loading
Arbejder ...

Brønshøj Almindelig Weekend 2024

Vis Gruppe : ParringerPGN
1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21312158
11
0
17
1
19
1
8
1
4
0
34 - 83,2521263,362151
2Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
21712154
12
1
10
½
15
0
11
½
14
0
214 - 163,721373,352127
3Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21192131
13
0
14
½
20
½
5
0
18
½
17 - 193,4520803,352094
4Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
21632125
14
1
11
1
13
1
15
½
1
1
13,521833,022184
5Marius Enevold Gjesme
Skakforeningen ØBRO
21382113
15
0
16
1
10
½
3
1
7
½
34 - 83,2521332,912115
6Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
20722096
16
1
13
0
9
1
10
1
15
½
2 - 3320822,982106
7Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20472090
17
½
19
1
8
½
13
½
5
½
34 - 82,7520522,972091
8WFM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
20662072
18
1
15
½
7
½
1
0
11
½
9 - 132,920582,652069
9Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
20412069
19
0
18
1
6
0
20
½
17
1
9 - 133,220273,142056
10Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
19702055
20
1
2
½
5
½
6
0
13
1
34 - 8220002,462077
11Lukas Iskos
BMS Skak
19882042
1
1
4
0
14
½
2
½
8
½
9 - 131,7520072,082059
12Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
20292035
2
0
20
½
16
0
17
-
 ½201,5520081,562014
13Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20012021
3
1
6
1
4
0
7
½
10
0
9 - 13220111,962032
14Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19642013
4
0
3
½
11
½
18
1
2
1
34 - 81,8520022,042051
15Andreas Skovgaard
Skak for sjov
19831996
5
1
8
½
2
1
4
½
6
½
2 - 31,620451,722032
16Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20031990
6
0
5
0
12
1
19
1
20
½
9 - 132,5520022,331993
17Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
19871987
7
½
1
0
18
0
12
+
9
0
17 - 19019871,561945
18Allan Oksenbøl Larsen
Valby Skakklub
18791957
8
0
9
0
17
1
14
0
3
½
17 - 191,518791,841950
19Svend Steenstrup
Brønshøj Skakforening
18661915
9
1
7
0
1
0
16
0
21
+
214 - 161,0518651,161912
20Thomas Mørkøre
Valby Skakklub
18641914
10
0
12
½
3
½
9
½
16
½
214 - 161,418821,561923
21Bye
    
19
-
021

Hovedpræmier

1. præmie: 1.150 kr.

2. præmie: 800 kr.

3. præmie: 650 kr.

 

Ratingpræmie (15-20)

1. præmie: 650 kr.

 

Ved ligestilling deles præmierne

2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
18011842
10
1
6
1
3
1
9
1
4
½
13,718253,501862
2Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17731842
11
0
17
-
   019 - 200,9517450,891824
3Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
17781815
12
1
7
1
1
0
11
½
18
1
3 - 54,1517592,981805
4Jan Løfberg
Brønshøj Skakforening
17101797
13
½
11
½
15
1
18
½
1
½
36 - 74,0516793,121785
5Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
16891748
14
1
19
1
9
0
17
½
6
0
8 - 124,116414,051717
6Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
16371724
15
1
1
0
13
1
19
1
5
1
423,416553,471735
7Angelo Nielsen
Amager Skakforening
15571616
16
1
3
0
18
0
14
1
17
0
213 - 153,614852,721602
8Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
13681581
17
½
9
0
14
0
15
0
12
½
117 - 182,812873,591529
9Radu-Stefan Mihaila
Gentofte Skakklub
14951522
18
½
8
1
5
1
1
0
11
1
3 - 52,6515331,301590
10Luis Alzaga
Skak for sjov
12421515
1
0
14
1
19
0
16
+
15
½
8 - 121,612382,411479
11Hanesh Ravikumar
Næstved Skakklub
12411490
2
1
4
½
17
½
3
½
9
0
8 - 120,7513541,571527
12Jacob Hein
Espergærde Skakklub
12531463
3
0
15
0
20
+
13
0
8
½
161,212221,091451
13Anders Askjær Mikkelsen
Gentofte Skakklub
14151434
4
½
18
½
6
0
12
1
19
1
36 - 72,6514311,181447
14Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
13581401
5
0
10
0
8
1
7
0
20
+
213 - 151,513360,941403
15Hans van den Brink
Caïssa Gladsaxe
12211363
6
0
12
1
4
0
8
1
10
½
8 - 121,3512801,061392
16Villum Graulund Tirsgaard
Skak for sjov
10881315
7
0
20
+
 
10
-
 117 - 180,0510860,151309
17Tristan Lund Elnegaard
Gentofte Skakklub
12881312
8
½
2
+
11
½
5
½
7
1
3 - 51,213600,661386
18Lasse Sommer
Brønshøj Skakforening
12870
9
½
13
½
7
1
4
½
3
0
8 - 120,85139100
19Jingsong Ning Nielsen
Skak for sjov
10851009
20
+
5
0
10
1
6
0
13
0
213 - 150,4511100,321036
20Bye
19
-
16
-
12
-
 
14
-
019 - 20

Hovedpræmier

1. præmie: 1.100 kr.

2. præmie: 800 kr.

3. præmie: 600 kr.

 

Ratingpræmie (13-19)

1. Præmie 600 kr.

 

Ved ligestilling deles præmierne

Brønshøj Almindelig Weekend 2024

Brønshøj Almindelig Weekend i 2024.

Vi indbyder igen år til en almindelig weekend turnering, 5 runder på fredag, lørdag og søndag med indskud 200,00.

Der inddeles i to grupper efter FIDE-rating. Grupperne bliver ikke nødvendigvis lige store.

Max 44 deltagere.

Spillested: Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Spilledage og tid:

1. runde           Fredag 9. februar 2024           18:00

2. runde           Lørdag 10. februar 2024         11:00

3. runde           Lørdag 10. februar 2024         16:30

4. runde           Søndag 11. februar 2024        11:00

5. runde           Søndag 11. februar 2024        16:30

 

Fremmøde: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved træk 40.

Indskud: 200,- kr. betales senest fredag 2. februar til Carsten Petersen,  Mobile Pay, 2965 3505

Tilmelding senest fredag 2/2 til:

Kun via DSUs turneringssystem

Yderligere oplysninger Carsten Petersen mobil 2965 3505 eller e-mail b.s.f@post.tele.dk

Periode 2024-02-09 .. 2024-02-11 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite

Niels Erik Andersen, Brønshøj

Esben Christensen, Brønshøj

Kenneth Møller Nielsen, Herlev

Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere
1:  Carsten Petersen , Carsten Petersen
2:  Carsten Petersen

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Almindelig Weekend 2024

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 21 2024-02-09 2024-02-02
2 20 2024-02-09 2024-02-02
Totalt antal tilmeldte 41
Deltagere i gruppen 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
102101025 1400878 1. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2131 2158 2024-01-16
100201725 1423401 2. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2171 2154 2024-01-07
100300620 1401475 3. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2119 2131 2024-02-01
101096089 1464981 4. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2163 2125 2023-12-30
101096501 1466488 5. Marius Enevold Gjesme Skakforeningen ØBRO 2138 2113 2024-01-21
100802438 1412159 6. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2072 2096 2024-01-08
100101578 1402706 7. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2047 2090 2024-01-09
100701623 1444972 8. WFM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 2066 2072 2024-02-02
100602129 1404792 9. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2041 2069 2024-02-01
100104306 1463217 10. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1970 2055 2024-01-31
101095257 1461613 11. Lukas Iskos BMS Skak 1988 2042 2024-01-13
100802133 1426664 12. Reto Utiger Sørensen Sjælsø Skakklub 2029 2035 2024-01-12
100103890 1440969 13. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2001 2021 2024-01-18
100104399 1457349 14. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1964 2013 2024-01-28
103111054 1450760 15. Andreas Skovgaard Skak for sjov 1983 1996 2024-01-25
100202092 1447955 16. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2003 1990 2024-01-21
100104462 45059730 17. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1987 1987 2024-01-24
100800816 1406469 18. Allan Oksenbøl Larsen Valby Skakklub 1879 1957 2024-01-22
100800374 1409182 19. Svend Steenstrup Brønshøj Skakforening 1866 1915 2024-01-27
100102026 1411900 20. Thomas Mørkøre Valby Skakklub 1864 1914 2024-01-13
- - 21. Bye - 2024-02-11
Deltagere i gruppen 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104149 1452568 1. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1801 1842 2024-01-07
100100138 1406175 2. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1773 1842 2024-01-08
100101531 1471511 3. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1778 1815 2024-01-21
100102020 1427296 4. Jan Løfberg Brønshøj Skakforening 1710 1797 2024-01-31
100100136 1409778 5. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1689 1748 2024-02-08
100100857 1417215 6. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1637 1724 2024-01-19
100103836 1442589 7. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1557 1616 2024-02-09
100101086 1413368 8. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1368 1581 2024-01-25
100104752 2852638 9. Radu-Stefan Mihaila Gentofte Skakklub 1495 1522 2024-01-07
100105158 1481606 10. Luis Alzaga Skak for sjov 1242 1515 2024-01-24
100104787 1481878 11. Hanesh Ravikumar Næstved Skakklub 1241 1490 2024-01-08
100801513 1402870 12. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1253 1463 2024-01-28
101097418 1477765 13. Anders Askjær Mikkelsen Gentofte Skakklub 1415 1434 2024-01-30
100803218 1477196 14. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1358 1401 2024-01-15
100104811 1473336 15. Hans van den Brink Caïssa Gladsaxe 1221 1363 2024-01-07
100105111 1479520 16. Villum Graulund Tirsgaard Skak for sjov 1088 1315 2024-01-25
100105047 1480707 17. Tristan Lund Elnegaard Gentofte Skakklub 1288 1312 2024-01-15
100602319 1438522 18. Lasse Sommer Brønshøj Skakforening 1287 0 2024-01-16
100104926 1477773 19. Jingsong Ning Nielsen Skak for sjov 1085 1009 2023-12-30
- - 20. Bye - 2024-02-09