningen ØBRO 2097 2083 2023-01-25
102101025 1400878 2. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2123 2143 2023-01-03
100800374 1409182 3. Svend Steenstrup Brønshøj Skakforening 1978 1956 2023-01-02
101096089 1464981 4. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2109 2124 2023-01-02
100104290 1463896 5. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2078 2023 2023-01-04
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen Brønshøj Skakforening 2003 2034 2023-01-02
100701396 1411918 7. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2081 2090 2023-01-02
100100252 1405349 8. Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 2006 2039 2023-01-02
100103912 1444514 9. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2260 2297 2023-01-02
100101578 1402706 10. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2099 2064 2023-01-02
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100601087 1402455 1. Anders Bork Hansen Sjælsø Skakklub 1894 1934 2023-01-02
103109616 1441540 2. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1954 1991 2023-01-07
100104834 1473573 3. Rune Eriksson Skakforeningen ØBRO 1820 1943 2023-01-10
100200107 1407147 4. Thomas Nielsen Amager Skakforening 1918 1938 2023-01-07
100100371 1406256 5. John Holm Nielsen Enkeltmedlem KSU 1930 1958 2023-01-03
100800660 1408356 6. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1924 1949 2023-01-02
100100279 1432249 7. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1800 1837 2023-01-03
100104008 1444778 8. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1791 1860 2023-01-02
100104139 1452797 9. Karl Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1907 1981 2023-01-02
100100387 1410865 10. Morten Rasmussen Enkeltmedlem KSU 1794 1836 2023-01-03
Deltagere i gruppen 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104306 1463217 1. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1775 1841 2023-01-02
100100136 1409778 2. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1726 1745 2023-01-02
100103593 1417673 3. Petruli Petrovski Valby Skakklub 1779 1830 2023-01-02
100700567 1441523 4. Sven Løntoft Amager Skakforening 1739 1780 2023-01-03
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1711 1750 2023-01-02
100101984 1415832 6. Jan Bauner Skakklubben K41 1730 1797 2023-01-22
100100857 1417215 7. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1720 1808 2023-01-02
100101505 1406507 8. Niels Erik Andersen Brønshøj Skakforening 1774 1795 2023-01-02
103105778 1402498 9. Steen Nielsen Frederiksberg Skakforening 1773 1784 2023-01-02
101096436 1466267 10. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1784 1780 2023-01-02
Deltagere i gruppen 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100667 1416073 1. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1566 1632 2023-01-03
100103836 1442589 2. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1585 1666 2023-01-02
100102020 1427296 3. Jan Løfberg Brønshøj Skakforening 1698 1793 2023-01-02
101096674 1468669 4. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1457 1526 2023-01-02
100103837 1441400 5. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1448 1644 2023-01-02
100100104 1416111 6. Jens Gade Amager Skakforening 1469 1579 2023-01-02
100103072 1418092 7. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1423 1547 2023-01-02
100103681 1432206 8. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1408 1530 2023-01-02
100101538 1407457 9. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1610 1676 2023-01-02
100101882 1409263 10. Kenneth Møller Nielsen Herlev Skakklub 1645 1712 2023-01-02
Deltagere i gruppen 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100105005 1478559 1. Joachim Christoffersen Brøndby Skakklub 1000 0 2023-01-03
100104157 1455907 2. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1372 1585 2023-01-02
100103246 1476696 3. Mikkel Dyhrberg Brønshøj Skakforening 1338 1524 2023-01-02
103106794 1426966 4. Frank Laursen Herlev Skakklub 1406 1488 2023-01-02
100101086 1413368 5. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1323 1516 2023-01-17
100104431 1465503 6. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1256 1408 2023-01-05
100102787 1447386 7. Thorben Landstrøm Pedersen Brønshøj Skakforening 1368 1567 2023-01-02
100104637 1471350 8. Bent Werther Brønshøj Skakforening 1120 1353 2023-01-03
100104198 1452819 9. Erik Elmer Rasmussen Amager Skakforening 1374 1504 2023-01-02
100102386 1412922 10. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1220 1415 2023-01-03