loading
Arbejder ...

Fastelavnsstævne 2024 - Ungdom - Fyn

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
1545
8
0
2
½
3
0
4
½
5
1
6
½
7
½
363,751511
2Ludvig Bjerg
Læseforeningens Skakklub
1275
7
0
1
½
8
1
3
0
4
½
5
1
6
0
351,451347
3Johannes Juel Kjeldsen
Læseforeningens Skakklub
1342
6
1
7
0
1
1
2
1
8
0
4
0
5
½
41,951414
4Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1506
5
1
6
½
7
½
1
½
2
½
3
1
8
½
33,41556
5Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
1291
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
½
81,551289
6Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1620
3
0
4
½
5
0
8
0
7
½
1
½
2
1
74,41545
7Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1754
2
1
3
1
4
½
5
1
6
½
8
½
1
½
515,51754
8Noah Skotte Frydendahl
Læseforeningens Skakklub
1826
1
1
5
1
2
0
6
1
3
1
7
½
4
½
525,951826

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Charlie Vo
Læseforeningens Skakklub
1257
8
1
2
+
3
1
4
0
5
1
6
1
7
½
23,51302
2 Maya Vissing Ulmer
Fredericia Skakforening
1213
7
-
1
-
8
-
3
-
4
-
5
-
6
-
0801213
3Sigurd Bjerg
Læseforeningens Skakklub
1140
6
1
7
0
1
0
2
+
8
0
4
1
5
1
442,41167
4Frederik Andersen
Læseforeningens Skakklub
1140
5
1
6
½
7
0
1
1
2
+
3
0
8
0
52,41145
5Alexander Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1185
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
+
3
0
172,81059
6Filip Palalic
Fredericia Skakforening
1220
3
0
4
½
5
1
8
0
7
0
1
0
2
+
63,151146
7Bertram Arentoft Jelle
Læseforeningens Skakklub
1234
2
+
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
13,31365
8Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
1260
1
0
5
1
2
+
6
1
3
1
7
0
4
1
533,51283

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1125
8
1
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
7
1
434,51103
2Julian Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
1056
7
1
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
183,75909
3Robert Henriksen
Prøvemedlemmer
1100
6
0
7
0
1
1
2
1
8
0
4
½
5
1
54,251066
4Elias Schier Dupont
Frem Skakklub
1005
5
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
½
8
1
23,21064
5Sofus Storm Bernicken
Læseforeningens Skakklub
1005
4
1
8
1
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
513,21100
6Elli-Sofie Munkegaard
Assens Skakklub
964
3
1
4
0
5
1
8
0
7
0
1
0
2
1
372,75979
7August Urlund
Nyborg Skakklub
1000
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
0
1
0
363,15991
8August Beier
Læseforeningens Skakklub
1000
1
0
5
0
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
443,151038
Fastelavnsstævne 2024 - Ungdom - Fyn

Bo.C.A. Juniors og Verninge Skole indbyder i samarbejde med Fyns Skoleskak

til årets brag af en fastelavnsturnering.

Om turneringen:

Lørdag d.24/2 fra kl.9:30 -15:30 inviteres alle fynske skoleskakspillere, samt ungdomsspillere fra hele Danmark til fastelavnshygge, tøndeslagning og hurtigskakturnering på Verninge Skole.

Turneringsformen vil være 5-7 runder monrad eller alle mod alle i klasseopdelte grupper.

A: Spillere, der er fylder 17-18-19 og 20 år i kalenderåret

B: Spillere, der går i 9.-10. klasse

C: Spillere, der går i 7.-8. klasse

D: Spillere, der går i 5.-6. klasse

E: Spillere, der går i 3.-4. klasse

F: Spillere, der er førskolebørn eller går i 0.1. eller 2. klasse

G: DSU-spillere der har en hurtigskakrating over 1001. Denne gruppe bliver fortrinsvis inddelt i 8 mandsgrupper efter rating.

Stævnet er et supergodt begynderstævne, så hvis du ikke har spillet skak så længe, er det helt perfekt at starte her, da det sociale vægtes højt.

Tilmelding: 

Tilmelding for spillere i grupperne A-F skal fortages på fynsskoleskak.dk (under stævner), mens spillere i gruppe G skal tilmeldes via skak.dk og indbetale deltagergebyret via mobilepay 111598 senest den 22.2.2024.

Fastelavn:

Alle spillere er meget velkomne til at møde udklædte op. Der vil i løbet af dagen være tøndeslagning, hvor året katte-skak konger og dronninger kåres. Endvider vil der være præmier til de 3 bedst udklædte.

Spillested:

Verninge Skole, Langstedvej 1, 5690. Tommerup.

Deltagergebyr:

Det koster 50 kr. at deltage, hvilket dækker tønder, en fastelavnsbolle pr. deltager, samt deltagerpræmier til alle og pokaler til 1.-3. i hver gruppe. 

 

Vi glæder os til at se jer alle

Med venlig hilsen

Verninge Skole. Bo.C.A. Juniors og Fyns Skoleskak

Periode 2024-02-24 .. 2024-02-24 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Hansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fastelavnsstævne 2024 - Ungdom - Fyn

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2024-02-24 2024-02-23
Gruppe 2 8 2024-02-24 2024-02-23
Gruppe 3 8 2024-02-24 2024-02-23
- 2 2024-02-24 2024-02-23
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302033 1469207 1. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1545 1641 2024-01-30
100302181 1477676 2. Ludvig Bjerg Læseforeningens Skakklub 1275 1513 2024-02-06
100302116 1473263 3. Johannes Juel Kjeldsen Læseforeningens Skakklub 1342 1538 2024-02-18
100302043 1472275 4. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1506 1568 2024-01-30
101096723 1472089 5. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1291 1216 2024-02-22
100302044 1472283 6. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1620 1789 2024-01-30
100104481 1469290 7. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1754 1755 2024-01-30
100302120 1473239 8. Noah Skotte Frydendahl Læseforeningens Skakklub 1826 1678 2024-02-15
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302177 1477706 1. Charlie Vo Læseforeningens Skakklub 1257 1347 2024-02-16
101200211 1479997 2. Maya Vissing Ulmer Fredericia Skakforening 1213 1564 2024-01-30
100302180 1480170 3. Sigurd Bjerg Læseforeningens Skakklub 1140 1272 2024-02-06
100302190 1481630 4. Frederik Andersen Læseforeningens Skakklub 1140 0 2024-02-23
100302084 1477331 5. Alexander Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1185 1342 2024-02-04
101200206 1481169 6. Filip Palalic Fredericia Skakforening 1220 0 2024-02-18
100302118 1473247 7. Bertram Arentoft Jelle Læseforeningens Skakklub 1234 1397 2024-02-15
100302100 1473255 8. Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1260 1324 2024-01-31
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302087 1477340 1. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1125 1209 2024-01-30
101097319 1477730 2. Julian Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1056 0 2024-02-22
101097898 - 3. Robert Henriksen Prøvemedlemmer 1100 2024-02-23
100302249 1483129 4. Elias Schier Dupont Frem Skakklub 1005 0 2024-02-23
100302241 1481657 5. Sofus Storm Bernicken Læseforeningens Skakklub 1005 0 2024-01-31
100302042 1469339 6. Elli-Sofie Munkegaard Assens Skakklub 964 1153 2024-02-23
100302245 1482483 7. August Urlund Nyborg Skakklub 1000 0 2024-02-23
100302257 - 8. August Beier Læseforeningens Skakklub 1000 0 2024-02-23
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100105007 - Mathilde Rath Vesterbæk Skak for sjov 986 0 2024-02-18
100105008 - Noah Rath Vesterbæk Skak for sjov 798 0 2024-02-18