loading
Arbejder ...

Nordjysk GP Brønderslev

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Jonas Thomassen
Brønderslev Skakklub
15291683
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
181,11525
2Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
18581858
1
1
4
0
3
0
6
0
5
0
8
1
7
½
4 - 541813
3Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21272094
4
1
1
1
2
1
7
1
8
1
5
½
6
0
2 - 36,152114
4Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
17471860
3
0
2
1
1
1
8
0
7
½
6
0
5
0
4 - 52,951734
5Gabriel Emil Stricker
Aalborg Skakforening af 1889
18471842
6
0
7
1
8
1
1
1
2
1
3
½
4
1
2 - 33,91898
6Jens Johan Christensen
Aalborg Skakforening af 1889
19502036
5
1
8
1
7
1
2
1
1
1
4
1
3
1
714,852023
7Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17341828
8
0
5
0
6
0
3
0
4
½
1
1
2
½
26 - 72,81710
8Brian Sørensen
Skørping Skakklub
16691771
7
1
6
0
5
0
4
1
3
0
2
0
1
0
26 - 72,21663

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Thomas Dahl Iversen
Brønderslev Skakklub
14661776
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
8
1
51 - 24,11507
2Per Bjarne Sørensen
Brønderslev Skakklub
14731705
1
0
4
1
3
1
6
1
5
½
8
½
7
½
3 - 44,151489
3Louise Malthe Mygind
Skørping Skakklub
14111630
4
1
1
0
2
0
7
0
8
1
5
0
6
0
273,51344
4Michael Bohnstedt
Nørresundby Skakklub
13221683
3
0
2
0
1
0
8
1
7
0
6
1
5
½
62,551320
5Tobias Pedersen
Aalborg Skakforening af 1889
13951731
6
1
7
0
8
1
1
1
2
½
3
1
4
½
51 - 23,31481
6Jan Balle Kjeldsen
Brønderslev Skakklub
13481696
5
0
8
1
7
1
2
0
1
0
4
0
3
1
352,81357
7Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
15001683
8
0
5
1
6
0
3
1
4
1
1
1
2
½
3 - 44,451502
8Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
13811652
7
1
6
0
5
0
4
0
3
0
2
½
1
0
83,151307

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Gunner Andreasen
Brønderslev Skakklub
12011678
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
26 - 83,751122
2Egon Sand Djernæs
Brønderslev Skakklub
11690
1
1
4
0
3
0
6
1
5
1
8
1
7
0
43 - 43,41196
3Andreas Thomsen
Aalborg Skakforening af 1889
9830
4
1
1
1
2
1
7
1
8
1
5
0
6
0
521,551230
4David Harlund
Brønderslev Skakklub
11011572
3
0
2
1
1
0
8
1
7
1
6
1
5
0
43 - 42,71160
5Jens Ole Van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
12871627
6
1
7
1
8
1
1
1
2
0
3
1
4
1
614,651348
6Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
12161566
5
0
8
0
7
0
2
0
1
1
4
0
3
1
26 - 83,91131
7Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
12001530
8
0
5
0
6
1
3
0
4
0
1
1
2
1
353,751166
8Bent H. Christensen
Nørresundby Skakklub
12591669
7
1
6
1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
26 - 84,351153
Nordjysk GP Brønderslev

Brønderslev Grand Prix 2024

Brønderslev Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Skolegades Skole, Skolegade 36, 9700 Brønderslev

Tidspunkt: Lørdag d. 2. marts 2024 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16.00 

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 15 min. + 5 sek. pr. træk

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 29. februar 2024

Kontaktperson: Thomas Iversen, mobil: 61666432, thomas.dahl.iversen@gmail.com

Der vil være mulighed for at tilkøbe en lettere frokost på spillestedet.

Periode 2024-03-02 .. 2024-03-02 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Christian Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Nordjysk GP Brønderslev

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2024-03-02 2024-02-29
Gruppe 2 8 2024-03-02 2024-02-29
Gruppe 3 8 2024-03-02 2024-02-29
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100701607 1478508 1. Jonas Thomassen Brønderslev Skakklub 1529 1683 2024-02-27
100201494 1401971 2. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1858 1858 2024-02-20
100700185 1439847 3. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2127 2094 2024-02-19
100500090 1427830 4. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1747 1860 2024-02-10
100701952 1480723 5. Gabriel Emil Stricker Aalborg Skakforening af 1889 1847 1842 2024-02-09
100601034 1418491 6. Jens Johan Christensen Aalborg Skakforening af 1889 1950 2036 2024-02-26
100700369 1428357 7. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1734 1828 2024-02-20
103110205 1475207 8. Brian Sørensen Skørping Skakklub 1669 1771 2024-02-29
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100701717 1461338 1. Thomas Dahl Iversen Brønderslev Skakklub 1466 1776 2024-03-01
100701859 1471228 2. Per Bjarne Sørensen Brønderslev Skakklub 1473 1705 2024-02-28
100701724 1470841 3. Louise Malthe Mygind Skørping Skakklub 1411 1630 2024-02-25
100701788 1465058 4. Michael Bohnstedt Nørresundby Skakklub 1322 1683 2024-02-09
100701908 1475177 5. Tobias Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1395 1731 2024-02-25
100701731 1461702 6. Jan Balle Kjeldsen Brønderslev Skakklub 1348 1696 2024-02-07
100701776 1464485 7. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1500 1683 2024-02-28
100701631 1450549 8. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1381 1652 2024-02-17
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100701860 1475045 1. Gunner Andreasen Brønderslev Skakklub 1201 1678 2024-02-14
100701797 1465970 2. Egon Sand Djernæs Brønderslev Skakklub 1169 0 2024-03-01
100701960 1480634 3. Andreas Thomsen Aalborg Skakforening af 1889 983 0 2024-02-29
100501367 1471384 4. David Harlund Brønderslev Skakklub 1101 1572 2024-02-27
100700601 1453521 5. Jens Ole Van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1287 1627 2024-02-10
100100277 1450492 6. Bent K. Nielsen Skørping Skakklub 1216 1566 2024-02-25
100701176 1435167 7. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1200 1530 2024-02-22
100700523 1435159 8. Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1259 1669 2024-02-10