loading
Arbejder ...

Skolernes 50 års jubilæum - IM - gruppe.

Vis Gruppe : ParringerPGN
Jubilæum IM gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1GM Miroslaw Grabarczyk
23742374
12
½
22
½
14
0
11
1
8
½
4
½
17
0
9
1
16
½
9 - 14023746,552354
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23382349
13
1
7
½
10
½
14
1
12
½
23
½
6
½
4
½
5
½
45,223345,172347
3FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23252321
14
-
        022 - 250232502321
4FM Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
23082310
15
1
8
1
6
0
7
0
16
½
1
½
5
1
2
½
14
½
55 - 85,1523055,092308
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
23132309
16
1
10
½
12
1
6
½
13
0
20
½
4
0
15
1
2
½
55 - 85,722995,602297
6IM Hilmir Freyr Heimisson
Jetsmark Skakklub
22812281
17
1
14
1
4
1
5
½
7
1
13
1
2
½
10
½
8
½
71022814,912323
7FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22752279
18
1
2
½
22
1
4
1
6
0
8
1
13
0
20
1
12
1
2 - 35,3522985,272304
8FM Jonas Hilwerda
22742275
19
1
4
0
20
1
10
½
1
½
7
0
14
½
17
1
6
½
55 - 8022745,112273
9FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22432242
20
½
12
0
15
½
19
½
21
½
16
0
18
1
1
0
22
0
3195,621915,472193
10CM Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
21882205
21
1
5
½
2
½
8
½
23
½
12
½
16
½
6
½
13
½
55 - 83,6522053,722221
11Edgar Andres Parra Becerra
Aalborg Skakforening af 1889
21872187
22
0
20
½
16
½
1
0
17
½
24
½
21
0
19
½
15
0
20 - 21021874,272142
12FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
21662186
1
½
9
1
5
0
18
1
2
½
10
½
20
½
23
½
7
0
9 - 143,1521833,292200
13Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21532182
2
0
17
1
21
1
22
1
5
1
6
0
7
1
16
1
10
½
2 - 33,8522194,112230
14Paulius Meskenas
Køge Skakklub
21102168
3
+
6
0
1
1
2
0
20
0
19
½
8
½
22
1
4
½
9 - 142,6521273,232179
15Ivar De Hoogt
Aalborg Skakforening af 1889
21632163
4
0
18
1
9
½
23
½
22
½
25
½
23
½
5
0
11
1
9 - 14021632,592171
16Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21572156
5
0
19
½
11
½
21
1
4
½
9
1
10
½
13
0
1
½
9 - 143,821713,642173
17Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21462149
6
0
13
0
19
1
20
0
11
½
18
1
1
1
8
0
21
0
184,0521353,902141
18Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20622132
7
0
15
0
23
+
12
0
19
0
17
0
9
0
21
1
23
½
20 - 212,520323,042050
19Thomas Klitgård Andersen
Nordre Skakklub
21132126
8
0
16
½
17
0
9
½
18
1
14
½
22
½
11
½
20
1
9 - 143,9521243,962137
20WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21522126
9
½
11
½
8
0
17
1
14
1
5
½
12
½
7
0
19
0
415 - 173,921543,452137
21Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20762115
10
0
23
+
13
0
16
0
9
½
22
½
11
1
18
0
17
1
415 - 173,1520733,422098
22Björn Hólm Birkisson
20952095
11
1
1
½
7
0
13
0
15
½
21
½
19
½
14
0
9
1
415 - 17020953,212111
23Bye
 
21
-
18
-
15
0
10
0
2
0
15
0
12
0
18
0
022 - 25
24Bye
     
11
0
   022 - 25
25Bye
     
15
0
   022 - 25
Skolernes 50 års jubilæum - IM - gruppe.

IM-turnering - Åben for spillere med min. 2100 ELO rating/ IM-Tournament - Open for all Players above 2100 ELO.

9 runder på 7 dage/ 9 rounds in 7 days

Tilmeldingsgebyr/ Entry Fee: Betal før 1.juli/Pay before July 1st: Dkr. 500 Efter 1.juli/After July 1st: Dkr. 600 Betales til Reg.nr. 9395 Kontonr. 0006667783 med angivelse af navn. Please pay to this account: Reg. nr. 9395 Kontonr. 0006667783 - And please write your name.

Byes: There is a possibility of up to two byes. It is not possible to get a bye in the last round. Players wishing for a bye, will have to say so before start of the tournament. A bye will stand as a draw - ½ point - in the tournament table.

Præmier/Prizes: Will be announced

Information mail: formand@aarhusskak.dk Phone: 0045 2785 2859

Spilleplan/Schedule:

Round 1: Mandag 11.juli /Monday 11th of July: 16.00 

Round 2: Tirsdag 12.juli/Tuesday 12th of July: 14.00

Round 3: Onsdag 13. juli / Wednesday 13th of July: 10.00 - 15.00 Round 4: 16.00 - 

Round 5: Torsdag 14.juli /Thursday 14th of July: 14.00

Round 6: Fredag 15.juli/ Friday 10.00 - 15.00 Round 7: 16.00 - 

Round 8: Lørdag 16.juli /Saturday 16th of July: 14.00

Round 9: Søndag 17.juli / Sunday 17th of July 10.00

Spillested: Tranbjerg Skolen Grønløkke Alle 9, 8310 Tranbjerg, Afd. A. 

Periode 2022-07-11 .. 2022-07-17 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Poul Jacobsen
Dommere Alle grupper:  Claus Marcussen
Jubilæum IM gruppe:  Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Skolernes 50 års jubilæum - IM - gruppe.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Jubilæum IM gruppe 25 2022-07-11 2022-07-11
Totalt antal tilmeldte 25
Deltagere i gruppen Jubilæum IM gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
1101463 1. GM Miroslaw Grabarczyk 2374 2374 2022-07-08
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2338 2349 2022-06-16
100103864 1444492 3. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2325 2321 2022-06-27
100103773 1444816 4. FM Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2308 2310 2022-06-27
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2313 2309 2022-06-14
101095209 2309998 6. IM Hilmir Freyr Heimisson Jetsmark Skakklub 2281 2281 2022-06-15
100602240 1429221 7. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2275 2279 2022-04-18
1046713 8. FM Jonas Hilwerda 2274 2275 2022-04-14
100600717 1401033 9. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2243 2242 2022-06-13
100500319 1407414 10. CM Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2188 2205 2022-04-05
100701854 5112362 11. Edgar Andres Parra Becerra Aalborg Skakforening af 1889 2187 2187 2022-06-29
100601028 1402161 12. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2166 2186 2022-06-30
102101025 1400878 13. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2153 2182 2022-07-06
100202444 12809969 14. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2110 2168 2022-06-03
100701790 1043757 15. Ivar De Hoogt Aalborg Skakforening af 1889 2163 2163 2022-07-04
100501746 1448552 16. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2157 2156 2022-06-10
100301751 1437089 17. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2146 2149 2022-06-27
101095855 1462547 18. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2062 2132 2022-07-09
100600583 1408267 19. Thomas Klitgård Andersen Nordre Skakklub 2113 2126 2022-05-14
100600339 1400720 20. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2152 2126 2022-07-05
100202092 1447955 21. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2076 2115 2022-07-07
2310600 22. Björn Hólm Birkisson 2095 2095 2022-06-22
- - 23. Bye - 2022-07-11
- - 24. Bye - 2022-07-15
- - 25. Bye - 2022-07-15