loading
Arbejder ...

Nordsjælland Weekend EMT 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24572457
9
1
6
1
2
½
3
1
5
½
42024573,412463
2FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
23622328
10
1
12
1
1
½
5
0
6
1
32,9523732,762343
3IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23592367
11
0
13
1
8
1
1
0
16
1
353,323533,342364
4FM Nicolai Kistrup
BMS Skak
23122285
12
0
10
1
14
0
9
½
15
1
93,3522953,202271
5GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23112326
13
1
11
1
16
1
2
1
1
½
12,923553,002341
6FM Casper Yukun Liu
BMS Skak
23042311
14
1
1
0
12
1
7
½
2
0
82,6523012,772306
7FM Mikkel Strange
Næstved Skakklub
23002309
15
½
8
½
11
1
6
½
14
½
343,1522973,172307
8FM Søren Bech Hansen
Skakforeningen ØBRO
22692260
16
½
7
½
3
0
12
1
11
1
372,822732,752265
9FM Jens Østergaard
Hillerød Skakklub
22472273
1
0
14
0
15
1
4
½
13
0
142,622252,752248
10Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22362223
2
0
4
0
13
½
11
0
12
½
1162,5522052,592191
11Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21792182
3
1
5
0
7
0
10
1
8
0
2111,721851,732187
12Paulius Meskenas
Køge Skakklub
21762115
4
1
2
0
6
0
8
0
10
½
121,721721,422118
13Peter Birk Petersen
Caïssa Gladsaxe
21362145
5
0
3
0
10
½
15
0
9
1
151,721321,662142
14WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21292126
6
0
9
1
4
1
16
½
7
½
361,6521631,592154
15FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21262171
7
½
16
0
9
0
13
1
4
0
131,8521192,102159
16Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21172137
8
½
15
1
5
0
14
½
3
0
2101,721231,762142

Gruppe 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
21072120
9
0
11
0
10
+
13
½
4
0
152,520672,452081
2Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
20962040
10
1
7
0
3
0
14
0
5
1
2122,920782,642014
3Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
20932098
11
1
9
½
2
1
6
0
15
1
5321032,922110
4Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20642076
12
0
5
1
14
1
7
0
1
1
372,720702,772081
5Erik Løveid
Helsingør Skakklub
20552018
13
½
4
0
8
½
11
½
2
0
132,6520322,372001
6Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
20512129
14
1
12
1
16
0
3
1
9
1
412,8520773,182162
7Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20462042
15
1
2
1
9
0
4
1
16
½
42,7520612,692058
8Morten Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
20342049
16
0
14
0
5
½
10
+
11
1
102,2520192,302033
9Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20262058
1
1
3
½
7
1
16
1
6
0
32,420502,392080
10Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
20211984
2
0
15
-
1
-
8
-
13
-
0160,420130,421967
11Richard Lilja
Skørping Skakklub
20042030
3
0
1
1
15
0
5
½
8
0
142,2519842,422012
12Peter Christian Grau
Sjælsø Skakklub
20002047
4
1
6
0
13
½
15
½
14
1
362,520102,712053
13Jan Mose Nielsen
Tåstrup Skakforening
19851990
5
½
16
0
12
½
1
½
10
+
91,819761,731985
14Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
19661960
6
0
8
1
4
0
2
1
12
0
2111,9519681,771965
15Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
19271927
7
0
10
+
11
1
12
½
3
0
8019271,311935
16Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
19231971
8
1
13
1
6
1
9
0
7
½
21,819951,932002

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19181882
9
1
6
½
8
½
10
1
2
½
43,219272,821909
2Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
18771896
10
0
12
1
15
1
7
0
1
½
8318622,961887
3Markus Strange
Skakforeningen ØBRO
18751868
11
1
7
1
10
1
6
½
8
0
33,0518892,791882
4Claus Andersen
Allerød Skakklub
18711881
12
½
10
0
14
½
16
1
13
1
373,318623,131878
5Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18601903
13
1
8
½
6
0
14
½
10
0
293,0518293,201879
6Claes Braad Pedersen
Lyngby-Virum Skakklub
18271798
14
1
1
½
5
1
3
½
7
1
412,3518961,511858
7William Pihl
Skakforeningen Odysseus
18251894
15
1
3
0
16
1
2
1
6
0
362,6518363,011894
8August Jalving
Frederiksberg Skakforening
18041807
16
1
5
½
1
½
9
1
3
1
422,318762,171880
9Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17851850
1
0
14
½
12
1
8
0
11
0
152,417582,721826
10Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
17671821
2
1
4
1
3
0
1
0
5
1
351,7518122,061859
11Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17651814
3
0
15
0
13
0
12
1
9
1
2122,417532,561803
12Oliver Lehmann
Hillerød Skakklub
17601782
4
½
2
0
9
0
11
0
15
1
142,217392,101758
13Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
17571758
5
0
16
0
11
1
15
1
4
0
2112,2517502,031757
14Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17511806
6
0
9
½
4
½
5
½
16
0
132,117331,751801
15Søren Kühnrich
Holbæk Skakklub
17331761
7
0
11
1
2
0
13
0
12
0
1162,0517022,041740
16Joen Lesner
Skakklubben af 1968
17241776
8
0
13
1
7
0
4
0
14
1
2101,9517262,151773

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
17191762
8
0
3
1
5
0
2
½
9
1
72,817102,811756
2Lasse Andreas Ramsdal
17011718
9
1
8
0
11
0
1
½
13
½
292,816772,611706
3Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
16961775
10
½
1
0
12
1
9
½
14
1
362,817023,061774
4Verner Hansen
Espergærde Skakklub
16911696
11
0
13
½
9
0
7
0
12
1
132,8516512,701672
5Jan Gregor
Gentofte Skakklub
16721687
12
1
14
0
1
1
8
0
6
0
2112,616542,351680
6Lean Lønne Schier
Årslev Skakklub
16701777
13
1
11
1
8
1
10
½
5
1
12,6517513,051835
7Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
16671672
14
0
10
0
13
1
4
1
11
1
342,716762,431683
8Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
16611722
1
1
2
1
6
0
5
1
10
0
332,3516812,401734
9Anton Helsted Moe
Frederiksværk Skakklub
16551680
2
0
12
½
4
1
3
½
1
0
2102,316462,241670
10Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
16521735
3
½
7
1
14
1
6
½
8
1
422,4517152,611763
11Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
16341661
4
1
6
0
2
1
14
1
7
0
352,2516572,211677
12Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
16251641
5
0
9
½
3
0
13
0
4
0
½142,215612,071610
13Birger Jarulf
Frederiksværk Skakklub
16201681
6
0
4
½
7
0
12
1
2
½
2122,1516162,371674
14Kaj Refsgaard
Ishøj Skakklub
16191646
7
1
5
1
10
0
11
0
3
0
282,216132,091644

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16161677
9
½
13
0
15
0
16
1
5
1
93,3515873,201663
2Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
16041566
10
0
12
0
16
1
5
1
3
1
363,116011,771591
3Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
15921663
11
0
15
1
13
1
6
0
2
0
2133,0515453,461634
4Rune Eliasen
Hillerød Skakklub
15841679
12
½
14
0
10
½
15
1
13
½
83,2515502,681665
5Jens Gade
Amager Skakforening
15481591
13
½
9
½
6
½
2
0
1
0
142,515032,511571
6Simon Møller Nielsen
Hillerød Skakklub
15431525
14
0
16
1
5
½
3
1
10
0
102,715341,701557
7Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
15381513
15
1
11
0
9
½
13
1
8
½
352,8515452,191545
8Radu-Stefan Mihaila
Gentofte Skakklub
15111619
16
1
10
1
14
1
11
1
7
½
12,6516222,591655
9Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
15101685
1
½
5
½
7
½
10
½
12
1
342,315422,431686
10Michael Alexandersen Poulsen
Enkeltmedlem 2HK
15010
2
1
8
0
4
½
9
½
6
1
332,15153900
11Anna Sofie Li
Køge Skakklub
14911458
3
1
7
1
12
½
8
0
14
0
72,315001,631493
12Henri Tolba
Amager Skakforening
14831639
4
½
2
1
11
½
14
0
9
0
2112,214742,891621
13Torben William Petersen
Skakklubben af 1927, Ringsted
14691491
5
½
1
1
3
0
7
0
4
½
2121,7514801,621499
14Lasse Sonne
Skak for sjov
14641517
6
1
4
1
8
0
12
1
11
1
422,115902,051595
15Bjarne Mielow
Amager Skakforening
14561552
7
0
3
0
1
1
4
0
16
0
1151,8514182,071531
16Nikolaj Li
Køge Skakklub
14451547
8
0
6
0
2
0
1
0
15
1
1161,814092,211499

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Virginija Meskeniene
Køge Skakklub
14411618
9
1
11
1
2
½
6
0
15
½
353,514192,751613
2Peter Langer
Hillerød Skakklub
14401527
10
1
12
1
1
½
15
½
13
½
43,8514242,531536
3Morten Birch Biede
Skak for sjov
14000
11
0
9
1
6
0
7
½
14
½
2123,4133700
4Tobias Haahr Nielsen
Allerød Skakklub
14000
12
0
7
1
13
0
14
0
10
1
2133,75132100
5Mathias Bogø
Skakforeningen ØBRO
13991532
13
-
10
1
12
1
8
1
6
0
362,6514152,501542
6Morten Tuborg Skovvang
Tåstrup Skakforening
13791583
14
0
16
1
3
1
1
1
5
1
413,1514172,831590
7Ole Nilsson
Frederikssund Skakklub
13531524
15
½
4
0
9
1
3
½
11
½
93,0513281,361530
8Hardy Hansen
Allerød Skakklub
13421456
16
1
13
1
15
0
5
0
12
0
2113,6512682,591444
9Peter Meldal
Solrød Skakklub
13081387
1
0
3
0
7
0
10
1
16
1
2142,6512791,741392
10Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
12221428
2
0
5
0
16
0
9
0
4
0
0161,9511342,091386
11Peter Ramsdal
11691387
3
1
1
0
14
1
13
0
7
½
101,812011,741377
12Bastian Rynkjøb
Hvidovre Skakklub
11651264
4
1
2
0
5
0
16
1
8
1
371,612461,231295
13Finn Hoffmann
Allerød Skakklub
11601384
5
+
8
0
4
1
11
1
2
½
21,112411,211390
14Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10601228
6
1
15
0
11
0
4
1
3
½
81,2511280,401240
15Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
10320
7
½
14
1
8
1
2
½
1
½
30,9122100
16Jan Arrhenius
Allerød Skakklub
9711172
8
0
6
0
10
1
12
0
9
0
1150,759861,031171
Nordsjælland Weekend EMT 2023

                                             

ALLERØD SKAKKLUB                                                                                                      8. HOVEDKREDS                                                     

Invitation: Nordsjælland Weekend EMT 2023

Allerød Skakklub, DSU og 8. Hovedkreds indbyder til 5 runders koordineret EMT i weekenden 6.-8. januar 2023. Turneringen er efterfølgeren til den traditionsrige NSU-turnering og byder på optimale spilleforhold i alle klasser. Der live-streames fra topbrætterne.

Spillested: Allerød Kulturhus (biblioteket), Skovensvej 4, 3450 Allerød (få minutters gang fra Allerød St.)
Der er gratis kaffe, te og vand inkluderet for spillerne hele weekenden. Kantine med øl, sodavand, ostemadder, slik m.m. findes på spillestedet. Lørdag og søndag er det muligt at købe en let frokost.

Spilledage og tider:
Fredag 6. januar 2023 kl. 19-24
Lørdag 7. januar 2023 kl. 10-15 og kl. 15-20
Søndag 8. januar 2023 kl. 10-15 og kl. 15-20

Betænkningstid: 90 minutter pr. spiller til hele partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk.

Turneringsform: Der inddeles efter dansk rating i schweizergrupper med 16 spillere. I øverste gruppe må der ikke tages remis før træk 30!
Alle grupper ELO-rates, hvis det er muligt.

Det et tilladt at komme op til 30 minutter for sent til et parti. Partiet er tabt ved senere fremmøde. Spillernes mobiltelefoner skal være slukket under hele partiet – tændt telefon kan medføre tab. Vi opfordrer til at deponere telefoner, ’smartwatches’ og andet elektronisk udstyr hos dommerbordet.

Indskud og tilmelding:
Indskud 250 kroner; juniorer indtil 20 år 125 kroner; GM, IM, WGM og WIM gratis.
Indskud betales i forbindelse med tilmelding på https://skak.nemtilmeld.dk
Titelholdere bedes kontakte arrangørerne direkte vedrørende tilmelding.
Bemærk tilmeldingsfrist: 2. januar 2023 – vi har plads til 96 spillere og forventer fuldt hus.

Garanterede præmier:
Øverste mesterklasse: 4.000 kr. – 1.500 kr. – 1.000 kr. – ratingpræmie 700 kr.
Øvrige grupper: 1.000 kr. – 800 kr. – 600 kr. – ratingpræmie 500 kr.
Ved ligestilling i point afgøres præmierne ved korrektion.

Hoveddommer: FA Jesper Scherling Fris, E: jesperfris@hotmail.com T: 28 89 09 97
Dommere: IA Lars K. Johansen, E: Spurvevang@youmail.dk T: 31 33 44 99
NA Anders Rossen-Jørgensen, E: androssen@hotmail.com T: 52 17 49 72
NA Jakob Werner, E: jw@telegraph.dk T: 24 89 56 60

Periode 2023-01-06 .. 2023-01-08 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://skak.nemtilmeld.dk/
Turnerings komite

IA Peter Olsen (Formand)

IA Arild Rimestad 

Reto Sørensen (Spillerrepræsentant)

Hoveddommer Jesper Scherling Fris
Dommere Alle grupper:  Lars K. Johansen , Anders Rossen-Jørgensen
Mester:  Jesper Scherling Fris , Lars K. Johansen
Gruppe 1:  Anders Rossen-Jørgensen , Jakob Werner
Gruppe 2:  Anders Rossen-Jørgensen , Jakob Werner
Gruppe 3:  Lars K. Johansen , Jesper Scherling Fris
Gruppe 4:  Anders Rossen-Jørgensen , Jakob Werner
Gruppe 5:  Anders Rossen-Jørgensen , Jakob Werner , Jesper Scherling Fris , Lars K. Johansen

Tilmeldings muligheder til Nordsjælland Weekend EMT 2023

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://skak.nemtilmeld.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 16 2023-01-06 2023-01-02
Gruppe 1 16 2023-01-06 2023-01-02
Gruppe 2 16 2023-01-06 2023-01-02
Gruppe 3 14 2023-01-06 2023-01-02
Gruppe 4 16 2023-01-06 2023-01-02
Gruppe 5 16 2023-01-06 2023-01-02
Totalt antal tilmeldte 94
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2457 2457 2022-11-14
100602240 1429221 2. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2362 2328 2022-11-20
100600709 1400568 3. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2359 2367 2022-12-15
100103773 1444816 4. FM Nicolai Kistrup BMS Skak 2312 2285 2022-12-17
100101540 1400100 5. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2311 2326 2022-11-14
100104150 1454153 6. FM Casper Yukun Liu BMS Skak 2304 2311 2023-01-01
100800222 1402765 7. FM Mikkel Strange Næstved Skakklub 2300 2309 2022-11-20
100100440 1400681 8. FM Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO 2269 2260 2022-12-17
100800482 1400606 9. FM Jens Østergaard Hillerød Skakklub 2247 2273 2022-12-12
100600616 1402528 10. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2236 2223 2022-12-17
100800259 1406671 11. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2179 2182 2022-11-16
100202444 12809969 12. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2176 2115 2022-11-24
100100852 1401696 13. Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe 2136 2145 2022-12-16
100600339 1400720 14. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2129 2126 2023-01-02
100800106 1400550 15. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2126 2171 2022-11-20
102101025 1400878 16. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2117 2137 2022-12-15
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2107 2120 2022-12-09
100104290 1463896 2. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2096 2040 2022-11-16
100802438 1412159 3. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2093 2098 2022-12-10
100201725 1423401 4. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2064 2076 2022-12-11
100803186 1520067 5. Erik Løveid Helsingør Skakklub 2055 2018 2022-11-15
101096089 1464981 6. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2051 2129 2022-12-10
100202092 1447955 7. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2046 2042 2022-12-08
100803124 1467778 8. Morten Togsverd-Bo Allerød Skakklub 2034 2049 2022-12-05
100102729 1408658 9. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2026 2058 2023-01-05
100104399 1457349 10. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 2021 1984 2022-12-08
100800709 1403109 11. Richard Lilja Skørping Skakklub 2004 2030 2022-11-28
100300047 1406043 12. Peter Christian Grau Sjælsø Skakklub 2000 2047 2022-11-13
100800945 1405306 13. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 1985 1990 2022-12-12
100802133 1426664 14. Reto Utiger Sørensen Sjælsø Skakklub 1966 1960 2022-11-13
100104462 45059730 15. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1927 1927 2022-12-17
100802258 1413872 16. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 1923 1971 2022-11-07
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1918 1882 2023-01-01
100802848 1445650 2. Thomas Find Kokfelt Espergærde Skakklub 1877 1896 2022-11-13
100202124 1440217 3. Markus Strange Skakforeningen ØBRO 1875 1868 2022-11-20
100803131 1467786 4. Claus Andersen Allerød Skakklub 1871 1881 2022-12-05
100103576 1414917 5. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1860 1903 2022-12-16
100104745 1447785 6. Claes Braad Pedersen Lyngby-Virum Skakklub 1827 1798 2022-12-16
100104155 1467310 7. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1825 1894 2022-11-13
100104605 1471759 8. August Jalving Frederiksberg Skakforening 1804 1807 2022-11-13
100800341 1426680 9. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1785 1850 2022-11-27
100202396 1462768 10. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 1767 1821 2022-11-27
100602426 1445987 11. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1765 1814 2022-12-17
100803171 1470345 12. Oliver Lehmann Hillerød Skakklub 1760 1782 2022-12-12
100104149 1452568 13. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1757 1758 2022-11-09
100100138 1406175 14. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1751 1806 2022-12-21
100102050 1465236 15. Søren Kühnrich Holbæk Skakklub 1733 1761 2022-12-14
100901136 1444379 16. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1724 1776 2023-01-03
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100101531 1471511 1. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1719 1762 2022-11-09
100602369 1440675 2. Lasse Andreas Ramsdal 1701 1718 2023-01-04
100102012 1433768 3. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1696 1775 2022-11-30
100800075 1425285 4. Verner Hansen Espergærde Skakklub 1691 1696 2022-11-24
100201798 1435329 5. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1672 1687 2022-12-06
100400403 1443879 6. Lean Lønne Schier Årslev Skakklub 1670 1777 2022-12-08
100802190 1434195 7. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1667 1672 2022-11-09
100602368 1438484 8. Mikkel Ramsdal Horsens Skakforening 1661 1722 2022-12-05
100803296 1475738 9. Anton Helsted Moe Frederiksværk Skakklub 1655 1680 2022-11-20
100800739 1408526 10. Palle Nielsen Helsingør Skakklub 1652 1735 2022-11-13
100202262 1447890 11. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1634 1661 2022-11-07
100800478 1417118 12. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1625 1641 2023-01-04
100801900 1437305 13. Birger Jarulf Frederiksværk Skakklub 1620 1681 2022-12-12
100100978 1411268 14. Kaj Refsgaard Ishøj Skakklub 1619 1646 2022-12-14
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103836 1442589 1. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1616 1677 2022-12-05
100104401 1445405 2. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1604 1566 2022-12-16
100803123 1515942 3. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1592 1663 2022-12-15
100802970 1461117 4. Rune Eliasen Hillerød Skakklub 1584 1679 2022-12-16
100100104 1416111 5. Jens Gade Amager Skakforening 1548 1591 2022-12-08
100803342 1476980 6. Simon Møller Nielsen Hillerød Skakklub 1543 1525 2022-12-05
100104481 1469290 7. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1538 1513 2023-01-04
100104752 2852638 8. Radu-Stefan Mihaila Gentofte Skakklub 1511 1619 2022-12-13
100103837 1441400 9. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1510 1685 2022-11-30
100201921 1435582 10. Michael Alexandersen Poulsen Enkeltmedlem 2HK 1501 0 2022-11-27
100202550 1472119 11. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1491 1458 2022-11-24
100101719 1418246 12. Henri Tolba Amager Skakforening 1483 1639 2022-11-15
100200903 1424270 13. Torben William Petersen Skakklubben af 1927, Ringsted 1469 1491 2022-12-05
100104958 1477161 14. Lasse Sonne Skak for sjov 1464 1517 2022-12-09
100101289 1415484 15. Bjarne Mielow Amager Skakforening 1456 1552 2022-12-08
100202374 1464957 16. Nikolaj Li Køge Skakklub 1445 1547 2022-11-24
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100202461 12816990 1. Virginija Meskeniene Køge Skakklub 1441 1618 2023-01-03
100800465 1425781 2. Peter Langer Hillerød Skakklub 1440 1527 2022-12-17
100105014 - 3. Morten Birch Biede Skak for sjov 1400 0 2022-12-28
101097393 1477870 4. Tobias Haahr Nielsen Allerød Skakklub 1400 0 2022-12-15
100202123 1440039 5. Mathias Bogø Skakforeningen ØBRO 1399 1532 2022-11-28
101097248 1474677 6. Morten Tuborg Skovvang Tåstrup Skakforening 1379 1583 2022-12-16
100803141 1468413 7. Ole Nilsson Frederikssund Skakklub 1353 1524 2022-11-16
100802517 1425242 8. Hardy Hansen Allerød Skakklub 1342 1456 2022-11-20
100802044 1405713 9. Peter Meldal Solrød Skakklub 1308 1387 2022-12-14
100100632 1426400 10. Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1222 1428 2022-11-13
100602478 1446029 11. Peter Ramsdal 1169 1387 2022-12-17
100104573 1473557 12. Bastian Rynkjøb Hvidovre Skakklub 1165 1264 2023-01-05
100803107 1467328 13. Finn Hoffmann Allerød Skakklub 1160 1384 2022-11-07
100202132 1442295 14. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1060 1228 2022-12-08
100104886 - 15. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1032 0 2023-01-04
100803096 1465414 16. Jan Arrhenius Allerød Skakklub 971 1172 2022-11-27