loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus XVII dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
A-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18431890
3
1
6
1
5
0
4
1
2
1
422,718912,701916
2Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
16521724
5
0
3
0
4
0
6
½
1
0
½61,316281,421706
3Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17751831
1
0
2
1
6
½
5
0
4
0
42,217542,241816
4Mikael Ramkilde
Hillerød Skakklub
19141943
6
1
5
0
2
1
1
0
3
1
333,2519073,111941
5Richard Lilja
Skørping Skakklub
20012033
2
1
4
1
1
1
3
1
6
1
513,8520273,752058
6Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
17171772
4
0
1
0
3
½
2
½
5
0
151,7516951,781756

B-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
16421722
6
1
2
1
3
0
4
½
5
0
32,9516293,091710
2Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16031625
5
0
1
0
6
0
3
0
4
1
162,6515312,321599
3Birger Jarulf
Frederiksværk Skakklub
16161663
4
1
5
0
1
1
2
1
6
1
422,7516612,631690
4Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
15231616
3
0
6
½
5
½
1
½
2
0
4 - 51,9515032,241601
5Jan Gregor
Gentofte Skakklub
16481683
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
1317082,791717
6Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
14961577
1
0
4
½
2
1
5
0
3
0
4 - 51,7514851,931568

C-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Damm
Hillerød Skakklub
13561481
2
1
8
0
5
½
9
1
3
½
33 - 43,213473,231476
2Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
9011140
1
0
6
0
7
1
3
1
8
0
27 - 91,19551,381152
3Erik Togeby
Hillerød Skakklub
12261333
4
½
9
1
10
0
2
0
1
½
27 - 92,2512152,051332
4Flemming Andersen
Allerød Skakklub
14221487
3
½
5
½
6
0
7
½
9
1
5 - 63,713683,461468
5Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
13981392
6
½
4
½
1
½
10
0
7
1
5 - 63,613492,801386
6Niels Nedergaard
Hillerød Skakklub
10801256
5
½
2
1
4
1
8
½
10
0
33 - 41,611611,851302
7Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
8891142
8
0
10
0
2
0
4
½
5
0
½100,88711,201128
8Erik Holm
Hillerød Skakklub
12341410
7
1
1
1
9
0
6
½
2
1
23,112523,111418
9Peter Langer
Hillerød Skakklub
13861531
10
1
3
0
8
1
1
0
4
0
27 - 93,113373,291505
10Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12231351
9
0
7
1
3
1
5
1
6
1
412,613042,631378
Hillerød Brohus XVII dagturnering

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 17. dagturning i Brohuset over 5 runder. 
Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  
Spilledage og tider: 5 onsdage:  08/03, 15/03, 29/03, 12/04 og 26/04 alle dage fra kl. 12.30. Onsdag den 22/03 og 19/04 er begge afsat til udsatte partier.
Bemærk:  Maksimalt 24 deltagere - efter princippet "først til mølle".
Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.
Turneringsform: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, men hvis der er store ratingforskelle kan det betyde andre grupper.
Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.
Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.
Indskud: 50 kr. der går til EMT-afgift og vinpræmier.
Tilmelding: Senest 5. marts 2023 kl. 23.59. Husk emailadresse!

Periode 2023-03-08 .. 2023-04-26 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk/
Turnerings komite

A-gruppe:  Finn Eldor
B-gruppe:  Hans Endrup Jacobsen
C-gruppe:  Torben Winther Jensen

 

Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
A-gruppe:  Finn Eldor , Hans Endrup Jacobsen , Torben Winther Jensen
B-gruppe:  Finn Eldor , Hans Endrup Jacobsen , Torben Winther Jensen
C-gruppe:  Finn Eldor , Hans Endrup Jacobsen , Torben Winther Jensen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus XVII dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 6 2023-03-08 2023-03-05
B-gruppe 6 2023-03-08 2023-03-05
C-gruppe 10 2023-03-08 2023-03-05
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800462 1406841 1. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1843 1890 2023-02-26
100800680 1467530 2. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1652 1724 2023-01-22
100800341 1426680 3. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1775 1831 2023-03-02
100802760 1439391 4. Mikael Ramkilde Hillerød Skakklub 1914 1943 2023-02-02
100800709 1403109 5. Richard Lilja Skørping Skakklub 2001 2033 2023-03-01
100102012 1433768 6. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1717 1772 2023-02-27
Deltagere i gruppen B-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800467 1411152 1. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1642 1722 2023-03-05
100803123 1515942 2. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1603 1625 2023-02-28
100801900 1437305 3. Birger Jarulf Frederiksværk Skakklub 1616 1663 2023-02-25
100100624 1426125 4. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1523 1616 2023-02-21
100201798 1435329 5. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1648 1683 2023-02-26
100800478 1417118 6. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1496 1577 2023-03-02
Deltagere i gruppen C-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100593 1425013 1. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1356 1481 2023-02-03
100800683 1439421 2. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 901 1140 2023-02-20
100100398 1442651 3. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1226 1333 2023-02-17
100803118 1467522 4. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1422 1487 2023-02-24
100803040 1463578 5. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1398 1392 2023-03-01
100803300 1475584 6. Niels Nedergaard Hillerød Skakklub 1080 1256 2023-03-06
100802816 1445111 7. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 889 1142 2023-02-23
100802809 1445103 8. Erik Holm Hillerød Skakklub 1234 1410 2023-03-02
100800465 1425781 9. Peter Langer Hillerød Skakklub 1386 1531 2023-02-23
100802947 1453700 10. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1223 1351 2023-02-28