loading
Arbejder ...

Esbjerg Skakforening SGP 22/23

Vis Gruppe : ParringerPGN
ESF SGP 22/23 Mester + 1.klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
2011
2
1
3
1
6
½
10
½
9
0
5
1
4
½
33,92023
2Bjarne Meldgaard Rasmussen
Varde Skakklub
1721
1
0
10
0
4
½
5
0
7
0
3
0
8
½
1101,351711
3Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
1971
4
1
1
0
10
0
8
0
5
1
2
1
6
½
53,31977
4Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1701
3
0
5
½
2
½
7
0
8
0
9
1
1
½
81,451733
5Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
2001
6
0
4
½
7
0
2
1
3
0
1
0
9
½
2941942
6IM John Rødgaard
Esbjerg Skakforening
2310
5
1
8
1
1
½
9
1
10
½
7
1
3
½
25,82304
7Per Hansen
Haderslev Skakklub
2052
8
0
9
0
5
1
4
1
2
1
6
0
10
0
374,12030
8Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
2037
7
1
6
0
9
0
3
1
4
1
10
0
2
½
642027
9Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1854
10
0
7
1
8
1
6
0
1
1
4
0
5
½
41,951902
10Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
2204
9
1
2
1
3
1
1
½
6
½
8
1
7
1
615,152221

1.klasse (5 spillere)

ESF SGP 22/23 2.klasse + 3.klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlRn
1Svend Madsen
Esbjerg Skakforening
1537
2
1
3
0
7
0
4
½
5
½
9
0
8
1
361528
2Bye
1
0
7
0
10
-
10
 
10
-
10
-
10
 
09
3Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1697
4
1
1
1
9
1
7
1
6
1
8
½
5
0
11730
4Jesper Kallesen
Vojens Skakklub
1497
3
0
8
1
5
½
1
½
7
0
6
½
9
0
71508
5Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
1758
6
1
9
0
4
½
8
0
1
½
7
0
3
1
34 - 51700
6Benny Christensen
Vojens Skakklub
1555
5
0
10
1
8
1
9
0
3
0
4
½
7
0
81539
7Mads Bucka
Kolding Skakklub
1620
8
½
2
1
1
1
3
0
4
1
5
1
6
1
21662
8René Poulsen
Jerne Skakklub
1613
7
½
4
0
6
0
5
1
9
1
3
½
1
0
34 - 51597
9Henrik Krüger
Esbjerg Skakforening
1645
10
1
5
1
3
0
6
1
8
0
1
1
4
1
531677
10Christoffer Vinther
Esbjerg Skakforening
1533
9
0
6
0
2
-
2
 
2
-
2
-
2
 
0101497

ESF SGP 22/23 4.klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlRn
1Maksym Ostrovskyy
Vojens Skakklub
1200
2
0
9
0
7
0
3
1
5
½
8
0
6
0
81070
2Kim Have Keith
1000
1
1
4
0
9
0
7
0
3
0
5
-
10
-
19 - 10955
3Anders Dam Kragh
Skakklubben Evans
1000
4
0
5
0
10
0
1
0
2
1
9
0
7
0
19 - 10919
4Frederik Sørensen
Fredericia Skakforening
1472
3
1
2
1
6
0
8
1
9
1
7
1
5
1
621465
5Per Rømhild
Skakklubben Evans
1136
6
0
3
1
8
0
10
1
1
½
2
+
4
0
61143
6Tobias Iversen
Esbjerg Skakforening
1238
5
1
8
1
4
1
9
1
7
1
10
1
1
1
711441
7Nicholas Olesen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1043
8
0
10
1
1
1
2
1
6
0
4
0
3
1
441129
8Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
1312
7
1
6
0
5
1
4
0
10
½
1
1
9
0
51258
9Steffen Eg Munk
Varde Skakklub
1000
10
1
1
1
2
1
6
0
4
0
3
1
8
1
531207
10Ole Harbo
Vojens Skakklub
1131
9
0
7
0
3
1
5
0
8
½
6
0
2
+
71059

Skoleskakklasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPl
1Tobias Kærhøj Nørgaard
800
2
1
4
1
5
0
18
½
7
1
9
1
8
0
3
2Adam Have Keith
600
1
0
3
0
20
1
16
1
6
1
11
0
14
0
315
3Anders Haugaard
800
4
0
2
1
7
0
10
1
11
½
15
0
12
1
11
4Boris Minchev
800
3
1
1
0
18
0
17
1
14
0
6
1
15
1
47
5Filip Palalic
Fredericia Skakforening
1098
6
1
8
1
1
1
9
1
18
1
7
1
17
1
71
6Malthe Hvistendahl Callesen
800
5
0
7
0
12
1
20
1
2
0
4
0
13
+
314
7Gustav Rath Hansen
800
8
0
6
1
3
1
14
1
1
0
5
0
9
1
45
8Johan Tharben Hansen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
7
1
5
0
11
1
15
1
9
1
18
1
1
1
62
9Frede Vognsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
10
1
11
1
15
1
5
0
8
0
1
0
7
0
312
10Johan Elias Vestergaard
800
9
0
12
1
17
0
3
0
13
+
20
1
19
0
316
11Anders Grove
Skakklubben Evans
1032
12
1
9
0
8
0
19
1
3
½
2
1
18
1
4
12Karoline Suryaninoff Stall
600
11
0
10
0
6
0
13
+
20
0
16
0
3
0
119
13Rasmus Østerby
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
14
-
20
-
16
-
12
-
10
-
19
-
6
-
020
14Magnus Kortbæk
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
800
13
+
15
0
19
1
7
0
4
1
17
0
2
1
48
15August Knudsen
1000
16
1
14
1
9
0
8
0
17
0
3
1
4
0
313
16Noah Bucka Dam Kulmbach
800
15
0
17
0
13
+
2
0
19
0
12
1
20
1
317
17Jeppe Ilsøe Nygaard
1000
18
0
16
1
10
1
4
0
15
1
14
1
5
0
46
18Johannes Fuchs-Møller
Springeren Kolding
1000
17
1
19
1
4
1
1
½
5
0
8
0
11
0
10
19Martin Ciras
800
20
1
18
0
14
0
11
0
16
1
13
+
10
1
49
20Valdemar Friis Holm
800
19
0
13
+
2
0
6
0
12
1
10
0
16
0
218
Esbjerg Skakforening SGP 22/23

Esbjerg Skakforening inviterer til hurtigskak lørdag den 25.marts.

Turneringen indgår som 7. og sidste afdeling i SydGrandPrix 2022/2023. Se hovedkredsens hjemmeside for yderligere information om SGP.

Tidspunkt: Lørdag den 25.marts 2023 fra kl. 9.00 til 17.00. Skoleskakspillere forventes dog at være færdige senest kl.16.
Sted: Rybners HTX, Spangsbjerg Møllevej 72, Esbjerg (ÆNDRET til indgang A)
Turneringsform: 7 runder Monrad, evt. alle-mod-alle efter behov. Turneringen hurtigskakrates.
Betænkningstid: 20 minutter pr. spiller + 5 sekunder pr. træk.
Første runde starter ca. kl. 9.30. Spilletidspunkter derefter: 10.30, 11.30, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.
Indskud: 150 kr. (seniorer, pensionister), 100 kr. (juniorer) og 50 kr. (skoleskak).
Præmier: Af indskuddet går 20 kr. (i skoleskakklassen 10 kr.) til den samlede præmiepulje for Syd Grand Prix. Resten af indskuddet anvendes til præmier for denne afdeling. Præmielisten offentliggøres efter 3. runde. Præmier fordeles efter korrektion.
Reglement: Der spilles efter FIDEs regler for hurtigskak.
Tilmelding: Senest d.21.marts i DSU´s Turneringssystem.
Ved tilmelding til skoleskak – vælg gruppe: Skoleskakklasse

Periode 2023-03-25 .. 2023-03-25 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Esbjerg Skakforening SGP 22/23

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
ESF SGP 22/23 Mester + 1.klasse 10 2023-03-25 2023-03-23
ESF SGP 22/23 2.klasse + 3.klasse 10 2023-03-25 2023-03-23
ESF SGP 22/23 4.klasse 10 2023-03-25 2023-03-23
Skoleskakklasse 20 2023-03-25 2023-03-23
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen ESF SGP 22/23 Mester + 1.klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101095855 1462547 1. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2011 2013 2023-03-19
100500118 1439880 2. Bjarne Meldgaard Rasmussen Varde Skakklub 1721 1880 2023-03-21
101200142 1473760 3. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1971 2038 2023-02-24
100400358 1412531 4. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1701 1880 2023-02-05
100500145 1407015 5. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 2001 1997 2023-02-08
100700973 7200013 6. IM John Rødgaard Esbjerg Skakforening 2310 2285 2023-03-15
100600333 1407520 7. Per Hansen Haderslev Skakklub 2052 2056 2023-03-13
100500063 1407287 8. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2037 2035 2023-02-05
101200117 1472844 9. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1854 1638 2023-03-06
100300210 1403699 10. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2204 2258 2023-03-22
Deltagere i gruppen ESF SGP 22/23 2.klasse + 3.klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100500970 1419846 1. Svend Madsen Esbjerg Skakforening 1537 1633 2023-03-21
- - 2. Bye - 2023-03-24
100500090 1427830 3. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1697 1781 2023-02-08
100401459 1449044 4. Jesper Kallesen Vojens Skakklub 1497 1656 2023-03-21
103111506 1447130 5. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1758 1724 2023-03-04
100900912 1429949 6. Benny Christensen Vojens Skakklub 1555 1728 2023-03-21
101200087 1468430 7. Mads Bucka Kolding Skakklub 1620 1626 2023-03-21
100500157 1449508 8. René Poulsen Jerne Skakklub 1613 1718 2023-03-20
100500137 1468596 9. Henrik Krüger Esbjerg Skakforening 1645 1712 2023-03-08
100501586 1449737 10. Christoffer Vinther Esbjerg Skakforening 1533 1621 2023-03-21
Deltagere i gruppen ESF SGP 22/23 4.klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101200197 - 1. Maksym Ostrovskyy Vojens Skakklub 1200 0 2023-03-20
101097603 - 2. Kim Have Keith 1000 2023-03-25
101200174 1477544 3. Anders Dam Kragh Skakklubben Evans 1000 0 2023-03-20
101200170 1477200 4. Frederik Sørensen Fredericia Skakforening 1472 1743 2023-03-20
100500542 1427717 5. Per Rømhild Skakklubben Evans 1136 1159 2023-02-01
101097495 1478605 6. Tobias Iversen Esbjerg Skakforening 1238 0 2023-03-14
101097455 - 7. Nicholas Olesen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1043 2023-03-23
101097201 1476297 8. Noah Kirkegaard Rasmussen Skakklubben Evans 1312 1444 2023-02-04
101200191 1478877 9. Steffen Eg Munk Varde Skakklub 1000 1556 2023-03-21
100401617 1448757 10. Ole Harbo Vojens Skakklub 1131 1337 2023-03-21
Deltagere i gruppen Skoleskakklasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Tobias Kærhøj Nørgaard 800 2023-03-16
- 2. Adam Have Keith 600 2023-03-17
- 3. Anders Haugaard 800 2023-03-14
- 4. Boris Minchev 800 2023-03-12
101200206 - 5. Filip Palalic Fredericia Skakforening 1098 0 2023-03-14
- 6. Malthe Hvistendahl Callesen 800 2023-03-21
- 7. Gustav Rath Hansen 800 2023-03-17
- 8. Johan Tharben Hansen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2023-03-21
- 9. Frede Vognsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2023-03-21
- 10. Johan Elias Vestergaard 800 2023-03-21
101097539 1479040 11. Anders Grove Skakklubben Evans 1032 0 2023-03-19
- 12. Karoline Suryaninoff Stall 600 1000 2023-03-23
- 13. Rasmus Østerby Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2023-03-21
- 14. Magnus Kortbæk Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2023-03-21
- 15. August Knudsen 1000 2023-03-20
- 16. Noah Bucka Dam Kulmbach 800 2023-03-21
- 17. Jeppe Ilsøe Nygaard 1000 1000 2023-03-20
101200183 - 18. Johannes Fuchs-Møller Springeren Kolding 1000 0 2023-03-21
- 19. Martin Ciras 800 2023-03-21
- 20. Valdemar Friis Holm 800 2023-03-12