loading
Arbejder ...

Sydøstfyn Nytår 5 runder

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Erik René Nielsen
Sydøstfyn
1615
4
0
2
+
3
½
4
 
2
+
3
 
2 - 31,31587
2Birger Olsen
Sydøstfyn
1826
3
½
1
-
4
-
3
-
1
-
4
-
½40,61823
3Carsten Mikkelsen
Sydøstfyn
1759
2
½
4
½
1
½
2
+
4
 
1
 
2 - 32,851719
4Jørgen Kiel
Sydøstfyn
1744
1
1
3
½
2
+
1
 
3
 
2
+
12,31744

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
1544
6
1
2
½
3
 
4
 
5
 
2 - 33,81441
2Alex Jakobsen
Frem Skakklub
1316
5
0
1
½
6
1
3
 
4
 
2 - 32,051291
3Ulla Hansen
Sydøstfyn
1344
4
1
5
0
1
 
2
 
6
 
14 - 52,251288
4Kalina Iwona Kozub
Sydøstfyn
1355
3
0
6
1
5
0
1
 
2
 
14 - 52,351294
5Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
1439
2
1
3
1
4
1
6
 
1
 
3131439
6Jacob Holm
Sydøstfyn
1262
1
0
4
0
2
0
5
 
3
 
061,61190
Sydøstfyn Nytår 5 runder

Ntårsturnering 5 runder.

Datoer: 9/1, 23/1, 30/1, 5/3 og 12/3.

Indskud: Gratis

Præmier: lidt vin, til de bedste.

Betænkningstid: 90 min til 40 træk, derefter fås ekstra 15 min, derudover får man 30 sekunder per træk.

Sidste tilmelding: 8/1-2024 kl 18

Spillested: Stokkebækskolen afd, Gudbjerg

Turneringsform afhænger af deltager antal.

Det er tiladt at komme op til 60 min for sent.

Spørgsmål til Jørgen Kiel 22 485676.

Periode 2024-01-09 .. 2024-03-26 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn Nytår 5 runder

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 4 2024-01-09 2024-01-08
Gruppe 2 6 2024-01-09 2024-01-08
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301159 1413341 1. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1615 1674 2023-12-18
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1826 1893 2023-12-18
100300617 1454668 3. Carsten Mikkelsen Sydøstfyn 1759 1817 2023-12-18
100300609 1428020 4. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1744 1825 2024-01-08
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300920 1445081 1. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1544 1547 2024-01-06
100302217 1480790 2. Alex Jakobsen Frem Skakklub 1316 1395 2024-01-06
100300616 1443119 3. Ulla Hansen Sydøstfyn 1344 1499 2023-12-19
100301663 0 4. Kalina Iwona Kozub Sydøstfyn 1355 0 2024-01-05
100300632 1440888 5. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1439 1566 2023-12-23
100301671 1408534 6. Jacob Holm Sydøstfyn 1262 1393 2023-12-23