loading
Arbejder ...

Fredagslyn (finalespil)

Vis Gruppe : ParringerPGN
Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
2065
4
0
2
0
3
1
131,42057
2Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2182
3
1
1
1
4
1
3122202
3Sander Stage-Steffensen
1988
2
0
4
½
1
0
½40,951975
4Alexander Le Besq
Frem Skakklub
2118
1
1
3
½
2
0
21,652115

Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRating123PoPlWeRn
1Simon Hansen
Frem Skakklub
1417
4
1
2
1
3
0
221,61435
2Jens Schelbeck-Pedersen
1000
3
0
1
0
4
0
0401000
3Rasmus Lehd
Frem Skakklub
1634
2
1
4
1
1
1
312,51649
4Poul Veiling Christensen
Odense Skakklub
1439
1
0
3
0
2
1
131,71408
Fredagslyn (finalespil)

Fredagslyn - finalegrupper

Dato: Fredag den 9. februar 2024 kl. 19.00 til forventet kl. 22.00

Spillested: Caféen i stueetagen af Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C

Format: Indledende 8-mandsgruppe (alle-mod-alle). Nr. 1-4 og nr. 5-8 spiller hvert sit finalespil (alle-mod-alle).

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sek. pr. træk 

Ratet: Dansk ratet. Ikke Elo ratet 

Præmier: Beskedne præmier :) 

Indskud: Gratis deltagelse 

Kantine: Mulighed for køb af kaffe, sodavand, øl og snacks i løbet af aftenen.

Tilmelding: 
Tilmeldingsfrist fredag den 9. februar kl. 18.30 her på turneringssiden eller på spillestedet.
Grundet pladshensyn er der maksimalt plads til 30 deltagere i turneringen.

Spørgsmål kan rettes til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk.

Periode 2024-02-09 .. 2024-02-09 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere Alle grupper:  Rasmus Lehd

Tilmeldings muligheder til Fredagslyn (finalespil)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finalegruppe 1 4 2024-02-09 2024-02-09
Finalegruppe 2 4 2024-02-09 2024-02-09
Totalt antal tilmeldte 8
Deltagere i gruppen Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100202497 1467352 1. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 2065 2093 2024-02-10
103104861 1410938 2. Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2182 2249 2024-02-10
100202292 1455796 3. Sander Stage-Steffensen 1988 2072 2024-02-10
100301751 1437089 4. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2118 2195 2024-02-10
Deltagere i gruppen Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101097496 - 1. Simon Hansen Frem Skakklub 1417 2024-02-10
- 2. Jens Schelbeck-Pedersen 1000 2024-02-10
100301948 1461206 3. Rasmus Lehd Frem Skakklub 1634 1780 2024-02-10
100302204 1480014 4. Poul Veiling Christensen Odense Skakklub 1439 1668 2024-02-10