loading
Arbejder ...

Ishøj Vinter Turnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Mesterskab Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRn
1Christian Foslund Nielsen
Ishøj Skakklub
16451684
10
1
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
16 - 77,051396
2Ian Pascal Møller
Ishøj Skakklub
16080
9
0
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
09 - 106,71311
3Arun Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
16151577
8
0
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
09 - 106,751320
4Kurt Søgaard Nielsen
Ishøj Skakklub
14851597
7
0
8
1
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
145,31292
5Nykyfor Melnychenko
Ishøj Skakklub
12791413
6
1
7
1
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
212,951279
6Niels Egon Madsen
Ishøj Skakklub
14471733
5
0
10
1
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
134,91272
7Kaj Refsgaard
Ishøj Skakklub
14341586
4
1
5
0
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
124,751265
8Simon Regmi
Ishøj Skakklub
12071513
3
1
4
0
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
152,21153
9Samuel Bundgaard
Ishøj Skakklub
12121472
2
1
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
16 - 72,251156
10Malthe Lassen
Ishøj Skakklub
12000
1
0
6
0
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
082,151103

Kaj er noteringsfri

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRn
1Niels Grill Petersen
Ishøj Skakklub
8620
10
0
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
063,05679
2Sebastian Tjelum Henriks
Ishøj Skakklub
9400
9
 
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
07 - 104,1694
3Preet PrajapatI
Ishøj Skakklub
10000
8
 
9
½
1
 
2
 
10
 
4
 
5
0
6
 
7
 
½44,9736
4Zack Petersen
Ishøj Skakklub
8650
7
 
8
 
9
0
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
053,1679
5Henning Søgaard Nielsen
Ishøj Skakklub
10261262
6
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
1
4
 
10
 
125,3777
6Celil Sari
Ishøj Skakklub
10000
5
 
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
07 - 104,9707
7Rishi Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
10000
4
 
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
07 - 104,9707
8Karl Johan Nielsen
Ishøj Skakklub
10000
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
07 - 104,9707
9Lukas Ginsbo
Ishøj Skakklub
10000
2
 
3
½
4
1
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
14,91000
10Nor Andersen
Ishøj Skakklub
10000
1
1
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
134,9767

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWe
1Richard Xu
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
2Oskar Jarosz
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
3Willian Borregard
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
4Pavel Skucers
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
5Alexander Skucers
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
6Evin Akdeve
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
7Yosuf Akdeve
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
8Felix Corfitsen
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
9Milad Ouetti
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
10David Kasapinov
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
11Amir Asemar
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120
12Woody Davidsen
Ishøj Skakklub
10000         01 - 120

Ikke ratet

Ishøj Vinter Turnering

Ishøj skakklub invitere hermed sine klubmedlemmer til at deltage i den årlige vinterturnering om klub mesterskabet.

Der spilles i tre grupper, hvor man i gruppe 1 og 2 er ratet, mens gruppe 3 ikke bliver ratet.

Vi spiller "alle mod alle" en 9 runders i gr. 1 og 2.

I gr. 3 spiller vi en morad gruppe og da den kun består af junior spiller, så kan de spille både mandag og torsdag

Betænkningstid:

Gruppe 1: 2timer til hver spiller.

Gruppe 2:2timer til hver spiller, spiller man mod en juniorspiller, er der 1time til hver.

Gruppe 3:25min til hver spiller.

Der vil være præmier i alle grupper.

I gruppe 1 vil man samtidig spille om Mesterskabspokalen.

Er man forhindret i at spille er der mulighed for afbud, kampen kan evt. spilles om mandagen, hvor vi har juniortræning, dog max to afbud. Man kan ikke melde afbud til de to sidste runder og alle afbud skal være spillet inden de to sidste runder. Såfremt afbudsrunden ikke er spillet, taber den spller, som har meldt afbud.

Afbud skal meldes senest 2timer før runden skal afvikels. Man ringer til turneringslederen Peter Foslund på 40216480 for afbud, såfremt man ikke gør dette taber man sit parti.

Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer 30min forsent den pågældende spilledag.

Der er noteringspligt i Gruppe 1 og 2, pånær Kaj og gruppe 3, som er noteringsfri.

Man tilmelder sig ved at kontakte Peter eller Karin.

Mobiltelefoner skal være slukket.

Tilmeldingsfrist: 6.2.2024

Periode 2024-02-08 .. 2024-05-30 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Foslund
Dommere
Gruppe 1 Mesterskab:  Peter Foslund

Tilmeldings muligheder til Ishøj Vinter Turnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 Mesterskab 10 2024-02-08 2024-05-30
Gruppe 2 10 2024-02-08 2024-05-30
Gruppe 3 12 2024-02-08 2024-05-30
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Gruppe 1 Mesterskab
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100962 1461591 1. Christian Foslund Nielsen Ishøj Skakklub 1645 1684 2024-01-08
100105113 1479490 2. Ian Pascal Møller Ishøj Skakklub 1608 2024-01-28
101096422 1478206 3. Arun Singh Kaushal Ishøj Skakklub 1615 1577 2024-01-28
100800781 1433288 4. Kurt Søgaard Nielsen Ishøj Skakklub 1485 1597 2024-01-28
100105004 1478770 5. Nykyfor Melnychenko Ishøj Skakklub 1279 1413 2024-01-28
100100990 1415352 6. Niels Egon Madsen Ishøj Skakklub 1447 1733 2024-01-28
100100978 1411268 7. Kaj Refsgaard Ishøj Skakklub 1434 1586 2024-01-28
100104995 1478192 8. Simon Regmi Ishøj Skakklub 1207 1513 2024-01-28
100105086 1479679 9. Samuel Bundgaard Ishøj Skakklub 1212 1472 2024-01-28
100105314 - 10. Malthe Lassen Ishøj Skakklub 1200 2024-01-28
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104862 1474642 1. Niels Grill Petersen Ishøj Skakklub 862 2024-02-01
100105170 - 2. Sebastian Tjelum Henriks Ishøj Skakklub 940 2024-02-01
100105323 - 3. Preet PrajapatI Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
100105002 1482270 4. Zack Petersen Ishøj Skakklub 865 2024-01-28
100802027 1435485 5. Henning Søgaard Nielsen Ishøj Skakklub 1026 1262 2024-01-28
100105217 - 6. Celil Sari Ishøj Skakklub 1000 2024-01-28
100105051 - 7. Rishi Singh Kaushal Ishøj Skakklub 1000 2024-01-28
100105336 - 8. Karl Johan Nielsen Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
100105048 1482149 9. Lukas Ginsbo Ishøj Skakklub 1000 2024-01-28
101097666 - 10. Nor Andersen Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100105321 - 1. Richard Xu Ishøj Skakklub 1000 2024-01-28
101097769 - 2. Oskar Jarosz Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 3. Willian Borregard Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 4. Pavel Skucers Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 5. Alexander Skucers Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 6. Evin Akdeve Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 7. Yosuf Akdeve Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 8. Felix Corfitsen Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 9. Milad Ouetti Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 10. David Kasapinov Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 11. Amir Asemar Ishøj Skakklub 1000 2024-02-01
- 12. Woody Davidsen Ishøj Skakklub 1000 2024-02-04