loading
Arbejder ...

Valbymesterskabet i Lyn 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A Direkte link
#NavnRating123456789101112131415PoPlWeRn
1Matias Rasmussen
Valby Skakklub
1737
16
+
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
8
1
9
1
10
1
11
½
12
1
13
0
14
1
15
1
10½58,61764
2Thomas Bøker Lund
Valby Skakklub
1805
15
1
1
1
16
+
3
½
4
1
5
½
6
1
7
0
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
1329,51880
3Christian Lundmark Jensen
1600
14
1
15
1
1
0
2
½
16
+
4
0
5
1
6
1
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
1
13
1
66,751653
4Niels Kristian Ø. Kragh
Skakforeningen Odysseus
2110
13
0
14
1
15
½
1
1
2
0
3
1
16
+
5
1
6
1
7
0
8
1
9
1
10
1
11
0
12
1
10½412,752045
5Martin Skovsø Nielsen
Valby Skakklub
1695
12
0
13
0
14
1
15
0
1
0
2
½
3
0
4
0
16
+
6
0
7
0
8
1
9
½
10
0
11
0
41381518
6Andriy Dorokhin
1500
11
0
12
1
13
1
14
1
15
1
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
16
+
7
0
8
1
9
0
10
1
895,41572
7Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
2005
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
16
+
8
1
9
1
15111,852048
8Asbjørn Lund Winther
Sorø Skakklub
1000
9
0
10
0
11
0
12
1
13
0
14
0
15
0
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
16
+
2150,951002
9Nicolai Herrnig Rasmussen
Enkeltmedlem KSU
1965
8
1
16
+
10
1
11
0
12
1
13
0
14
1
15
1
1
0
2
0
3
1
4
0
5
½
6
1
7
0
811,451847
10Mikael Midtgaard
Valby Skakklub
1397
7
0
8
1
9
0
16
+
11
0
12
1
13
0
14
0
15
1
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
5114,21388
11Erling Nilsson
Valby Skakklub
1794
6
1
7
0
8
1
9
1
10
1
16
+
12
1
13
1
14
1
15
1
1
½
2
0
3
1
4
1
5
1
12½39,351859
12André Stender
Valby Skakklub
1212
5
1
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
16
+
13
0
14
0
15
½
1
0
2
0
3
0
4
0
142,41172
13Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1490
4
1
5
1
6
0
7
0
8
1
9
1
10
1
11
0
12
1
16
+
14
½
15
1
1
1
2
0
3
0
75,31623
14Stig Syndergaard
Valby Skakklub
1665
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
1
13
½
16
+
15
1
1
0
2
0
107,61558
15Ivan Artamonov
1000
2
0
3
0
4
½
5
1
6
0
7
0
8
1
9
0
10
0
11
0
12
½
13
0
14
0
16
+
1
0
4120,951092
16Bye
1
-
9
-
2
-
10
-
3
-
11
-
4
-
12
-
5
-
13
-
6
-
14
-
7
-
15
-
8
-
016

Gruppe B Direkte link
#NavnRating123456789101112131415PoPlWeRn
1Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1728
16
+
2
½
3
1
4
½
5
1
6
1
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
0
13
1
14
1
15
1
1078,31749
2Allan Oksenbøl Larsen
Valby Skakklub
2007
15
1
1
½
16
+
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
½
12
0
13
1
14
1
13111,72013
3Hans Forchhammer
Valby Skakklub
1329
14
1
15
0
1
0
2
0
16
+
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
12
0
13
1
3153,31271
4Rasmus Agertoft Hansen
Skakklubben Seksløberen
1905
13
1
14
1
15
1
1
½
2
0
3
1
16
+
5
1
6
1
7
½
8
1
9
0
10
1
11
1
12
1
123 - 410,551919
5Bernt Bresemann
Frederiksberg Skakforening
1794
12
1
13
1
14
1
15
½
1
0
2
0
3
1
4
0
16
+
6
1
7
0
8
1
9
0
10
½
11
0
889,21728
6Dmitrii Ivashkin
Frederiksberg Skakforening
1477
11
0
12
0
13
1
14
1
15
½
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
16
+
7
0
8
1
9
0
10
0
951455
7Morten Vigh Fabrin
Skakforeningen Odysseus
1999
10
1
11
1
12
1
13
½
14
1
15
1
1
1
2
0
3
1
4
½
5
1
6
1
16
+
8
1
9
0
123 - 411,61981
8Gustav Rasmussen
1000
9
0
10
1
11
0
12
0
13
1
14
0
15
0
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
6
0
7
0
16
+
4130,651106
9Joachim Knudsen
Enkeltmedlem Sydjysk HK
1979
8
1
16
+
10
0
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
1
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
13211,41997
10Frank Peter Christiaan Dijkhuizen
Valby Skakklub
1457
7
0
8
0
9
1
16
+
11
0
12
0
13
0
14
0
15
0
1
0
2
0
3
1
4
0
5
½
6
1
124,81399
11Alex Hansen
Valby Skakklub
1717
6
1
7
0
8
1
9
0
10
1
16
+
12
0
13
½
14
1
15
1
1
1
2
½
3
1
4
0
5
1
1068,151743
12Espen Slavensky
Skak for sjov
1897
5
0
6
1
7
0
8
1
9
0
10
1
11
1
16
+
13
1
14
1
15
1
1
1
2
1
3
1
4
0
11510,451884
13Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1298
4
0
5
0
6
0
7
½
8
0
9
0
10
1
11
½
12
0
16
+
14
0
15
1
1
0
2
0
3
0
41431298
14Just Pedersen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1300
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
0
13
1
16
+
15
1
1
0
2
0
51031345
15Frederik Wulff Pedersen
Enkeltmedlem KSU
1387
2
0
3
1
4
0
5
½
6
½
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
0
13
0
14
0
16
+
1
0
5113,951389
16Bye
1
-
9
-
2
-
10
-
3
-
11
-
4
-
12
-
5
-
13
-
6
-
14
-
7
-
15
-
8
-
016

Semifinaler (armageddon-lyn):

Thomas Bøker Lund - Allan Oksenbøl Larsen: 0-1

Michael R. W. Olsen - Joachim Knudsen: 0-1

 

Finale (armageddon-lyn):

Joachim Knudsen - Allan Oksenbøl Larsen: 1-0

 

Valbymester i lynskak 2023:

Joachim Knudsen

Valbymesterskabet i Lyn 2023

Valby Skakkklub har fornøjelsen af at indbyde til Valbymesterskabet i lynskak torsdag den 29. juni kl. 19.00. Forventet afslutning ca. kl. 23.00.

Spillested: Valby Kulturcenter, Høffdingsvej 10, 2500 Valby

Indskud er gratis, men til gengæld er præmierne også yderst beskedene. Tilmelding kan ske her på siden eller til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com; 22716255) eller på spillestedet samme aften senest kl. 18.45.

Periode 2023-06-29 .. 2023-06-29 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere
Gruppe A:  Stig Syndergaard
Gruppe B:  Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til Valbymesterskabet i Lyn 2023

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 16 2023-06-29 2023-06-29
Gruppe B 16 2023-06-29 2023-06-29
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100202454 1465325 1. Matias Rasmussen Valby Skakklub 1737 1687 2023-06-29
100102120 1415280 2. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1805 1999 2023-06-30
102101042 - 3. Christian Lundmark Jensen 1600 2023-06-28
100101167 1406884 4. Niels Kristian Ø. Kragh Skakforeningen Odysseus 2110 2129 2023-06-30
100102604 1413287 5. Martin Skovsø Nielsen Valby Skakklub 1695 1801 2023-06-30
101097672 - 6. Andriy Dorokhin 1500 2023-06-05
100103890 1440969 7. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2005 2003 2023-06-26
100202724 - 8. Asbjørn Lund Winther Sorø Skakklub 1000 0 2023-06-25
101097105 1471937 9. Nicolai Herrnig Rasmussen Enkeltmedlem KSU 1965 0 2023-06-05
100104865 1477960 10. Mikael Midtgaard Valby Skakklub 1397 1607 2023-06-22
100100797 1412086 11. Erling Nilsson Valby Skakklub 1794 1926 2023-06-23
100104446 1467298 12. André Stender Valby Skakklub 1212 1416 2023-06-27
101096549 - 13. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1490 2023-06-30
100100808 1432435 14. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1665 1786 2023-05-03
101097671 - 15. Ivan Artamonov 1000 2023-06-29
- - 16. Bye - 2023-06-30
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100104440 1465597 1. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1728 1718 2023-06-29
100800816 1406469 2. Allan Oksenbøl Larsen Valby Skakklub 2007 1952 2023-06-30
100103465 1413724 3. Hans Forchhammer Valby Skakklub 1329 1473 2023-06-28
100801534 1416227 4. Rasmus Agertoft Hansen Skakklubben Seksløberen 1905 1868 2023-06-26
100100315 1466526 5. Bernt Bresemann Frederiksberg Skakforening 1794 0 2023-06-29
101096417 1465473 6. Dmitrii Ivashkin Frederiksberg Skakforening 1477 1567 2023-06-10
100300173 1412590 7. Morten Vigh Fabrin Skakforeningen Odysseus 1999 1935 2023-06-28
101097670 - 8. Gustav Rasmussen 1000 2023-06-30
100400271 1410660 9. Joachim Knudsen Enkeltmedlem Sydjysk HK 1979 1913 2023-06-30
100104743 1472780 10. Frank Peter Christiaan Dijkhuizen Valby Skakklub 1457 1714 2023-06-22
100100769 1409719 11. Alex Hansen Valby Skakklub 1717 1871 2023-05-15
100104237 1452827 12. Espen Slavensky Skak for sjov 1897 1921 2023-06-30
100104727 1472801 13. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1298 1324 2023-05-15
101097654 - 14. Just Pedersen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1300 0 2023-06-30
100104504 1479440 15. Frederik Wulff Pedersen Enkeltmedlem KSU 1387 0 2023-06-05
- - 16. Bye - 2023-06-30