loading
Arbejder ...

Nørrebro kort weekend emt 24-25 febr. 2024

Vis Gruppe : ParringerPGN
gruppe A Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234PoPlWeRnEoEn
1Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20112021
2
1
8
½
3
0
6
1
3 - 42,5520102,402023
2Oscar Jacob Veiergang
Skak for sjov
19532049
1
0
7
1
4
½
5
1
3 - 42,0519672,712041
3 Niccolo Reiche
19681968
4
½
5
1
1
1
8
½
31 - 2019682,071987
4Thomas Mørkøre
Valby Skakklub
18821914
3
½
6
0
2
½
7
1
251,8518872,111912
5Markus Strange
Skakforeningen ØBRO
20011959
6
½
3
0
7
1
2
0
6 - 72,519722,351942
6Jacob Jensen
Nørrebro Skakklub
18511826
5
½
4
1
8
0
1
0
6 - 71,5518501,301834
7Marcus Nygaard Skaaning
Skakforeningen ØBRO
18671721
8
0
2
0
5
0
4
0
081,718160,811705
8Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
18581933
7
1
1
½
6
1
3
½
31 - 21,6519092,251948

Gruppe B Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234PoPlWeRnEoEn
1Brendan Collins
Nørrebro Skakklub
18301801
2
0
4
0
7
+
5
½
5 - 61,717941,411783
2Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18001832
1
1
6
1
8
1
4
½
12,0518572,021862
3Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
17951844
4
½
8
0
5
1
7
+
41,517951,571843
4Lars Orio
Frederiksberg Skakforening
17891873
3
½
1
1
6
1
2
½
32 - 31,9518222,321887
5Anton Helsted Moe
Frederiksværk Skakklub
17731763
6
0
7
+
3
0
1
½
5 - 61,417461,311747
6Georg Borup Friberg
Skakforeningen ØBRO
17501787
5
1
2
0
4
0
8
0
171,7517281,771772
7Silas Ingemann Møller
Amager Skakforening
18181791
8
-
5
-
1
-
3
-
080181801791
8Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
18171847
7
+
3
1
2
0
6
1
32 - 31,6518281,601863

Gruppe C Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234PoPlWeRnEoEn
1Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17151769
2
½
10
0
3
½
8
0
183,316462,261734
2Frederik Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
9790
1
½
5
0
9
0
7
0
½9 - 100,15100000
3Morten Kiel Blounsø
Hillerød Skakklub
11661443
4
0
6
0
1
½
9
0
½9 - 100,111840,461445
4Arthur Helsted Moe
Hillerød Skakklub
16981740
3
1
8
1
10
1
6
½
12,817192,721756
5Thomas Søby
Nørrebro Skakklub
13741553
6
½
2
1
8
½
10
0
25 - 71,513971,121551
6Søren Jensen
Enkeltmedlem 2HK
16541706
5
½
3
1
7
1
4
½
32 - 32,2516471,971707
7Mikkel Hansen
Frederiksberg Skakforening
15110
8
0
9
1
6
0
2
1
25 - 71,75152200
8Jacob Steen Printzlau
Nørrebro Skakklub
16291665
7
1
4
0
5
½
1
1
42,2516371,411667
9Oliver Fluck
Valby Skakklub
15601564
10
0
7
0
2
1
3
1
25 - 72,0515130,481554
10Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
15751575
9
1
1
1
4
0
5
1
32 - 3015751,581632

venteliste Direkte link
#NavnRatingFide rat.PoPl
Nørrebro kort weekend emt 24-25 febr. 2024

Fredag 23. februar 19.30 
26 Deltagere er tilmeldt turneringen. Vi forventer 2 grupper med 8 spillere og een gruppe med 10 spillere.
Endelig gruppeinddeling og rundelægning vil først ske lørdag.
Fremmøde og betaling af indskud kr. 150,- kontant mellem kl. 10.00 og 10.15. Lokalerne er åbne fra kl. 9.45
Kontaktperson lørdag mellem 09.00 og 09.45 Finn Bonnez 21698638

 

Der kan jo komme afbud/ændringer. Det er derfor muligt at tilmelde sig på VENTELISTE.
Hvis du er interesseret i at stå på venteliste, skal du vælge gruppen "Venteliste", når du tilmelder dig turneringen.
Tilmeldte på VENTELISTE vil blive kontaktet hvis der bliver plads i turneringen.

 
Nørrebro Skakklub inviterer til EMT i vores lokaler Frejasgade 14 Kbh.N. (Ejd. hj. af Frejasgade 14 og Thorsgade 78. Buslinie 6A og 18 er tæt ved. Ca. 10 min. gang fra Cityringen, Nørrebro's runddel).
 
Lørdag 24.02   10.15 fremmøde og betaling af indskud kr. 150,- kontant
Forventet program
Lørdag 24.02.24   10.30 1.runde
Lørdag 24.02.24   15.15 2.runde
Søndag 25.02.24   10.30 3.runde
Søndag 25.02.24   15.15 4.runde
 
Der spilles i monradgruppe, 4 runder.
Ved 16 eller flere deltagere spilles i 2 grupper inddelt efter dansk rating (evt. 3 grupper hvis deltagerantal er på 24 eller flere).
Grupperne er ikke nødvendigvis lige store.
Vi har plads til ca. 24 deltagere.
 
Betænkningstid: 32 træk/75 min. derefter 15 min. pr. spiller + 30 sek. pr. træk fra træk 1.
Turneringen  ELO-rates hvis muligt.  

Indskud kr. 150,- betales kontant før 1.runde.
Alt indskud går til præmier. Ved ligestilling i point deles præmie(r). 
Garanteret 1. præmie i øverste gruppe kr. 1.000,-

Fremmøde: Senest 30 min. efter annonceret starttidspunkt.

Tilmelding senest 23.02.2024 via www.skak.dk 

Yderligere oplysninger: kontakt  f_bonnez@post9.tele.dk

Periode 2024-02-24 .. 2024-02-25 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Finn Bonnez
Dommere Alle grupper:  Jacob Steen Printzlau

Tilmeldings muligheder til Nørrebro kort weekend emt 24-25 febr. 2024

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
gruppe A 8 2024-02-24 2024-02-19
Gruppe B 8 2024-02-24 2024-02-19
Gruppe C 10 2024-02-24 2024-02-19
venteliste 0 2024-02-24 2024-02-23
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2011 2021 2024-01-18
100104574 1470183 2. Oscar Jacob Veiergang Skak for sjov 1953 2049 2024-01-08
12964778 3. Niccolo Reiche 1968 1968 2024-02-13
100102026 1411900 4. Thomas Mørkøre Valby Skakklub 1882 1914 2024-01-08
100202124 1440217 5. Markus Strange Skakforeningen ØBRO 2001 1959 2024-01-20
100102292 1462814 6. Jacob Jensen Nørrebro Skakklub 1851 1826 2024-02-20
100105060 1478710 7. Marcus Nygaard Skaaning Skakforeningen ØBRO 1867 1721 2024-02-22
100101187 1405721 8. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 1858 1933 2024-01-19
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101097371 1476424 1. Brendan Collins Nørrebro Skakklub 1830 1801 2024-01-17
100100817 1403800 2. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1800 1832 2024-01-19
100100124 1407155 3. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1795 1844 2024-02-06
103104054 1417541 4. Lars Orio Frederiksberg Skakforening 1789 1873 2024-01-31
100803296 1475738 5. Anton Helsted Moe Frederiksværk Skakklub 1773 1763 2024-01-09
100105028 1478141 6. Georg Borup Friberg Skakforeningen ØBRO 1750 1787 2024-01-18
100105062 1478931 7. Silas Ingemann Møller Amager Skakforening 1818 1791 2023-12-20
101096549 1470094 8. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1817 1847 2024-01-14
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100102144 1425340 1. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1715 1769 2024-01-21
100105307 - 2. Frederik Jørgensen Skakforeningen ØBRO 979 0 2024-01-21
100803441 1481525 3. Morten Kiel Blounsø Hillerød Skakklub 1166 1443 2023-12-27
101097474 1477307 4. Arthur Helsted Moe Hillerød Skakklub 1698 1740 2024-01-10
100104796 1473921 5. Thomas Søby Nørrebro Skakklub 1374 1553 2024-01-08
100200875 1409999 6. Søren Jensen Enkeltmedlem 2HK 1654 1706 2024-01-13
100105334 - 7. Mikkel Hansen Frederiksberg Skakforening 1511 0 2024-02-14
100600141 1417738 8. Jacob Steen Printzlau Nørrebro Skakklub 1629 1665 2023-12-19
101097228 1473301 9. Oliver Fluck Valby Skakklub 1560 1564 2024-02-11
100104886 1767151 10. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1575 1575 2024-01-06
Deltagere i gruppen venteliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt