loading
Arbejder ...

Tønder Byturnering.

Vis Gruppe : ParringerPGN
Tønder Bymesterskab 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Eivind Palm
Tønder Skakklub
16961773
6
0
2
0
3
1
4
 
5
 
15 - 61,6516771,871756
2 Dieter Kröger
Tønder Skakklub
18631869
5
1
1
1
6
 
3
0
4
 
22 - 32,918362,591857
3Kaj Elkjær Larsen
Tønder Skakklub
18091884
4
0
5
0
1
0
2
1
6
 
15 - 62,4517662,701850
4Helge Andersen
Tønder Skakklub
20632041
3
1
6
½
5
0
1
 
2
 
44,220093,851994
5Hans Valdemar Hansen
Tønder Skakklub
18571926
2
0
3
1
4
1
6
0
1
 
22 - 32,8518323,021906
6Simon Fly-Petersen
Tønder Skakklub
15891643
1
1
4
½
2
 
5
1
3
 
10,9516560,971704

Tønder Bymesterskab 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Hubert de Blanck
Tønder Skakklub
10181359
6
0
2
0
3
 
4
0
5
 
05 - 60,459971,301307
2Karsten Hagel Jensen
Tønder Skakklub
15871659
5
1
1
1
6
1
3
 
4
 
31 - 23,9515873,561637
3Broder M. Petersen
Tønder Skakklub
13061447
4
0
5
0
1
 
2
 
6
 
05 - 6212161,941369
4Edlef Bucka-Lassen
Tønder Skakklub
13691492
3
1
6
0
5
1
1
1
2
 
31 - 22,4513942,281506
5Scot Wolfgang Jensen
Tønder Skakklub
15321570
2
0
3
1
4
0
6
1
1
 
23 - 43,614602,911552
6Dzano Beckovic
Tønder Skakklub
13891584
1
1
4
1
2
0
5
0
3
 
23 - 42,613623,011564
Tønder Byturnering.

Spilledatoerne bliver følgende mandage: 4/9, 11/9, 25/9, 2/10, 23/10, 20/11 og 4/12.

Der spilles i ratingbestemte grupper, så vidt muligt alle mod alle, ellers Monrad.

Indskud: 50,- for juniorer og 150,- for alle andre.

Tilmeldingsfrist: 30. august her eller hos Helge Andersen 3027 1876.

Turneringsleder bliver Helge Andersen.

Turneringskomite: Niels Falsig, Vagn Lauritzen og Eivind Palm. 

Vi håber på mange deltagere og en god turnering for alle.

Mvh. Tønder Skakklub

Periode 2023-09-04 .. 2023-12-04 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite

 Niels Falsig, Vagn Lauritzen og Eivind Palm. 

Hoveddommer Helge Andersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Tønder Byturnering.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Tønder Bymesterskab 1 6 2023-09-04 2023-08-30
Tønder Bymesterskab 2 6 2023-09-04 2023-08-30
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Tønder Bymesterskab 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100801031 1410709 1. Eivind Palm Tønder Skakklub 1696 1773 2023-07-25
101096018 12986453 2. Dieter Kröger Tønder Skakklub 1863 1869 2023-08-29
100400387 1416693 3. Kaj Elkjær Larsen Tønder Skakklub 1809 1884 2023-07-25
100400110 1410075 4. Helge Andersen Tønder Skakklub 2063 2041 2023-07-12
101096506 1439944 5. Hans Valdemar Hansen Tønder Skakklub 1857 1926 2023-08-30
101200141 1475266 6. Simon Fly-Petersen Tønder Skakklub 1589 1643 2023-07-25
Deltagere i gruppen Tønder Bymesterskab 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101200110 1472976 1. Hubert de Blanck Tønder Skakklub 1018 1359 2023-08-29
101200207 1479849 2. Karsten Hagel Jensen Tønder Skakklub 1587 1659 2023-07-29
101200181 1478532 3. Broder M. Petersen Tønder Skakklub 1306 1447 2023-08-23
100401502 1439928 4. Edlef Bucka-Lassen Tønder Skakklub 1369 1492 2023-08-31
100401569 1448870 5. Scot Wolfgang Jensen Tønder Skakklub 1532 1570 2023-08-29
100400888 1454242 6. Dzano Beckovic Tønder Skakklub 1389 1584 2023-08-23