loading
Arbejder ...

Silkeborg Klubmesterskab i Hurtigskak 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
Klubmesterskab Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1FM Per Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2220
15
0
11
1
19
1
9
1
5
1
7
1
4
1
3
½
12
1
18,052220
2Jakob Bang Pedersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2095 
10
½
28
+
11
1
24
1
6
0
8
1
4
1
3
0
74,552084
3Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2063
16
1
8
½
12
½
20
1
6
1
4
½
5
1
1
½
2
1
726,252078
4René Toftgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
2021
17
1
9
1
6
½
7
1
12
1
3
½
1
0
2
0
5
1
635,652028
5Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1946
18
1
12
0
16
1
8
1
1
0
20
1
3
0
6
1
4
0
585,71925
6Lars Bøgedal Mæhle
Silkeborg Skakklub Af 1930
1935
19
1
13
1
4
½
12
½
3
0
2
1
14
0
5
0
11
1
595,71914
7David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
1856
20
1
14
½
24
1
4
0
8
1
1
0
9
0
11
0
18
0
205,81787
8Steen Nielsen
Nr. Snede Skakklub
1847
21
1
3
½
14
1
5
0
7
0
15
1
2
0
22
1
16
1
65,551846
9Birger Poul Møller
Silkeborg Skakklub Af 1930
1767
22
1
4
0
18
1
1
0
20
0
30
1
7
1
16
0
15
1
5115,71746
10Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1748
23
1
2
½
   
28
1
15
½
13
1
20
0
4193,151729
11Rajee Skovgaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1714
24
½
1
0
21
1
2
0
23
1
19
0
12
0
7
1
6
0
214,751677
12Anton Strunge
Silkeborg Skakklub Af 1930
1699
25
1
5
1
3
½
6
½
4
0
16
1
11
1
14
1
1
0
643,351798
13Kim Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1654
26
1
6
0
20
0
24
0
29
1
18
1
16
0
10
0
17
1
4186,11587
14Peter Sehested
Silkeborg Skakklub Af 1930
1628
27
1
7
½
8
0
22
1
16
0
24
1
6
1
12
0
19
½
512 - 1351628
15Kim Hardlei
Silkeborg Skakklub Af 1930
1599
1
1
24
0
22
0
26
1
18
½
8
0
10
½
23
1
9
0
41751554
16Henrik Vedel Kristensen
Randers Skakklub
1595
3
0
23
1
5
0
21
1
14
1
12
0
13
1
9
1
8
0
5103,451643
17Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1503
4
0
22
0
26
0
29
0
27
0
25
1
30
1
31
1
13
0
3246,351352
18Stig Abildgaard Holten
Silkeborg Skakklub Af 1930
1475
5
0
25
1
9
0
23
½
15
½
13
0
27
1
21
½
7
1
163,951500
19Niels Christian Munch
Silkeborg Skakklub Af 1930
1446
6
0
26
1
1
0
25
1
22
½
11
1
24
1
20
1
14
½
654,11532
20Albert Damgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1437
7
0
27
1
13
1
3
0
9
1
5
0
21
1
19
0
10
1
512 - 132,51572
21Peter Steentoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
1431
8
0
29
1
11
0
16
0
26
1
22
1
20
0
18
½
24
1
154,351438
22Ove Jelling
Silkeborg Skakklub Af 1930
1365
9
0
17
1
15
1
14
0
19
½
21
0
23
1
8
0
29
1
142,851439
23Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1272
10
0
16
0
27
1
18
½
11
0
26
1
22
0
15
0
30
0
273,21241
24Oliver S. Grensteen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1207
11
½
15
1
7
0
13
1
2
0
14
0
19
0
27
1
21
0
221,351311
25Jørn Henning Andreasen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1194
12
0
18
0
29
1
19
0
30
0
17
0
31
0
26
0
27
0
1303,551079
26Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1113
13
0
19
0
17
1
15
0
21
0
23
0
29
0
25
1
31
0
22821113
27Iver Liin
Silkeborg Skakklub Af 1930
1095
14
0
20
0
23
0
30
0
17
1
29
1
18
0
24
0
25
1
3232,11136
28Bye
  
2
-
  
10
0
   031
29Niels Tjellden
Silkeborg Skakklub Af 1930
1307 
21
0
25
0
17
1
13
0
27
0
26
1
30
1
22
0
3254,11258
30Carl Emil Richter Thyssen
1058   
27
1
25
1
9
0
17
0
29
0
23
1
3261,251148
31Kai Gyldenløve Roetink
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000      
25
1
17
0
26
1
2290,651077

Gruppe 1 (6 spillere)Gruppe 2 (6 spillere)Gruppe 3 (6 spillere)Gruppe 4 (6 spillere)Gruppe 5 (5 spillere)

Silkeborg Klubmesterskab i Hurtigskak 2023

Silkeborg Skakklub indbyder til Klubmesterskab i Hurtigskak 2022.

Turneringen afvikles over 3 torsdage (12. januar, 26. januar og 2. februar) med 3 runder hver aften startende kl. 19:00.

Der er mulighed for på forhånd at melde afbud til en aften - der tildeles ½ point ift. rundelægning pr. parti.

Turneringen bliver ratet og afvikles i en samlet gruppe.

Betænkningstiden er 20 minutter pr. spiller til hele partiet samt 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Indskud: 50 kr.

Hele indskuddet går til præmier. Bedst placerede spiller fra Silkeborg Skakklub bliver klubmester i hurtigskak.

Tilmelding senest før starten af 1. runde.

Spillestedet er Lunden, Vestergade 74 i Silkeborg.

Periode 2023-01-12 .. 2023-02-02 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Klubmesterskab i Hurtigskak 2023 English enrolment form

Medlem af Dansk Skak Union

Hvis du er medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Medlem af FIDE

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, men medlem af Fide, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

Ikke medlem af Dansk Skak Union

Er du IKKE medlem af Dansk Skak Union, så benyt denne mulighed for at tilmelde dig: Vælg denne mulighed

FIDE member (english)

If you are a member of FIDE and prefers an english enrolment form, then use this option to register: Choose this option
Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Klubmesterskab 31 2023-01-12 2023-01-12
Totalt antal tilmeldte 31
Deltagere i gruppen Klubmesterskab
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100600391 1400509 1. FM Per Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 2220 2218 2023-01-05
100700580 1402730 2. Jakob Bang Pedersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2095 2148 2023-01-12
100900241 1406086 3. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 2063 1994 2023-01-05
100600723 1470612 4. René Toftgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 2021 1894 2023-01-12
100600236 1407333 5. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1946 1872 2023-01-06
100600227 1451731 6. Lars Bøgedal Mæhle Silkeborg Skakklub Af 1930 1935 1935 2023-01-06
100602274 1428977 7. David Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 1856 1934 2023-01-12
100600402 1419153 8. Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub 1847 1880 2023-01-05
100600978 1421816 9. Birger Poul Møller Silkeborg Skakklub Af 1930 1767 1870 2023-01-12
100900509 1422383 10. Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1748 1824 2023-01-12
101096277 - 11. Rajee Skovgaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1714 2023-01-12
101096462 - 12. Anton Strunge Silkeborg Skakklub Af 1930 1699 2023-01-10
100600393 1421522 13. Kim Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1654 1798 2023-01-07
100600546 1462237 14. Peter Sehested Silkeborg Skakklub Af 1930 1628 1556 2023-01-12
100600130 1402102 15. Kim Hardlei Silkeborg Skakklub Af 1930 1599 1805 2023-01-11
100602767 1472836 16. Henrik Vedel Kristensen Randers Skakklub 1595 1463 2023-01-10
100602137 1421417 17. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1503 1502 2023-01-12
100600074 1421018 18. Stig Abildgaard Holten Silkeborg Skakklub Af 1930 1475 1579 2023-01-12
100602697 1470744 19. Niels Christian Munch Silkeborg Skakklub Af 1930 1446 1403 2023-01-12
101097464 1478613 20. Albert Damgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1437 2023-01-12
100602737 1471988 21. Peter Steentoft Silkeborg Skakklub Af 1930 1431 2023-01-12
100600388 1421115 22. Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1365 2023-01-12
100600231 1421069 23. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1272 1386 2023-01-11
100602750 - 24. Oliver S. Grensteen Silkeborg Skakklub Af 1930 1207 2023-01-12
100602534 1454080 25. Jørn Henning Andreasen Silkeborg Skakklub Af 1930 1194 1311 2023-01-12
100602519 1454102 26. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1113 1223 2023-01-11
103104318 1421697 27. Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1095 1314 2023-01-12
- - 28. Bye - 2023-01-12
100601815 1422804 29. Niels Tjellden Silkeborg Skakklub Af 1930 1307 1251 2023-01-12
100602574 1458248 30. Carl Emil Richter Thyssen 1058 2023-01-25
100602895 - 31. Kai Gyldenløve Roetink Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2023-02-02