loading
Arbejder ...

LF Åbne Klubmesterskab i lynskak

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn

A-finale Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Bent Carl Christensen
Læseforeningens Skakklub
1807
10
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
1
28 - 95,051716
2Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1277
9
0
1
0
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
1100,81286
3Lars Munk Jensen
Læseforeningens Skakklub
2082
8
0
9
1
1
1
2
1
10
1
4
0
5
1
6
1
7
1
72 - 37,42074
4Jesper Dall
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
2000
7
1
8
0
9
1
1
1
2
1
3
1
10
1
5
0
6
1
72 - 36,752005
5Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1766
6
1
7
1
8
0
9
½
1
1
2
1
3
0
4
1
10
1
44,71820
6Michael Hansen
Læseforeningens Skakklub
1670
5
0
10
1
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
0
4
0
53,81721
7Bertram Arentoft Jelle
Læseforeningens Skakklub
1306
4
0
5
0
6
0
10
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
0
3611396
8CM Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
2230
3
1
4
1
5
1
6
½
7
1
10
1
9
1
1
1
2
1
18,32234
9Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
1711
2
1
3
0
4
0
5
½
6
0
7
0
8
0
10
1
1
0
74,151662
10Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
1583
1
1
6
0
2
1
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
28 - 931538

B-finale Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1Jesper Carlsen
Læseforeningens Skakklub
1100
10
0
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
1103,8965
2Sune Zimmermann
Læseforeningens Skakklub
1259
9
0
1
0
10
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
½
8
0
65,71160
3Lee Yu Christiansen
Læseforeningens Skakklub
1000
8
1
9
0
1
1
2
0
10
½
4
0
5
0
6
0
7
0
92,6995
4Julius Mygind Møllegaard
Læseforeningens Skakklub
1459
7
1
8
1
9
0
1
1
2
0
3
1
10
1
5
1
6
1
72 - 37,71428
5Henrik Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
1027
6
0
7
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
4
0
10
0
37 - 82,951029
6Tomasz Tyka
Læseforeningens Skakklub
1200
5
1
10
1
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
4
0
72 - 351290
7Claus Børsen
Læseforeningens Skakklub
1385
4
0
5
1
6
0
10
0
8
1
9
0
1
1
2
½
3
1
571273
8Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1000
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
10
0
9
0
1
1
2
1
37 - 82,61018
9Johannes Juel Kjeldsen
Læseforeningens Skakklub
1000
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
10
½
1
1
12,61441
10Chris M. Christiansen
Læseforeningens Skakklub
1200
1
1
6
0
2
0
7
1
3
½
8
1
4
0
9
½
5
1
5451200
LF Åbne Klubmesterskab i lynskak

Læseforeningens Klubmesterskab i lyn 2023.

Torsdag d.30/3 kl.18:30 - ca.21:00

Betænkningstid: 3 min + 2 sek

Tilmelding på skak.dk eller på mail til lamujen@hotmail.com

Periode 2023-03-30 .. 2023-03-30 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Hansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til LF Åbne Klubmesterskab i lynskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 0 2023-03-30 2023-03-30
Gruppe 2 0 2023-03-30 2023-03-30
Gruppe 3 0 2023-03-30 2023-03-30
A-finale 10 2023-03-30 2023-03-30
B-finale 10 2023-03-30 2023-03-30
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen A-finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301461 1401556 1. Bent Carl Christensen Læseforeningens Skakklub 1807 0 2023-03-29
100302041 1473085 2. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1277 1428 2023-03-29
100300215 1407953 3. Lars Munk Jensen Læseforeningens Skakklub 2082 2154 2023-03-29
101097606 - 4. Jesper Dall Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 2000 2023-03-30
100302083 1472313 5. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1766 1787 2023-03-29
100301824 1439006 6. Michael Hansen Læseforeningens Skakklub 1670 1796 2023-03-30
100302118 1473247 7. Bertram Arentoft Jelle Læseforeningens Skakklub 1306 1290 2023-03-29
100302026 1468480 8. CM Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2230 2157 2023-03-29
100302076 1470051 9. Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub 1711 1810 2023-03-29
100302033 1469207 10. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1583 1559 2023-03-30
Deltagere i gruppen B-finale
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100302158 1475665 1. Jesper Carlsen Læseforeningens Skakklub 1100 1450 2023-03-30
100301164 1444239 2. Sune Zimmermann Læseforeningens Skakklub 1259 1517 2023-03-29
100302058 1473743 3. Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub 1000 1201 2023-03-30
100302038 1469720 4. Julius Mygind Møllegaard Læseforeningens Skakklub 1459 1466 2023-03-29
100302163 1470221 5. Henrik Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1027 1276 2023-03-30
101097405 1476718 6. Tomasz Tyka Læseforeningens Skakklub 1200 1588 2023-03-29
100300105 1411756 7. Claus Børsen Læseforeningens Skakklub 1385 1434 2023-03-30
100302087 1477340 8. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1000 0 2023-03-30
100302116 1473263 9. Johannes Juel Kjeldsen Læseforeningens Skakklub 1000 1254 2023-03-29
101097402 1476700 10. Chris M. Christiansen Læseforeningens Skakklub 1200 1536 2023-03-30